Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
"Potęga" mocy Szatana? - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Magia, sekty i wszystko inne (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Wątek: "Potęga" mocy Szatana? (/showthread.php?tid=108)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15


- ddv - 11-05-2008 12:46

Szatanowi rozgłos raczej niepotrzebny ...
Wręcz na odwrót - łatwiej mu działać gdy ludziom wydaje się że nie ma szatana ...


- Polonium - 11-05-2008 14:30

To znaczy, że Szatan wmawia do ludzkich dusz i podświadomości : "Nie bój się człowieku, nic ci nie zrobię. To tylko twój lęk mówi ci, że istnieje piekło. Ale bądź spokojny, nie trafisz tam."

Teoretycznie tak mogłaby brzmieć owa pokusa, którą Zły nam podsuwa. Taką pokusę winniśmy stanowczo odrzucać od siebie.

Pamiętajmy, że wbrew temu co świat rozpowiada piekło istnieje realnie i istnieje też Szatan, który z zadziwiającą podstępnością nas kusi.


- alus - 11-05-2008 15:31

"Świat nie jest tak silny, jak się wydaje, jego siła jest ścisle ograniczona" (Dz 1643...królem tego świata jest szatan - więc jego moc działania, mieści się tylko w ramach zakreślonych przez Boga.


- Polonium - 11-05-2008 16:24

Cytat:Dz 1643...królem tego świata jest szatan - więc jego moc działania, mieści się tylko w ramach zakreślonych przez Boga.

I to jest najtrafniejsze ujęcie. Zatem wynika z tego, ze szatan jest narzędziem do wypróbowywania naszej wiary, jest narzędziem próby. A jak wiadomo - Bóg jest Miłością i nie chce, by dusza ludzka cierpiała. Może więc dopuszczone zło dotykać nieraz naszego ciała, majątku, znajomości czy zdrowia, jeśli to jest konieczne dla wydoskonalenia naszej duszy w wierze. Ale to dopuszczone działanie zła jest zawsze pod kontrolą.

Działanie zła przejawia się przez cierpienia, choroby, prześladowania, opętania i inne próby.

Na przykład choroby nie zawsze są zawinione przez człowieka, czy też niezawinione opętania, które są dane jako doświadczenie (Anneliese Michelle).

Ale jest również zło zawinione przez człowieka np. gdy skacze na główkę do płytkiej wody lub sam doprowadza się do opętania przez Złego.

Jeśli jednak wolą Bożą będzie zamknięcie szatana na całą wieczność w Czeluści, to tak się stanie. Szatan bowiem jako stworzenie będzie musiał się wówczas podporządkować. Ale teraz niestety wciąż działa - krzywdzi i zwodzi ludzkość.

[ Dodano: Nie 11 Maj, 2008 17:05 ]
Nie powinniśmy się jednak lękać szatana, póki Bóg z nami. Wierzymy bowiem, że Bóg jest naszym obrońcą i skoro nawet złu nakreślił granice i określił zakres jego działania to jest w stanie nas przed tym złem obronić, gdy zajdzie potrzeba.

Jeśli egzorcysta wyrzuca demony z opętanych palcem Bożym, to nasz Stwórca ma władzę zamknąć szatana w Czeluści i w ten sposób powstrzymać działanie Złego w całym Wszechświecie. Ale wiedza to za mało. Sęk w tym, aby uwierzyć, że nasz Stwórca jest naszym obrońcą. A wiedza może nie być równoznaczna z wiarą. Ateista też może mieć wiedzę o prawdach chrześcijańskich, a jednak mimo iż ma wiedzę to nie ma wiary.

Na ile w nas wiedzy, a na ile jest tam prawdziwa wiara. Żeby być szczerym powiem, że moja wiara jest niedoskonała. Wprawdzie staram się nie narzekać i nie załamywać, ale to nie znaczy, że doskonałość osiągnąłem. Jestem pielgrzymem i wciąż w drodze. Można wiedzieć wiele, ale tylko wiara się liczy.


- satanista - 13-05-2008 16:48

ddv napisał(a):Szatanowi rozgłos raczej niepotrzebny ...
Wręcz na odwrót - łatwiej mu działać gdy ludziom wydaje się że nie ma szatana ...
Ciekawe co na to autor biblii szatana :
Cytat:Przez te wszystkie stulecia, w ciągu których Diabeł był zakrzykiwany, nigdy nie zareplikował swoim oszczercom. Zawsze pozostawał dżentelmenem, podczas gdy ci, których wspierał, wściekali się i szaleli. Pokazał się jako wzór dobrych manier, ale teraz poczuł, że nadszedł czas, aby wrzasnąć z oburzeniem. Zdecydował, że już najwyższa pora odebrać to, co mu należne. Opasłe tomy pełne hipokryzji nikomu nie są już potrzebne. Do ponownego nauczania Prawa Dżungli wystarczy mała, krótka diatryba.
:diabelek:


- Ks.Marek - 13-05-2008 17:18

Hmm, diatryba, powiadasz? Ich jest całe mnóstwo. Moją uwage przykuwa inna rzecz:
http://ksiegarnia.espe.pl/zdjecia/1/6/2/1589_e-maile_z_piekla_Praca_zespolowa.pdf
„Zinstytucjonalizowane formy religijności” — cóż
to za użyteczny termin! Czy nie jest zdumiewające,
że ludzie doceniają zinstytucjonalizowane formy
opieki zdrowotnej, edukacji, wywozu śmieci, doręczania
korespondencji, produkcji piwa czy filmów,
a bez mrugnięcia okiem przyjmują twierdzenie,
że będzie najlepiej, jeśli znikną zinstytucjonalizowane
formy religii? Czyż to nie jest wspaniałe? Powszechna
akceptacja tego terminu, wypowiadanego
takim tonem, jakby chodziło o jakąś zakaźną
chorobę, stanowi jeden z naszych największych
sukcesów. Właśnie to sprawia, że Twoja praca wydaje
Ci się dziś sto razy łatwiejsza do wykonania niż
dawniej, a przy tym jest ona o wiele prostsza, gdyż
sprowadza się do takich bezproblemowych przypadków
jak ten, o którym piszesz.


