Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Odnowa w Duchu Świętym a Wasza wiara! - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Ewangelizacja (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Odnowa w Duchu Świętym (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Odnowa w Duchu Świętym a Wasza wiara! (/showthread.php?tid=1385)

Strony: 1 2


- aga - 30-05-2008 01:58

Odnowa wywróciła mój świat do góry nogami. Chociaż...pewnie bardziej Pan Bóg, ale tam zaczęło się dopiero moje życie. Z żywym Bogiem.


Re: Odnowa w Duchu Świętym a Wasza wiara! - Jockey - 16-07-2008 20:35

tendencja napisał(a):czy wspólnota Odnowy w Duchu Świętym miała wpływ na Waszą wiarę. To znaczy, czy spowodowała Wasze zbliżenie się do Boga, wzmocnila Waszą wiarę.
Witam, nie należę do klasycznej Wspólnoty Odnowy w Duchu Świetym ale do Współnoty która ma rodowód od Oazy i przez Seminaria Odnowy aż do tego czym jest dzisiaj wspólnotą funkcjonującą przy parafii gdzie 50% ludzi jest z parafii a reszta to całe miasto.
Ze mna było tak, że po moim nawróceniu (dość mocno siedziałem w róznego rodzaju New Age'ach - byłem kiedyś na imprezie w Beskidach zwanych Rainbow - to taki światowy zlot new age organizowany co roku w innym kraju, subkulturach, drobnych narkotykach i róznych czary marach aż do tzw. pozytywnego myslenia) a może w trakcie nawracania mnie na chrześcijaństwo w każdym razie trafiłem do wspólnoty gdyż to oni głosili mi Ewangelię, wcześniej robili to Zielonoświątkowcy na jakis koncertach ale jakos nie docierało do mnie to co mowili... w każdym razie Bóg niesamowicie posłużył się tą wspólnotą aby ułożyć mnie na normalnego zdrowego katolika ( moje nawrócenie miało miejsce na wiosnę 1995 roku)
W tej wspólnocie Bóg wyzwolił mnie z palenia papierosów i to też był cud bo sam nie dałbym rady do dzisiaj. paliłem nałogowo ponad 10 lat a teraz od 11 lat nie palę (w tym miesiący właśnie mija rocznica) i było to w jednej chwili i bez jakichkolwiek głodów itp.
po prostu czułem że Bóg chce i posłał mnie do modlitwy wstawienniczej a następnie zabrał ze mnie papierosy. Zabawne było w tym to że przez cały tydzień chodził mi pewien fragment z Listu św. Pawła do Filipian 4,13 Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia. i po modlitwie wstawienniczej człowiek do mnie powiedział właśnie ten tekst, że wydaje mu się że Bóg chce mi to powiedzieć... Wtedy doświadczyłem mocy Boga
Takich różnych cudów doświadczałem w tych latach od nawrócenia trochę ale nigdy aż tak mocnego jak wyrwanie mnie z papierosów


a może ktoś wskaże mi miejsce? - rybak_stefan - 24-07-2008 21:07

Jestem z Olsztyna. Do kościoła chodzę sporadycznie, ale (chyba) z potrzeby serca. Mimo to, niezbyt często odczuwam satysfakcję czy poczucie spełnienia po uczestnictwie we mszy świętej. Wydają mi się takie sztampowe, nie rozwijają mojej wiary.
Czy Odnowa w Duchu Świętym może wzmocnić moja wiarę, ugruntować i ukierunkować ją? Jeżeli ktoś jest z Olsztyna, bardzo proszę, niech wskaże mi miejsce, w którym mógłbym (chociaż na próbę) uczestniczyć w spotkaniu grupy Odnowy. Będę bardzo wdzięczny.


- Annnika - 24-07-2008 22:43

Nie tyle Odnowa czy coś, ogólnie wspólnota pomaga wzrastać i wrastać.


