Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
polskie łowieczki pokasane przez amerykańs arcypastuszka.... - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Skarby Kościoła (/forumdisplay.php?fid=43)
+--- Wątek: polskie łowieczki pokasane przez amerykańs arcypastuszka.... (/showthread.php?tid=1106)



polskie łowieczki pokasane przez amerykańs arcypastuszka.... - Anonymous - 16-12-2005 23:13

http://wiadomosci.onet.pl/1214175,11,item.html


Ładnie, ładnie i co Wy na to?

[Obrazek: lol18dd.gif]


- Offca - 16-12-2005 23:22

semper_malus napisał(a):i co Wy na to?

A my na to jak na lato. W Stanach panuje samowolka pod każdym względem, nawet religijnym. Chciałabym tylko wiedzieć, czy tą ekskomunikę miał prawo ten bp wydać. Z tego co wiem ekskomunikę może wydawać ino papież, a bp tylko w bardzo rzadkich przypadkach. Ciekawe co na to papież. Szkoda, że nie napisali.


- Anonymous - 16-12-2005 23:25

azali ładnie to tak bruździć arcypastuszkowi?, przecie zastępuje wiernym samuiśkiego Jezusa- pewno wie co dobre...


- Offca - 16-12-2005 23:30

Semper, skończ ironizować bo to głupie. Robisz to specjalnie, bo doskonale wiesz jakie jest nasze stanowisko wobec duchowieństwa. To też ludzie grzeszni i wcale nie święci. Nie oznacza to, że każdy z nich postępuje święcie. Potrafimy rozpoznać co jest zgodne z nauką Jezusa, a co nie, więc skończ z tymi tekstami. Na ten temat powinien wypowiedzieć się papież, bo nie wiem dokładnie kiedy i za co można te ekskomuniki dawać. Jeśli była słuszność, postąpił dobrze. Jeśli nie, postąpił źle. Koniec, kropka.


- Anonymous - 16-12-2005 23:35

no właśnie nie wiem- czy pobożni parafianie, czy pobożni biskupi mają rację w tym celu założyłem temat- aby się doweiedzieć.

Sytuacja jest taka, że ktos kolokwialnie mówiąc se leci w człona- a Ty Owieczko p4rzygotowujesz grunt na postawę: z jednej strony..., z drugiej strony.... co jest oczywistym wyrazem relatywizacji zaszłych wydarzeń . A relatywizm zły jest przecie.


- TOMASZ32-SANCTI - 27-12-2005 00:00

Sytuacja jest taka: do momentu,gdy stolica Apostolska się nie wypowie nie ma co gadać na ten temat,bo nie mamy do tego takich kompetencji. Tylko papież może to ocenić czy ten arcybiskup dobrze postąpił czy też nie, bez jakiegoś konkretnego wyjaśnienia ze strony Watykanu nie ma sensu gadać,bo tylko zamieszanie się robi. Tak jak w sprawach karnych decydują sądy tak tutaj decyduje Kościół, w tej sytuacji Watykan a nie my.
Tak więc nie ma co wymyślać jakichś głupich wyjaśnień czy też krytykować kogokolwiek za takie czy inne postępowanie.
Tak więc narazie niczego się tutaj semper nie dowiesz, ponieważ nie do nas należy ocena sytuacji.

Pozdrawiam