- satanista - 13-05-2008 18:07

Nie ja, tylko autor biblii szatana.
Co do tej wklejki to nie sądzisz, że trochę zalatuje sofistyką ? Poza tym, to nie do mnie, jestem zwolennikiem państwa minimum.


Re: Potega mocy Szatana ! - David - 20-05-2008 22:43

satanista napisał(a):
Rasta napisał(a):Słyszałem o tym, ze Sztan ma olbrzymią moc. Ze podczas opętania osoby nawet 10 chłopa moze sobie nie poradzic z utrzymaniem osoby opetanej. Slyszalem o zrywaniu lancuchow. Czytalem gdzies nawet, ze ktos wymiotowal szklem czy tam gwozdziami juz nie pamietam.
To jeszcze nic, jest tak potężny, że wmówił ludziom, że istnieje jakiś Bóg i jest jego wrogiem. Ludzie teraz myślą, że oddają cześć Bogu, a to Szatanowi stawiają pomniki Język .

To powiedz czemu Szatan tak bardzo boi się Jezusa? Powiedz dlaczego nie potrafi wymówić wydawałoby sie prostej modlitwy "Ojcze Nasz", czemu podczas egzorcyzmów nie ma wyboru i w końcu musi upaść na ziemie i oddać pokłon Bogu, hm? =) Szuka takich jak Ty, którzy dadzą sie mu omamić wykorzystujac Cie do swoich celów...jestes tylko narzedziem, albo Boga albo jego...wybór nalezy do Ciebie.


- Rachel - 20-05-2008 22:53

David napisał(a):jestes tylko narzedziem, albo Boga albo jego...wybór nalezy do Ciebie.
Ale taka jest różnica, u Boga - działasz wolności a u Szatana jesteś zniewolony.


- David - 20-05-2008 23:02

Co do słów Rasty: "Słyszałem o tym, ze Sztan ma olbrzymią moc. Ze podczas opętania osoby nawet 10 chłopa moze sobie nie poradzic z utrzymaniem osoby opetanej. Slyszalem o zrywaniu lancuchow. Czytalem gdzies nawet, ze ktos wymiotowal szklem czy tam gwozdziami juz nie pamietam."
Owszem zdarzaja sie ciezkie przypadki podczas których egzorcysta w Imie Jezusa rozkazuje "wypluc" opetanemu człowiekowi wszystkie zle substancje, które pod wpływem złego zażywał np.narkotyki podczas czarnych mszy czy krew ktora pił oddajac czesc szatanowi. Swiadczy to tylko o jego slabosci... gdyz musi to uczynic (z reguły poczatkowym objawem jest kaszel, pozniej wymioty). Co do uzytkowania przez demony sily podczas egzorcyzmow to owszem trudno utrzymac taka osobe, gdyz zło boi się miedzy innymi , swieconych rzeczy (olejkow, krzyza,stuły,kadziddeł). Czesto zdarza sie, że mówi innymi jezykami badz powtarza rozne slowa grajac na zwloke. Głównym powodem jego strachu jest to ze bedzie musial wrocic tam skad przybyl.

[ Dodano: Wto 20 Maj, 2008 23:04 ]
Rachel napisał(a):
David napisał(a):jestes tylko narzedziem, albo Boga albo jego...wybór nalezy do Ciebie.
Ale taka jest różnica, u Boga - działasz wolności a u Szatana jesteś zniewolony.

Dokładnie :wink:


- Ks.Marek - 20-05-2008 23:20

satanista napisał(a):Co do tej wklejki to nie sądzisz, że trochę zalatuje sofistyką ?
Chciałbyś, co?

To jest strategia złego: wykpić, wyśmiać, wyszydzić, doprowadzić do dewaluacji. To jest wojna, która toczy się o dusze!


Re: Potega mocy Szatana ! - satanista - 21-05-2008 00:41

David napisał(a):Powiedz dlaczego nie potrafi wymówić wydawałoby sie prostej modlitwy "Ojcze Nasz",
Szatan, w którego wierzę potrafi zrobić ze sobą co zechce, nawet oddać bałwochwalczy pokłon Twemu Bogu.


- Rachel - 21-05-2008 00:43

satanista napisał(a):Szatan, w którego wierzę potrafi zrobić ze sobą co zechce, nawet oddać bałwochwalczy pokłon Twemu Bogu.
Jednak jest stworzeniem, które Bóg stworzył.
Więc w ten sposób on oddaje pokłon Stwórcy a nie odtwornie.


- satanista - 21-05-2008 01:00

Poproszę o warna za ostatnią wypowiedź. Zasłużyłem.


- Daniela - 21-05-2008 06:21

satanista napisał(a):Szatan, w którego wierzę potrafi zrobić ze sobą co zechce, nawet oddać bałwochwalczy pokłon Twemu Bogu.
a to pzrecież nic trudnego, zwykły smiertelnik ile razy dziennie tak robi?
Sam pokłaniasz się pewnym ludziom a myslisz "ty chu.u". Normalka.....
Czeka mnie zapewne ban, ale bardziej byłabym przychylna twierdzeniu, że człowiek jest stworzony na podobieństwo szatana a nie Boga, da sie zauwazyć więcej wspólnych cech.
Dlatego tzreba nieźle się nagimnastykować w swoim życiu aby zasłużyć na miano "człowieka".
Szukajmy człowieka w człowieku.