Re: a może ktoś wskaże mi miejsce? - Jockey - 25-07-2008 09:29

rybak_stefan napisał(a):Jestem z Olsztyna. Do kościoła chodzę sporadycznie, ale (chyba) z potrzeby serca. Mimo to, niezbyt często odczuwam satysfakcję czy poczucie spełnienia po uczestnictwie we mszy świętej. Wydają mi się takie sztampowe, nie rozwijają mojej wiary.
Czy Odnowa w Duchu Świętym może wzmocnić moja wiarę, ugruntować i ukierunkować ją? Jeżeli ktoś jest z Olsztyna, bardzo proszę, niech wskaże mi miejsce, w którym mógłbym (chociaż na próbę) uczestniczyć w spotkaniu grupy Odnowy. Będę bardzo wdzięczny.
nawrócenie to decyzja twoja
a wspólnoty jakiekolwiek by nie były nie odpowiadaja za twoją relację z Bogiem
one moga być pomocą, może to być środowisko wzrostu wiary a nie odwrotnie


- szarotka - 25-07-2008 14:04

rybak_stefan napisał(a):Jeżeli ktoś jest z Olsztyna, bardzo proszę, niech wskaże mi miejsce, w którym mógłbym (chociaż na próbę) uczestniczyć w spotkaniu grupy Odnowy.

Wprawdzie nie jestem z Olsztyna, ale znalazłam, gdzie w Olsztynie są wspólnoty Odnowy w Duchu Św.

Cytat:Olsztyn – Parafia Błogosławionej Franciszki Siedliskiej

Olsztyn – Parafia Chrystusa Odkupiciela Człowieka

Olsztyn – Parafia Matki Bożej Saletyńskiej

Olsztyn – Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Olsztyn – Parafia Świętego Franciszka z Asyżu

Olsztyn – Parafia Świętego Jakuba

Olsztyn – Parafia Świętego Józefa

Olsztyn – Parafia Świętego Maksymiliana Marii Kolbe

Olsztyn – Parafia Świętego Wojciecha

Źródło: http://archidiecezjawarminska.pl/ruchy-i-stowarzyszenia/odnowa-w-duchu-swietym/

Adresy można tych parafii można wyszukać tutaj: http://archidiecezjawarminska.pl/dekanaty-i-parafie/parafie/


Re: a może ktoś wskaże mi miejsce? - Marek MRB - 25-07-2008 16:18

Cytat:Mimo to, niezbyt często odczuwam satysfakcję czy poczucie spełnienia po uczestnictwie we mszy świętej.
Chyba szukasz w Eucharystii nie tego co ona oferuje.


Re: a może ktoś wskaże mi miejsce? - Ks.Marek - 15-09-2008 22:24

Marek MRB napisał(a):
Cytat:Mimo to, niezbyt często odczuwam satysfakcję czy poczucie spełnienia po uczestnictwie we mszy świętej.
Chyba szukasz w Eucharystii nie tego co ona oferuje.

A ja bym raczej powiedział tak: może potrzeba wreszcie/albo na nowo - odkryć misterium caritatis, w ogóle, nie tylko w Sakramencie Ołtarza.


- Rachel - 15-09-2008 23:08

Ale w szczególny sposób w Eucharystii, przez fakt, że to jest najważniejsze. A jeżeli będzie dymaniczne podejście do Sakramentu Ołtarza, to będzie
Ks.Marek napisał(a):misterium caritatis, w ogóle



- Amon(Rafał) - 16-09-2008 11:48

W sumie to zazdroszcze wam troszku.Dawniej posiadalem taki sam zar w sobie.Niestety latka minęły ,dzieci urosły i brak czasu zrobil swoje.
Chociarz jeszcze modlitwą dzień zaczynam i kończę.Co prawda bardzo rzadko w swiątyniach ale zawsze.


- nordlys - 17-09-2008 01:24

Ja spotkałam się z Odnową w Skoczowie (w Beskidach k. Bielska-Białej). To grupa wspania łych ludzi pod przewodnictwem proboszcza miejscowej parafii p.w. M.B. Różańcowej ks. Piotra Kocura; link do niej w moim podpisie i adres poniżej:
Rzymskokatolicka Parafia p.w. M.B. Różańcowej
ul Harcerska 12
43 - 430 Skoczów

To tam zgłębiałam tajniki wiary, nadziei i miłości

Warto poczytać świadectwa na stronie tej SNE ze Skoczowa.
To tam m.in. zgłębiałam tajniki wiary, nadziei i miłości, uczyłam się prawdziwej modlitwy. Będąc w innych miejscach szukałam zawsze możliwości uczestnictwa w miejscowych Odnowach. Nawet w Niemczech, w Mainz, mieszkałam naprzeciw kościoła, gdzie tamtejszy proboszcz podjął się trudu kursu chyba w ramach "Nowej ewangelizacji", gdzie też chodziłam.

Bardzo mi brak Odnowy tutaj, niczym źródlanej wody na pustyni.