Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Bioenergoterapia - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Magia, sekty i wszystko inne (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Wątek: Bioenergoterapia (/showthread.php?tid=1002)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36


- Rachel - 11-12-2008 20:30

heysel napisał(a):Takie "zdolności" posiada każdy człowiek, może tylko nie wyćwiczone.
To po co nam lekarze :-k


- heysel - 11-12-2008 20:37

Uśmierzanie bólu to nie leczenie.


- Rachel - 11-12-2008 20:42

heysel napisał(a):Uśmierzanie bólu to nie leczenie.
Taaaaa ? To powiedz, to tym którzy nie mogą zostać ulczeni, a tylko lekarze uśmierzają ból, lub opóżniają rozwój choroby.


- heysel - 11-12-2008 20:51

Proszę szanownej pani moderator, proszę nie wyrywać z kontekstu moich wypowiedzi. Kiedy napisałem o uśmierzaniu bólu miałem stricte na myśli "zdolności" w stylu : przykładam rękę gdzie boli i ból odchodzi. I w tym sensie to nie jest żadne właściwe leczenie.


- Rachel - 11-12-2008 20:58

heysel napisał(a):Proszę szanownej pani moderator, proszę nie wyrywać z kontekstu moich wypowiedzi. Kiedy napisałem o uśmierzaniu bólu miałem stricte na myśli "zdolności" w stylu : przykładam rękę gdzie boli i ból odchodzi. I w tym sensie to nie jest żadne właściwe leczenie.
Aha, to poprostu doszło do nieporozumienia. To w takim razie, to nie ma oczywiście leczenia, tylko ściema. Biorąc pod uwagę bio, to jest szkodzenie a nie leczenie.


- heysel - 11-12-2008 21:08

Rachel napisał(a):to nie ma oczywiście leczenia, tylko ściema.
Nie, nie ściema tylko działanie temperaturą. Ściema zaczyna się wtedy jak ktoś mówi, że właściwie leczy przykładając dłonie tam gdzie boli, a nie tylko uśmierza ból.
Takie "zdolności" uśmierzania bólu posiada każdy człowiek.


- Rachel - 11-12-2008 21:11

heysel napisał(a):Takie "zdolności" uśmierzania bólu posiada każdy człowiek.
Autosugestia?


- heysel - 11-12-2008 21:14

Rachel napisał(a):Autosugestia?
Też. Ale także np. działanie zimnym na poparzone miejsce.


- Kłosek - 11-12-2008 21:19

Ja oficjalnie się przyznaje ze w tego typu leczenie nie wierze, bo człowiek sam z siebie takich predyspozycji nie ma. Nie jest to też działanie czysto Boże więc nie polecam tego typu praktyk. Bo można sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc. Konsekwencje są na początku nie widoczne ale nagle jakaś depresja, zły nastrój, jesli ktos prowadzi życie duchowe to zaczyna się ono sypać, człowiek zaczyna gasnąć duchowo i emocjonalnie a stąd tylko krok do samobójstwa.


- Komzar - 11-12-2008 22:11

Kama100 napisał(a):Ja oficjalnie się przyznaje ze w tego typu leczenie nie wierze, bo człowiek sam z siebie takich predyspozycji nie ma. Nie jest to też działanie czysto Boże więc nie polecam tego typu praktyk.
Kolejny wszytko wiedzący. A skąd wiesz, że człowiek takich zdolności sam z siebie nie ma? a tym bardziej skąd wiesz, że to nie działanie boga jak wszytko, dokładnie wszytko dzieje się za jego wolą.


- omyk - 11-12-2008 22:15

Nie Komzar, jeżeli zastrzelisz swoją żonę, to nie będzie to zgodne z wolą Bożą.
Wybory człowieka nie są na nim wymuszane, a wola Boża to nie jest fatum.
Nie istnieje predestynacja.


- Komzar - 11-12-2008 22:23

Oj Omyk. Coś Ci się pomyliło. Dla Wszechwiedzącego jest tylko 'predestynacja'. Oczywiście ze to są moje wybory bo ja nie znam przyszłości ale On zna i znał ją w momencie gdy mnie stworzył. Tworzył mnie zgodnie ze swoja wolą więc wszytko co robię jest zgodne z Jego Wolą, bo to Wola to akt stworzenia i od tego momentu wszytko już jest dla Boga w waszym rozumieniu znane.
Nie pamiętasz. Dla niego nie ma początku ani końca jest tylko Istnienie. Więc nie ma mowy o czymś takim jak czas czy przyszłe moje decyzje. On je wszystkie znał w momencie jak stworzył świat Uśmiech


- heysel - 11-12-2008 23:42

Komzar napisał(a):On je wszystkie znał w momencie jak stworzył świat
Rdz 18,20-21 napisał(a):20 Po czym Pan rzekł: «Skarga na Sodomę i Gomorę głośno się rozlega, bo występki ich [mieszkańców] są bardzo ciężkie.
21 Chcę więc iść i zobaczyć, czy postępują tak, jak głosi oskarżenie, które do Mnie doszło, czy nie; dowiem się».
#-o W takim wypadku jak mógł cokolwiek iść się dowiedzieć ? Jaja sobie z ludzi robił ?


- omyk - 11-12-2008 23:44

Nie, to Tobie się coś pomyliło. Oczywiście, że Bóg zna każdą Twoją decyzję. Nie znaczy to jednak, że nie możesz zrobić czegoś wbrew Jego woli. Owszem, nie możesz zrobić niczego wbrew Jego wiedzy i przyzwoleniu, ale to nie jest równe Jego Woli. Jego Wola to najlepszy z możliwych planów, natomiast przyzwolenie na robienie głupot wynika z podarowanej nam wolnej woli. Możemy wybrać zły plan.


- Annnika - 11-12-2008 23:45

Offtop leci. A co do predestynacji - Wszechwiedza Boga polega w aspekcie że zna wszelkie możliwe sploty wypadków, konsekwencje każdej absolutnie decyzji, zna kilka pewnie i miliardów naszych możliwych kolei losu, w zależności od tego, jakiego wyboru dokonujemy codziennie - i na każdej ścieżce nas wspiera ku dobru.

EOOT. :patrzy: :offtopic: