Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Lektury kontrrewolucji : Oriana Fallaci - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Ewangelizacja (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Ewangelizacyjna Pomoc (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Wątek: Lektury kontrrewolucji : Oriana Fallaci (/showthread.php?tid=1239)



Lektury kontrrewolucji : Oriana Fallaci - Adam - 18-02-2006 14:32

Czy znacie trochę jej twórczość ? Sama o sobie mówi, że jest chrześcijanką - ateistką ( zapewne więc nie wierzy w Boga ale przyjmuje przynajmniej w zarysie wartości chrześcijańskie ). Jak na razie miałem okazję przeczytać tylko jej Wywiad z samą sobą oraz Apokalipse. Cóż, główny wątek to islam, za walkę z którym w UE nienawidza jej prawie tak jak w Polsce o. Rydzyka. Ale oprócz tego dużo miejsca autorka poświęciła również problemom politycznej poprawności nazywanej terrorem intelektualnym lewicy i w ogóle tego, że różnice między lewicą i prawicą w Europie są fikcją oraz bezwzględnej krytyce zachodnich ,,elit".

Czy może czytaliście więcej jej książek ? Czy jest w nich coś, co może przydać się polskiemu czytelnikowi ? Islam, główny wróg Oriany Fallaci raczej nie stanowi specjalnego problemu w Polsce, nawet może być sojusznikiem przeciwko przesadnej westernizacji. Ale inne elementy politycznej poprawności ? Miałkości elit, braku autorytetów ? Czy można również inne niż Wywaid z samą sobą prace Fallaci polecić jako lektury kontrrewolucji również w Polsce ?


- Offca - 18-02-2006 15:20

Słyszałam, że "Wściekłość i duma" to bardzo dobra książka. Mam zamiar ją przeczytać, ale czekam w kolejce, bo chętnych dużo Oczko


- Adam - 18-02-2006 17:12

A nie ,,Siła rozumu" ?


- Offca - 19-02-2006 01:53

Niep. "Wściekłość i duma". Bardzo znana zresztą książka.


- Adam - 19-02-2006 16:00

Z tego co ja słyszałem, to ,,Wściekłość i duma" została raczej niechętnie przyjęta, jako dyktowana ( jak sam tytuł wskazuje ) emocjami. Natomiast ,,Siła rozumu" miała być właśnie intelektualną jej nadbudową. Ale nie wiem, jeszcze nie miałem okazji czytać, wiem to tylko z internetowych recenzji.