Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
tzw. antykoncepcja "po" - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Inne tematy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Wolne forum (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: tzw. antykoncepcja "po" (/showthread.php?tid=1254)

Strony: 1 2 3 4


tzw. antykoncepcja "po" - Harpoon - 21-02-2006 00:14

tabletki zwane sa tez srodkami wczesnoporonnymi...
czy uwazacie, ze jest to zabijanie poczetego juz dziecka ?


- angua - 21-02-2006 01:12


Jeśli pytasz o nasze zdanie, to owszem - jest to zabijanie życia.
Jesli pytasz o zdanie Kościoła, to również - jest to zabijanie życia.



- Harpoon - 21-02-2006 01:25

ale czy widzicie duza roznice miedzy "zwykla" antykoncepcja, a antykoncepcja "po" :?:


- Jólka - 21-02-2006 01:28

ustalmy na poczatke jaka antykoncepcje masz na mysli... bo z tego co sie orientuje to sa rozne srodki "po"


- angua - 21-02-2006 01:45


Julka ma rację, w sumie nie do końca wiadomo, o czym piszesz. Na początku było o tabletkach - ale są i tabletki "przed", i tabletki "po". Teraz jest o antykoncepcji "po" - to z kolei wcale nie muszą być tabletki...



- Harpoon - 21-02-2006 01:49

chodzi mi np. o postinor duo...


- Anonymous - 21-02-2006 01:53

Pożyteczna rzecz tylko nie nadużywać. Myślę, że to tylko w awaryjnych sytuacjach.


- angua - 21-02-2006 01:56


No i co z tym postinorem?

Tak jak pisałam - dla mnie jest on bezsprzecznie środkiem zabijającym życie.

Czy się różni od tabletek "przed". To zależy, o jakich różnicach mówisz. Ale generalnie się oczywiście różni. Co nie znaczy, że w związku z tym stosowanie tabletek "przed" jest pozytywne lub obojętne moralnie...



- Jólka - 21-02-2006 01:57

semper_malus napisał(a):Pożyteczna rzecz tylko nie nadużywać. Myślę, że to tylko w awaryjnych sytuacjach.

Semperku, jakie sytuacje mas zn amyśli, bo jakaś mało qmata jestem o tej porze.


- Harpoon - 21-02-2006 01:58

no tak, tylko w awaryjnych... jesli inne zawioda z tego co wiem...
czytalam ostatnio troche o aborcj i zaczelo mnie zastanawiac ile antykoncepcja "po" ma z aborcja wlasnie wspolnego...


- angua - 21-02-2006 01:59


I do jakich wniosków doszłaś? Uśmiech



- Anonymous - 21-02-2006 03:34

Julia napisał(a):jakie sytuacje mas zn amyśli,


Np. jak pęknie prezewatywa, względnie jak coś się pomyli w metodzie kalendarzykowej.


- angua - 21-02-2006 10:50


Obawiam się, że w czasach, w których stosowano kalendarzyk, postinor duo nie występował ;P;P;P



- Helmutt - 21-02-2006 10:53

HA HA Duży uśmiech

[ Dodano: Wto 21 Lut, 2006 09:53 ]
"Koncepcja czy antykoncepcja - to wielkie pytanie", rzekł Hamlet trzymając w palcach pęknietą prezerwatywę Uśmiech


- ZosiaII - 21-02-2006 11:05

To znalazłam na stronie "Zdrowie rodziny -antykoncepcja - narodziny"
Cytat:Tabletka "po stosunku"

wskaźnik Pearla: 5

Należy ją połknąć w ciągu 72 godzin po zbliżeniu bez zabezpieczenia. Zawiera bardzo dużą dawkę gestagenu, który natychmiast po zażyciu zmienia strukturę błony śluzowej macicy w ten sposób, że zapłodniona komórka jajowa nie może się zagnieździć, blokuje drogę plemnikom, uniemożliwiając ich przedostanie się do jajowodu. Pierwszą tabletkę należy zażyć w ciągu 72 godzin po stosunku, po 8 godzinach jeszcze jedną. Podczas cyklu można zażyć nie więcej niż 4 takie pigułki.


Zalety

* jedyny sposób zapobieżenia ciąży po gwałcie i w sytuacjach nadzwyczajnych, np. gdy podczas stosunku pękła prezerwatywa
* odpowiednia forma antykoncepcji dla kobiet współżyjących sporadycznie

Wady

* bywa zawodna
* zaburza gospodarkę hormonalną ze względu na dużą jednorazową dawkę hormonu
* tylko na receptę

Uwaga

Nie wolno jej traktować tej pigułki jedynego środka zabezpieczającego przed zapłodnieniem. Jest to bardzo silna tabletka homonalna, którą wolno stosować tylko w wyjątkowych sytuacjach
O jakim zabijaniu życia tu mowa, to już nie wiem?! :shock:
To świetna strona dla młodzieży, rozwiewa mity - polecam: http://www.narodziny.med.pl/pearl.htm