Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Św. Tomasz z Akwinu, a prostytucja?. - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Nasza wiara (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: Św. Tomasz z Akwinu, a prostytucja?. (/showthread.php?tid=1220)

Strony: 1 2 3 4 5


- Offca - 12-05-2007 15:58

:spam: Możecie się nie przekomarzać?! Bo kolejny temat zaraz zamknę.


- narbukil - 12-05-2007 16:00

Offca napisał(a):Możecie się nie przekomarzać?! Bo kolejny temat zaraz zamknę.
No przecież jest o prostytucji :rulez:


- M. Ink. * - 12-05-2007 16:03

narbukil napisał(a):Prostytucja też potrzebna
skoro tak uważasz...
albo inaczej: skoro uważasz, że jest Ci potrzebna... :hm:

ja tam nie widzę do czego by mi miała być potrzebna OUśmiech


- Offca - 12-05-2007 16:03

narbukil napisał(a):No przecież jest o prostytucji :rulez:
Doprawdy? To, że używasz słowa "prostytucja" w poście nie znaczy, że to zaraz na temat. Jednemu i drugiemu ostrzeżenie wlepie, bo swoimi słownymi przepychankami ostatnio każdy temat rozwalacie w którym obaj zajmujecie głos! :offtopic:


- M. Ink. * - 12-05-2007 16:05

Offca napisał(a):bo swoimi słownymi przepychankami ostatnio każdy temat rozwalacie w którym obaj zajmujecie głos!
"to wszystko przez niego mamusiu" 8-[


- narbukil - 12-05-2007 16:05

M. Ink. * napisał(a):skoro tak uważasz...
albo inaczej: skoro uważasz, że jest Ci potrzebna...

ja tam nie widzę do czego by mi miała być potrzebna

A to zależy Duży uśmiech


- Offca - 12-05-2007 16:07

M. Ink. * napisał(a):"to wszystko przez niego mamusiu" 8-[
:*

Ink, myślałam, że masz więcej oleju w głowie i na zaczepki nie reagujesz.

PROSZE O TRZYMANIE SIE TEMATU I SKONCZENIE SLOWNYCH PRZEPYCHANEK :!:


- M. Ink. * - 12-05-2007 16:12

Offca napisał(a):Ink, myślałam, że masz więcej oleju w głowie i na zaczepki nie reagujesz
cóż ja na to poradzę, że pogawędki z narbukilem zwyczajnie mnie bawią (zwłaszcza "argumentacja")?

ale dobra, koniec offtopa; wycofuję się


- narbukil - 12-05-2007 16:16

M. Ink. * napisał(a):cóż ja na to poradzę, że pogawędki z narbukilem zwyczajnie mnie bawią (zwłaszcza "argumentacja")?
i vice versa jak mawiał pewien prezydent Duży uśmiech


- Ks.Marek - 13-05-2007 00:32

Moralnie prostytucja jest ciosem ku godności obu stron. Realnie zaś patrząc: potrzebna była niewola egipska, potrzebny był prorok Ozeasz i jego mariaż z Gomer


- heysel - 13-05-2007 00:40

narbukil napisał(a):
M. Ink. * napisał(a):życz mu kiły, rzeżączki i HIVa (i na pokrzepienie dodaj, że mikropory w prezerwatywach są większe niż rozmiary wywołujących je bakterii/wirusów)
A to ciekawe. Czasteczki powietrza są jeszcze mniejsze, ale jednak kondoma da się nadmuchać. Nowa fizyka?
Niestety chyba ośmieszyłeś się tą wypowiedzią. Oczywiście, że cząsteczki gazu mogą przenikać przez pory w lateksie. Dlaczego zatem można nadmuchać taki balon ? Bo tempo ucieczki gazu z balonu (zależne od rodzaju gazu, jego ciśnienia i temperatury, ciśnienia i temperatury ośrodka w jakim znajduje się balon, jakości lateksu, "sprężystości lateksu") jest znacząco mniejsze od tempa "dostarczania" gazu do balonu. Jeżeli balon został już napompowany to zawartość cząsteczek gazu w takim balonie będzie się zmniejszać w czasie aż do momentu uzyskania równowagi ciśnień z ośrodkiem zewnętrznym i powrotu balonu do jego "nominalnych rozmiarów".


- M. Ink. * - 13-05-2007 01:55

heysel napisał(a):Niestety chyba [...] i powrotu balonu do jego "nominalnych rozmiarów".
chciałbym prosić o "pomógł" dla tego pana


- narbukil - 13-05-2007 11:27

heysel napisał(a):Niestety chyba ośmieszyłeś się tą wypowiedzią. Oczywiście, że cząsteczki gazu mogą przenikać przez pory w lateksie
ale woda już nie ucieknie :roll2:


- heysel - 13-05-2007 12:51

narbukil napisał(a):
heysel napisał(a):Niestety chyba ośmieszyłeś się tą wypowiedzią. Oczywiście, że cząsteczki gazu mogą przenikać przez pory w lateksie
ale woda już nie ucieknie :roll2:
I co niby ma być w tym śmiesznego ? W tym przypadku mamy do czynienia z innym ośrodkiem znajdującym się w balonie. Słyszałeś o czymś takim jak stany skupienia ? Wiesz jakie są pomiędzy nimi różnice ? Wiesz co to są oddziaływania międzycząsteczkowe ? Wiesz chociażby o tym, że cząsteczki wody są polarne ?
Natomiast oczywiście cząsteczki wody są w stanie przenikać przez pory w lateksie. Czemu zatem z balona woda nie wycieka jak przez sito ? Odpowiedzią są właśnie oddziaływania międzycząsteczkowe (o czymś takim jak siły van der Waalsa słyszał szanowny narbukil ?).


- Offca - 13-05-2007 14:17

Szanowny narbukil nie ma honoru, żeby się przyznać, że palnął jak łysy grzywką o parapet Oczko No cóż... Ja jeszcze bym dała punkcik heyselowi za powyższą odpowiedź.