Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Reiki - niebezpieczna sekta - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Magia, sekty i wszystko inne (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Wątek: Reiki - niebezpieczna sekta (/showthread.php?tid=1070)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


Reiki - niebezpieczna sekta - Moria - 04-12-2005 13:29

W związku z tym, że wielu chrześcijan wchodzi w tą sektę (tak mozna to nazwac) - podaje pare linków, które pozwolą lepiej rozeznac sie w temacie:

http://www.kulty.info/zagadnienia/reiki.php

http://www.egzorcyzmy.katolik.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=233&Itemid=66

http://www.egzorcyzmy.katolik.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=239&Itemid=27

Polecam szczególnie artykuły ks. Aleksandra Posackiego SJ i ks. Romana Pindla.

Pozdrawiam


- Kyllyan - 05-12-2005 11:37

Reiki to praktyka niewątpliwie okultystyczna. Jednak o sekcie nie może tu być mowy. To tak jakbyś powiedział: wróżbiarstwo to sekta, albo bioenergoterapia to sekta :diabelek:


- msg - 05-12-2005 11:48

wiecie, to bardzo ciekawe, bo niedawno zupelnie przez przypadek trafilem na jakis blog, czy strone wlasnie tej grupy i sam zaczalem sie zastanawiac co to takiego jest, a tu prosze: od razu taka forumowa pomoc Uśmiech


- Moria - 05-12-2005 14:56

Róznie to można nazwać. Ale jest to niewątpliwie niebezpieczne.


"Jak można zdefiniować Reiki? Z punktu widzenia pewnej systematyki można mówić o jednym z nowych ruchów uzdrowicielskich czy sekt terapeutycznych. Ruch ten pochodzi z Japonii, gdzie w ciągu ostatnich stu lat pojawiło się ok. 350 nowych ruchów religijnych i sekt."
"Jak już wskazywałem, Reiki jest systemem religijnym i uzdrowicielskim (mówiąc dosadniej "sektą"), którego nie da się pogodzić z wiarą katolicką."

źródło:
http://www.kulty.info/art/361

"Antropocentryzm panteistyczny połączony z zasadniczym akcentem na praktykę leczenia (co widać już w prainicjacji samego założyciela, dr. Usui), klasyfikuje Reiki jako system magiczny, a właściwie magiczno-spirytystyczny."

źródło:
http://www.kulty.info/art/362

Pozdrawiam


- Harpoon - 06-12-2005 13:04

Reiki... nie czytam, bo wiem co to jest...
Znam osobę, która non stop mnie namawia, żebym się tym zajęła, ale jakoś nie mam ochoty, nie ciągnie mnie...


- Annnika - 06-12-2005 21:37

To i dobrze :jupi:


- Harpoon - 07-12-2005 16:05

Ale nie ciągnie pewnie dlatego, że ten kolega, który mnie namawia nie jest dla mnie jakąś fajną osobą, wkurza mnie Język


- Anonymous - 08-12-2005 10:54

Moria napisał(a):Antropocentryzm panteistyczny połączony z zasadniczym akcentem na praktykę leczenia (co widać już w prainicjacji samego założyciela, dr. Usui), klasyfikuje Reiki jako system magiczny, a właściwie magiczno-spirytystyczny.


Ciekawe, całkiem ciekawe.
Moria napisał(a):Reiki jest systemem religijnym i uzdrowicielskim (mówiąc dosadniej "sektą"), którego nie da się pogodzić z wiarą katolicką.

Akurat to wcale dobrze o tym świadczy. ecos jest nie do pogodzenia z świętą wiarą katolicką to jeszcze nie koniec świata.


- jagoda - 08-12-2005 11:35

semper_malus napisał(a):Akurat to wcale dobrze o tym świadczy. ecos jest nie do pogodzenia z świętą wiarą katolicką to jeszcze nie koniec świata.

