Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Środki antykoncepcyjne... refundować czy nie - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Inne tematy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Ankiety (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- Wątek: Środki antykoncepcyjne... refundować czy nie (/showthread.php?tid=1288)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16


- Offca - 12-09-2006 11:58

Daisy napisał(a):A skąd Ty to wiesz :coo: Takie Twoje gdybanie? Przeciez na ulotce nie jest napisane,ze to środek wczesno poronny :?
Wyjdź ze świata iluzji Daisy. Nigdy nie napiszą, że to środek wczesnoporonny, bo to oznacza jedno: śmierć dziecka, a więc MORDERSTWO! Dla zysku nigdy Ci nie powiedzą prawy, zwłaszcza ci z koncernów antykoncepcyjnych. O skutkach ubocznych również.


- Daisy - 12-09-2006 12:08

Offca napisał(a):O skutkach ubocznych również.
dlatego ja to gówno odstawiłam!! :wink: jadłam tabletki bo miały mi pomóc, ale sie wystraszyłam o mojego kiedyś tam dzidziusia i dlatego dalej sie nie lecze!! i co piszą w ulotce to bdb wiem :wink: tylko z tym środkiem wczesno poronnym to mnie przestraszyłaś :|


- Offca - 12-09-2006 12:17

No niestety, myślę, że wiele kobiet jest mocno nieświadomych pod tym względem. Bardzo dużo tabletek ma takie właśnie działanie, że uniemożliwiają zagnieżdżenie się zarodka w błonie macicy, co jest równoznacze ze śmiercią zarodka. Zostaje on po prostu wydalony z ciała kobiety.
Takie table powodują, że hormony w nich zawarte oszukują organizm, przez co ściana macicy (w przeciwieństwie do normalnego, niezaburzonego cyklu) nie grubieje, przez co w razie zapłodnienia nie ma szans by zapłodnione jajo zagnieździło się w tejże ścianie i dalej się rozwijało :/


- Ks.Marek - 12-09-2006 15:15

Daisy napisał(a):dlatego dalej sie nie lecze!!

A co, chora byłaś?
Zasadniczo, farmakologiczne środki określane jako antykoncepcja moga być używane jako lek, gdy pojawiają się zaburzenia w cyklu miesięcznym kobiety. To takie wybijanie klina klinem, poniewaz istota antykoncepcji farmakologicznej polega na tym, że wywracają one do góry nogami tenże cykl miesięczny.


- Aniołek - 12-09-2006 17:13

Ks.Marek napisał(a):To takie wybijanie klina klinem, poniewaz istota antykoncepcji farmakologicznej polega na tym, że wywracają one do góry nogami tenże cykl miesięczny.

Zgadzam sięUśmiech to jest tylko sztuczne uregulowanie (podobnie, jak przy odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych, miesiączka nie jest "prawdziwą" miesiączką, która występuje po owulacji; tu jest tylko krwawienie)

Jeśli kobieta ma nieregularny cykl, to zamiast faszerować się tabletkami, powinna raczej uważniej przyglądać się sobie, poznawać działanie swojego organizmu (bardzo pomaga w tym właśnie metoda npr) Uśmiech
Antykoncepcja zamyka kobietę na tą wiedzę


- Offca - 12-09-2006 17:25

Środków antykoncepcyjnych raczej nie używa się "ot tak sobie" Oczko


- Annnika - 12-09-2006 19:40

Słuchajcie ,wszystko fajnie ,ale x. Marek jakby nie było coś wskazał prz yokazji : TO NIE TEMAT O NPR A ANTYKONCEPCJA Duży uśmiech


- Daisy - 12-09-2006 22:00

Aniołek napisał(a):Zgadzam sięUśmiech to jest tylko sztuczne uregulowanie (podobnie, jak przy odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych, miesiączka nie jest "prawdziwą" miesiączką, która występuje po owulacji; tu jest tylko krwawienie)
x. Marek napisał(a):To takie wybijanie klina klinem, poniewaz istota antykoncepcji farmakologicznej polega na tym, że wywracają one do góry nogami tenże cykl miesięczny.
błahahahahaha Aniołku chyba nie miałaś prblemów jakie ja miałam bo widac po Twojej wypowiedzi :evil: nie kpij sobie!! Pierniczycie farmazony!! Jak nic innego nie działa to co?? a niech Daisy zdycha?? NIE NO LUDZIE KPICIE SOBIE!! Niech mi lekarz jakiś powie, że mi nie wolno a nie Wy którzy nim nie jesteście!!


- Annnika - 12-09-2006 22:29

Daisy uspokój się :!: Przecież ksiądz WYRAŹNIE wskazał, że stosowanie jako lekarstwo , jako terapię jest moralnie pozytywne :!: Doczytaj a nie się biedactwo unosisz Przytulanie


- Daisy - 12-09-2006 22:31

Annnika napisał(a):Doczytaj a nie się biedactwo unosisz Przytulanie
uffff :wink: a juz myslaam że bede X-a musiała zjeść Język


- Ks.Marek - 12-09-2006 22:41

Daisy napisał(a):
Annnika napisał(a):Doczytaj a nie się biedactwo unosisz Przytulanie
uffff :wink: a juz myslaam że bede X-a musiała zjeść Język

Zapewniam cie Ślicznoto - iks jest niejadalny Duży uśmiech


- Offca - 12-09-2006 23:16

Daisy, coś się ostatnimi czasy zbyt nerwowa zrobiłaś.


- Daisy - 12-09-2006 23:20

Cytat:Daisy, coś się ostatnimi czasy zbyt nerwowa zrobiłaś.
ja?? no coś Ty Wełniaczku :coo: ja tylko sumienie uciszam!! SWOJE!! (JEZELI CHODZI O TABLETKI ANTYKONCEPCYJNE ;( )


- Offca - 12-09-2006 23:24

Nie masz co uciszać. Leczenie tablami nie jest grzechem jeśli jest to koniecznością i nikt tego nie kwestionuje. Niemniej warto znać też trochę faktów ku przestrodze. Poczytać na ten temat.


- Annnika - 12-09-2006 23:26

Niunia, jesteś moralnie na pozytywnym Oczko SPOKOJNIE - poczytaj Humanae Vitae jak kojarzę Oczko