Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Polak - brudas? - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Chrześcijanie w Internecie (/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Ciekawe Tematy (/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Wątek: Polak - brudas? (/showthread.php?tid=1249)

Strony: 1 2


Polak - brudas? - Offca - 24-02-2006 18:20

http://wiadomosci.onet.pl/1314447,2677,kioskart.html

Słuchajcie, szok normalnie :shock: No z tym myciem zębów raz w tygodniu to już w ogóle... :x


- Jólka - 24-02-2006 18:58

Czasem wystarczy przejechac sie w zime (przy dużych mrozach) autobusem linii nr 1 w okolicach ul Grunwaldzkiej w strone miasta. Można znaleść potwierdzenie tej teorii. Mowa oczywiście o Olsztynie.


- TOMASZ32-SANCTI - 24-02-2006 19:20

No cóż, artykuł ukazuje, jak to Polacy dbaja o czystość : mycie zębów raz w tygodniu, zmiana skrapetek i majtek raz w tygodniu - przecież to totalne przegięcie a jaki zapach, niczym z WC. :shock: Tak dalej a można zaoszczędzić masę pieniędzy kosztem zdrowia - widac jacy Polacy sa oszczędni. Duży uśmiech

Pozdrawiam


- Anonymous - 24-02-2006 20:07

Dwie uwagi :

1. Pielęgniarki muszą myć ręce w sposób specjalny, który się naumiewają, w przypadku normalnego umycia rąk mogą zostać pogonione z oddziału.

2. Bakterie coli występują w normalnej wodzie i jest to norma (1 coli na m3 wody jeśli jst wyżej mozna mówić o zanieczyszczeniu wody)


- msg - 26-02-2006 10:14

Julia napisał(a):Czasem wystarczy przejechac sie w zime
Wydaje mi się, że w lecie jest jeszcze gorzej.

Przeczytałem ten tekst jeszcze w piątek rano i naprawdę byłem mocno zdziwiony tym, co w nim przeczytałem, nie sądziłem że aż tak to wygląda...


- Offca - 26-02-2006 14:25

Moja mama, jako że pracuje w szpitalu, czasami opowiada jakie "czyścioszki" przychodzą. Raz był jeden koleś na prześwietleniu. Facet w garniturku, elegancko ubrany, widać, że jakiś biznesmen. Jak zdjął skarpetki, to pielęgniarka się o mało nie porzygała - gośc chyba z miesiąc nóg nie mył. Nie to, że brud to i smród. Ohyda. Biznesmen.


- Annnika - 26-02-2006 15:27

No cóż, wystarczy jakikolwiek środek komunikacji miejskiej latem... i wszystko jasne :/ albo nie, raczej się ciemno przed oczami robi :krzywy:


- Offca - 26-02-2006 15:32

Nie rozumiem dlaczego ludzie w ogóle się nie myją czasami. Jaki jest tego powód?! Przecież brak higieny to i choróbska różnego rodzaju, no i taki ktoś skutecznie odstrasza wszystkich ludzi wokoło, a mimo tego dalej myje zęby raz w tygodniu, raz w tygodniu zmienia majtki, skarpetki... Słyszałam, że tą tendencję niezmieniania majtek i skarpetek mają przede wszystkim mężczyźni... :zmieszany:


- Annnika - 26-02-2006 15:50

Hihi Duży uśmiech

Już u dzieci się to obserwuje niestety. Przez ten tydzień byłam w górach jako opiekun, wyszło na to, że dziewczyny dostawały ochrzan za wylewanie hektolitrów ciepłej wody na siebie, bo w końcu brakowało, a grupa duża nie była ,a w pionie chłopców woda prawie nigdy nie leciała :krzywy:

Jak jeden zapomniał z domu mydła ,to sie dwa razy umył, przez 4 dni , bo dwa razy pożyczał :shock:


- Offca - 26-02-2006 16:58

Może to jest jakaś cecha płci męskiej??? :-k Ale często nawyki higieniczne wynosimy z domu... Jeśli mamy kiepski przykład to nie ma się dziwić, że później dzieciaki chodzą zasmarkane z gilami wiszącymi u nosa, z brudnymi łapkami i ogólne wyglądają jakby prosto z błotka wyszły Uśmiech


- Annnika - 26-02-2006 17:01

Dokładając jeszcze ogólnodziecięce tendencje do znajdowania kurzu, smoły i błota w najczystszych pomieszczeniach Duży uśmiech

Na tym wyjeździe mieliśmy jednego Wojtusia, 3-4 klasa, on pół godziny po myciu wyglądał jakby buzie podeszwami wycierał Duży uśmiech

Nie było na to rady.


- Offca - 26-02-2006 17:32

Wiesz, u dzieci to ja to jeszcze rozumiem. Dzieciaki lubią się brudzić, nie zwracają uwagi na czystość jak się zaczynają bawić. Zabawa jest najważniejsza Uśmiech Higiena się w tym momencie nie liczy. Ale że doroślich chodzą tacy brudni?! Fe!


- Ela - 26-02-2006 18:40

Annnika napisał(a):Hihi Duży uśmiech

Już u dzieci się to obserwuje niestety. Przez ten tydzień byłam w górach jako opiekun, wyszło na to, że dziewczyny dostawały ochrzan za wylewanie hektolitrów ciepłej wody na siebie, bo w końcu brakowało, a grupa duża nie była ,a w pionie chłopców woda prawie nigdy nie leciała :krzywy:

Jak jeden zapomniał z domu mydła ,to sie dwa razy umył, przez 4 dni , bo dwa razy pożyczał :shock:

Ok, tylko to dla mnie troche dziwne, ze ty jako opiekun zaobserwowalas ta sytuacje i nie dalas mu tego mydla....


- meta - 26-02-2006 20:08

Co to za wiadomości?

Polacy o Polakach? Czy obcy o nas?

Krytykują nas bardzo często w tym względzie ci, którzy podczas II wojny tak bardzo "dbali" o nasz "stan higieny", że wytwarzali mydło....... z ludzi. Zajmowali się tą pracą w placówce Gdańskiej Akademii Medycznej.

Ten ich kubek z zewnątrz czysty, a w środku pełen plugastwa.


- Lewiatan - 26-02-2006 21:00

Offca napisał(a):łyszałam, że tą tendencję niezmieniania majtek ... mają przede wszystkim mężczyźni...

To akurat bardzo latwo wytłumaczyć poprostu dziewczyny lubia braz!!!