Akurat dla katolika [a wiekszość na tym forum takimi sie deklaruje] jest to cos co nie może mieć miejsca w ich życiu a więc jest to 'koniec swiata" Uśmiech

[ Dodano: Czw 08 Gru, 2005 10:37 ]
zresztą jak sobie to wyobrażasz semper_malus "bawienie sie " w reiki i chodzenie do Kościoła ?? to chyba pomieszanie dwóch różnych swiatów i wielka pomyłka


- Anonymous - 08-12-2005 12:25

Większość to nie wszyscy- ja tam się np. jako katolik nie deklaruje, a jak dla katolika nie może miec miejsca w życiu to sie po prostu tym może nie interesować (tak samo jak nie każdy musi się interesować takimi drobiazgami jak ewangelizacja).


jagoda napisał(a):zresztą jak sobie to wyobrażasz semper_malus "bawienie sie " w reiki i chodzenie do Kościoła ?? to chyba pomieszanie dwóch różnych swiatów i wielka pomyłka

tak samo jak chodzenie na reiki i bawienie się w kościele. Absolutnie wykonalne.


- jagoda - 08-12-2005 12:46

semper_malus napisał(a):tak samo jak chodzenie na reiki i bawienie się w kościele. Absolutnie wykonalne.

wykonalne ale czy potrzebne Uśmiech OT

cóż kazdy ma prawo decydowac sam za siebie ale skutki potem niech sam opłakuje Smutny
jeżeli uwazasz ewangelizacje za drobiazg - to co ty robisz na tym forum ?? cos mi tu nie pasuje Uśmiech


- Anonymous - 08-12-2005 16:28

wymieniam poglądy.

W tych paru postach, które napisałem na tym forum na pewno znajdzie się coś za co można wlepić mi trzecie ostrzeżenie i dać mi bana. To nie problem.


- jagoda - 08-12-2005 19:19

semper_malus napisał(a):W tych paru postach, które napisałem na tym forum na pewno znajdzie się coś za co można wlepić mi trzecie ostrzeżenie i dać mi bana

chyba na tym forum nie chodzi tylko o wlepianie "banów" ale w końcu to nie ja decyduje Uśmiech
a tak pozatym lubie cie więc szkoda by bylo jakby cie zbanowali :)OT


- msg - 09-12-2005 00:38

semper_malus napisał(a):W tych paru postach, które napisałem na tym forum na pewno znajdzie się coś za co można wlepić mi trzecie ostrzeżenie i dać mi bana.
Wielki Brat czuwa, bez obaw 8)

jagoda napisał(a):chyba na tym forum nie chodzi tylko o wlepianie "banów"
Oczywiście, chodzi o rzeczową dyskusję, a nie kółko wzajemnej adoracji.

Kończmy zatem ten OT i wracamy do dyskusji o Reiki


- Anonymous - 04-04-2006 10:51

jestem tu zupelnie nowy ale chcialbym pare slow na ten temat powiedziec
przedewszystkim jak mowili przedmowcy reiki to nie jest zadna sekta tylko powiedzialbym filozofia a moze nawet styl zycia. W zalozeniu jest to naturalna metoda leczenia za pomoza sily pochodzacej od boga a nie od czlowieka. nie mamy tu do czynienia z zadnym balwochwalstwem. osobiscie znam wielu ludzi zajmujacych sie reiki i zyczylbym wielu katolikom takiej wiary i dobroci jakiej maja ci ludzie.
pozatym sam skonczylem kurs reiki i nie naleze do zadnej sekty chodze do kosciola wieze w boga nic sie nie zmienilo w moim zyciu oprucz wiary w siebie w innych i w to ze Bog dal nam wielkie mozliwosci rozwoju pracy nad soba i doskonalenia sie.
zanim ktos wypowie sie na temat reiki powinien sie czegos dowiedziec na ten temat ale nie z glupich artykolow czy od niekompetetnych ludzi ale ze zrudla prawdziwych mistrzow reiki i ludzi ktozy so w tym gleboko i maja odpowiednia wiedze.