Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Bioenergoterapia - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Magia, sekty i wszystko inne (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Wątek: Bioenergoterapia (/showthread.php?tid=1002)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36


- Annnika - 08-10-2007 21:57

Proszę o ustosunkowanie się... ewentualnie o korekte pytania.


- ddv - 08-10-2007 23:17

Ks.Marek napisał(a):Owszem, masz racę ddv. Ale zakładam, że egzorcyści podchodzą profesjonalnie do dzieła im powierzonego. Zresztą, jako katolikowi, nie wolno mi inaczej zakładac.
Ja zaś myślę nieco inaczej, księże.
Mówiąc wprost - z Egzorcystą z którym miałem okazję się zetknąć mogę powiedzieć o nim tylko iż jest to Fachowiec przez duże "F"

Widać było po niemu czujność skupienie i bardzo oszczędne w słowach jednak pełne tresci wypowiedzi .
Wiele się od niego dowiedziałem i pomoc jakiej bym sobie życzył otrzymałem - i to a nawet więcej niżbym przypuszczał.
Nie ukrywam iż rozmowa z Nim była dla mnie ważkim wydarzeniem.
To samo sadzę o znanych Egzorcystach z wypowiedziami których miałem się okazję zapoznać - choćby po lekturze ich wypowiedzi.

Doskonale również zdaję sobie sprawę z faktu iż "zapotrzebowanie" na posługi Egzorcystów ciągle wzrasta i mianuje się coraz to nowych Kapłanów do tej posługi.
Dotychczasowi są po prostu tak przeładowani pracą że nie wyrabiają z obowiązkami.
Tu rodzi się z kolei spore zagrożenie tym że może się zdarzyć osoba przypadkowa która nie jest do brze przygotowaną do tej posługi.
I tak samo jak np. na ("strzelam" ) 100 Kapłanów mogą się znaleźć 2-3 osoby które nie nadają sie do tej posługi tak samo może się zdarzyć i wśród Egzorcystów - osoba niedostatecznie, źle przygotowana do posługi lub wręcz nie nadająca się tak naprawdę to tego typu obowiązków.
Tu widzę zagrożenie.
Może - nie musi.
Dlatego tez sadzę że każdy prawdziwy - dobrze umotywowany sygnał dotyczący pracy nieodpowiedzialnych Egzorcystów może okazać się bezcennym.
Choćby dlatego by nie doszło do sytuacji takiej jak niegdyś z Tenzlem ...


- Ks.Marek - 09-10-2007 13:09

Kościół moi drodzy, jeśli kogoś ustanawia na stanowisku, daje przy tej okazji pełnię narzędzi i instrumentów ku temu, by ustanowiony dobrze pełnił swe zadania. Problem dotyczy ewentualnie ustanowionego, że czasem spoczywa na laurach. A tak po prostu nie można.


- Hauer - 28-10-2007 22:19

Własnie przed chwila w programie "Duże Dzieci" zaczwalano różnej maści czarostwo w tym ks. Klimuszke.
Mysle, ze katolicy powini sie zastanowić troszke nad soba, a nie tylko na forach obsmarowywac jakiś czarowników.


- ddv - 28-10-2007 22:27

To że Katolików "obsmarowują" wcale mnie nie dziwi - nihil novi


- scholastyka - 28-10-2007 22:36

Znam jedną wierzącą kobietkę,do której "masowo"walą kapłani na zabiegi... :shock: Po zdrowie :diabelek:


- Anonymous - 05-04-2008 21:17

Całego tematu nie przeczytam, bo niestety brak mi tyle czasu Smutny Jestem zdania, że włącznie wszystkich bioenergoterapeutów i ReiKi pod moce szatana to błąd. Samemu czasami uzdrawiam czy wspieram modlitwą - i powołuje się na moc Boga, nie inną... Bardzo pomocny jest w zabiegu Duch Święty :!:


- aga - 05-04-2008 21:21

Co to znaczy, że sam czasem uzdrawiasz?


- Anonymous - 05-04-2008 21:58

A co konkretnie Ciebie interesuje w tej tematyce? Toż to charyzmat Ducha Świętego :aniol:


- Ks.Marek - 05-04-2008 22:01

Kuba napisał(a):Jestem zdania, że włącznie wszystkich bioenergoterapeutów i ReiKi pod moce szatana to błąd. Samemu czasami uzdrawiam czy wspieram modlitwą - i powołuje się na moc Boga, nie inną... Bardzo pomocny jest w zabiegu Duch Święty
No to czuje przez skórę, że się iskry posypią na forum...


- aga - 05-04-2008 22:03

Ja też czuję iskry, Księże. Pytam o co chodzi z tym uzdrawianiem, bo skoro w reice i bioenergoterapii nie widzisz, Kuba nic złego, to odczuwam pewien niepokój. Oczywiście wiem, że istnieje charyzmat uzdrawiania.


- ddv - 06-04-2008 00:01

Owszem - przez nawrócenie zerwanie z grzechem i modlitwę.
Nie przez "bioenergoterapię" i innego rodzaju formy okultyzmu ...


- aga - 06-04-2008 11:11

No, ja myślę.


- Anonymous - 06-04-2008 14:04

Katechizm KK nie zabrania korzystania z usług radiestetów itp. (jeżeli będzie potrzeba, to poszukam fragment). Ja wierzę, że Bóg stworzył energię, bo tylko on ma moc tworzenia, i że każdy może uzdrawiać - lepiej lub gorzej, ale każdy Uśmiech


- aga - 06-04-2008 14:37

Kuba napisał(a):Katechizm KK nie zabrania korzystania z usług radiestetów itp.

To proszę z łaski swojej, znajdż ten fragment.