Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Egzotyczne (i nie tylko) wspolnoty ;) - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Ewangelizacja (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Inne wspólnoty (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: Egzotyczne (i nie tylko) wspolnoty ;) (/showthread.php?tid=140)

Strony: 1 2 3


Egzotyczne (i nie tylko) wspolnoty ;) - Gerwaz - 23-09-2004 13:39

Temat czysto statystyczny:

Najpopularniejszymi ruchami w kosciele katolickim w Polske sa przede wszystkim Odnowa w Duchu Swietym, Ruch Swiatlo-Zycie i Neokatechumenat. Do moich uszu dotarly kiedys tez takie nazwy jak Pustynia Miast, Magis, Wiara i Swiatlo i jeszcze pare innych.

Jakie ruchy faktycznie dzialaja w waszej parafii/diecezji i co o nich wiecie?


- Ania86 - 23-09-2004 18:44

W moje to ie wiem, bo chodzę do innych Uśmiech Ale tam gdzie jestem najczęściej to Effata - grupa ewangelizacyjno-teatralna. Robią świetne przedstawienia (zaliczyli Dni młodych w Krzeszowie, woodstok, itp. ), fajnie się modlą i robią koncert Przystanku Jezus, Pneumatiki i innych w moim mieście Uśmiech

Wspólnota św. Piotra i Pawła (sama w niej jestem) Pozatym jakieś tam koło różańca, Oaza i dużo innych.


- Ravenloff - 26-09-2004 14:58

Ja słyszałem o Salezjańskiej Pielgrzymce Ewangelizacyjnej. Jest to wspólnota, która spotyka się może nie co tydzień, ale na tyle często aby móc działać. Czasami organizują jakieś przedstawienia i "mityngi" ewangelizacyjne, jakieś "akcje" na rynkach w miastach, które mają skłonić ludzi ku Bogu.
Niedaleko Sulechowa, bo w Kargowej działa Grupa Sobotnia (mam nadzieję, że nie przekręcilem nazwy). Spotykają się co tydzień w sobotę, aby się razem pomodlić. Jest to coś na styl Oazy. Też czasem organizują jakieś czuwania dla parafian, drogi krzyżowe, itp.


Re: Egzotyczne (i nie tylko) wspolnoty ;) - Offca - 27-09-2004 15:00

Gerwaz napisał(a):Najpopularniejszymi ruchami w kosciele katolickim w Polske sa przede wszystkim Odnowa w Duchu Swietym, Ruch Swiatlo-Zycie i Neokatechumenat. Do moich uszu dotarly kiedys tez takie nazwy jak Pustynia Miast, Magis, Wiara i Swiatlo i jeszcze pare innych.

Pustynia Miast to coś jak oaza, tylko dla starszych "dzieci" czyli dla studencików i trochę młodszych od nich. U mnie też jest jedna wspólnota Pustyni Miast. Mają bardzo ciekawe spotkania: katechezy, prowadzą bardzo dużo imprez religijnych, ciekawie organizuja adoracje lub Msze św. itp. Natomiast Wiara i Światło to jeśli sie nie mylę, wspólnota dla osób upośledzonych (tzw "Muminki" - tak przynajmniej słyszałam u siebie). Jest też dużo grup AA i ich rodzin.


- Kasja - 27-09-2004 16:00

U mnie wiem ze jest Oaza, grupa modlitwy o.Pio...grupa pielgrzymkowa Uśmiech , Żywego Różanca (jesli sie nie myle to chyba dobrze napisalam nazwe jak nei to przepraszam..sprostuje..) grupa Biblijna...ale ubolewam nad tym ze nie ma MAGIS-u ani Odnowy w Duchu Św... ;(
pozdr.KASIA


- Lola - 27-09-2004 18:44

w sulu też działa Wiara i Światło, gromadzi osoby niepełnosprawne, ich rodziny i osoby, które chcą poświęcić swój czas dla nich, wspólnie się bawić, modlić, spotykać, odwiedzać w domach
raz w roku wspólnota jeździ na obóz wakacyjny
ogólnie super sprawa Duży uśmiech


- Daidoss - 27-09-2004 21:27

W Sulechowie mozna powiedziec, ze istanieje wiele wspolnot przykościelnych.
Nie chce sie pokrywac z lola dodam to co pamietam.

-Krwi Chrystusa
-Odnowa w Duchu Świetym
-Oaza dzieci Bożych
-Oaza młodzieżowa
-Koło rożancowe
-Mionostranci
-Chór
-Wiara i Światło

niewiem czy czegos nie przegapilem przypadkiem Język

za to calkowiece nie wiem czym jest MAGIS

[ Dodano: Pią Paź 01, 2004 5:39 am ]
Offca takze podała wspolnote Radio Maryja o ktorej dykutujemy w tym dziale.
:arrow: ZAPRASZAM :!:



- Jólka - 27-12-2004 15:38

no ja jestem z odnowy... ale tez przez jakis czas chodzilam na spotkania Ruchu Rodzin Nazaretańskich oraz kilkakrotnie bylam na spotkaniu Pustyni Miast...


- Offca - 31-12-2004 15:55

Hehe to Ty Julio jesteś takim "obieżyświatem" jeśli chodzi o wspólnoty religijne Duży uśmiech


- ks. Arkadiusz - 02-01-2005 09:23

Daidoss
Pewnie, że przegapiłeś Duży uśmiech
Średnio na jednego księdza pracującego w parafii sulechowskiej przypada osiem wspólnot, którymi sie opiekują. Ale nie chodzi chyba o licytację. Prawda? :wink:
[shadow=red]Pytanie, które się rodzi [/shadow](więc, Gerwaz - ten temat nie musi być wyłącznie statystyczny :wink: )[shadow=red] Po co tyle wspólnot?[/shadow][/shadow]

Jako opiekun tej strony muszę jeszcze zaznaczyć, że czym innym jest "Pustynia Miast", a czym innym "Pustynia w mieście", choć nazwy są bardzo podobne. Ta druga wspólnota to "produkt diecezjalny". Grupa bardzo młodych ludzi, która zdecydowała sie na trochę więcej niż większość z nas. Tworzą coś w rodzaju współczesnego zakonu. (Są celibatariusze i małżeństwa, mają swoją regułę, specjalny strój do modlitwy, swój dom w Lesznie - nie pamiętam - Dolnym, albo Górnym Szczęśliwy ). Można skorzystać i przeżyć u nich rekolekcje, dni skupienia.
[shadow=orange]Propozycja, dla Odnowy sulechowskiej: Oni odprawiają tzw. Nieszpory za miasto. Przepiękne liturgiczne i charyzmatyczne jednocześnie nabożeństwo. Zaproście ich do nas! Służę kontaktem![/glow][/shadow][/shadow]



- Offca - 02-01-2005 12:55

O, nareszcie jakiś Ksiądz zaszczycił nas swoją obcenością Duży uśmiech


- Daidoss - 02-01-2005 13:43

Kurcze no to mnie ksiadz teraz zaskoczył. Znaczy sie pozytywnie ale nie wiedziałem, ze tyle wspólnot jest w naszej parafi. Jest u nas 3 ksieży czyli razy 8 to wychodzi, że mamy 24 wspólnoty. A ja chyba nawet nie naliczyłem połowy Język
Teraz widze jak ja mało wiem Oczko


- Rasta - 02-01-2005 14:38

Cytat:Propozycja, dla Odnowy sulechowskiej: Oni odprawiają tzw. Nieszpory za miasto. Przepiękne liturgiczne i charyzmatyczne jednocześnie nabożeństwo. Zaproście ich do nas! Służę kontaktem!
Myślę, że byłby to dobry pomysł :!: Reszte mojego pomysłu wpisze zachwilke tam gdzie piszemy o naszych pomysłach we wspólnocie Uśmiech


- Gregoriano - 02-01-2005 15:18

ks. Arek napisał(a):Propozycja, dla Odnowy sulechowskiej: Oni odprawiają tzw. Nieszpory za miasto. Przepiękne liturgiczne i charyzmatyczne jednocześnie nabożeństwo. Zaproście ich do nas! Służę kontaktem!

Brzmi zachęcająco Uśmiech Mam pytanko: kiedyś byłem na takich nieszporach w Paradyżu i musze przyznać że bardzo podobało mi się to, szczególnie slajdy z miejscami naszej djecezji były super. Generalnie pozytywne wibracje duchowe! Czy zatem mówimy o tym samym? Jeśli tak, jestem za, zróbmy to Język Może jeszcze ze swej strony coś dodamy i zrobimy wieczór modlitewny za miasto.....


- b22 - 19-01-2005 23:33

Wspólnoty, stowarzyszenia i ruchy katolickie, które można spotkać w Białymstoku:

ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM
DANUTA ZAJKOWSKA
UL. UKOŚNA 30
15-836 BIAŁYSTOK

2
RUCH ŚWIATŁO-ŻYCIE
KS. TOMASZ MAŁYSZKO
Ul. RADZYMIŃSKA 1
15-863 BIAŁYSTOK

3
RUCH DOMOWY KOŚCIÓŁ
TERESA I ZBIGNIEW CHARYTONIUKOWIE
UL. WARSZAWSKA 71/53
15-077 BIAŁYSTOK

4
WSPÓLNOTA ŻYCIA CHRZEŚCIJAŃKIEGO
ELŻBIETA CZERKACZ
UL. ŻABIA 22/38
15-448 BIAŁYSTOK

5
STOW. KATOLICKIEJ MŁODZIEŻY AKADEMICKIEJ
KAROL KRAMKOWSKI
RYNEK KOŚCIUSZKI 15B/37
15-532 BIAŁYSTOK

6
KOMUNIA I WYZWOLENIE
KS. ADAM SKRECZKO
UL. WARSZAWSKA 46A
15-077 BIAŁYSTOK

7
RUCH RODZIN NAZARETAŃSKICH
KS. DARIUSZ GRELECKI
UL.SŁONECZNIKOWA 8
15-664 BIAŁYSTOK

8
PRZYJACIELE MISJI
O. JANUSZ WALEROWSKI
UL. ZAMBROWSKA 24
16-001 KLEOSIN

9
RUCH SOLID. Z UBOGIMI III ŚWIATA "MAITRI"
EDYTA OSTROWSKA
UL. ŁĄCZNIKOWA 38
15-163 BIAŁYSTOK

10
RUCH WSPÓLNOT "WIARA I ŚWIATŁO"
BARBARA SIEMIONKOWICZ
UL. PIETKIEWICZA 13/14
15-689 BIAŁYSTOK

11
RUCH "WSPÓLNOTA KRWI CHRYSTUSA"
JACEK ROGIŃSKI
UL. PUŁKOWA 7/88
15-143 BIAŁYSTOK

12
KATOLICKIE STOWARZYSZENIE "EZECHIASZ"
TADEUSZ ONIŚKO
UL. SITARSKA 25
15-850 BIAŁYSTOK

13
STOWARZYSZENIE RODZIN KATOLICKICH ARCH. BIAŁOSTOCKIEJ
ELŻBIETA MARIA KAUFMAN-SUSZKO
UL. ŁAŃCUCKA 7
15-107 BIAŁYSTOK

14
KATOLICKIE STOW. "CIVITAS CHRISTIANA" ODDZ. W BIAŁYMSTOKU
EDWARD WRÓBEL
UL. ELEKRYCZNA 1
15-080 BIAŁYSTOK

15
ARCYBRACTWO STRAŻY HONOROWEJ NSJ
KS. STANISŁAW RABICZKO
UL. POGODNA 63
15-365 BIAŁYSTOK

16
KLUB INTELIGENCJI KATOLICKIEJ
LECH RUTKOWSKI
UL. WYSPIAŃSKIEGO 13
15-196 BIAŁYSTOK

17
STOW. CZCICIELI MIŁ. BOŻEGO IM. KS. MICHAŁA SOPOĆKI ARCH. BIAŁ.
ANTONI WARDACH
UL. RADZYMIŃSKA 9/14
15-863 BIAŁYSTOK

18
KATOL. STOW. LEKARZY POLSKICH ODDZIAŁ W BIAŁYMSTOKU
RYSZARD PIŁASIEWICZ
UL. ŻURAWIA 14
15-540 BIAŁYSTOK

19
KATOL. STOW. WYCHOWAWCÓW ODDZIAŁ W B-STOKU
BARBARA CZARNIECKA
UL. SŁONIMSKA 8
15-028 BIAŁYSTOK

20
KATOL. STOW. KOLEJARZY POLSKICH ODDZ. W B-STOKU
KRZYSZTOF SILWON
UL. KARD. WYSZYŃSKIEGO 6/24
16-001 KLEOSIN

21
KATOL. STOW. PIELĘGN. I POŁOŻNYCH POLSKICH ODDZ. W B-STOKU
STANISŁAWA ZIMNOCH
UL. WASZYNGTONA 18/124
15-274 BIAŁYSTOK

22
KATOL. STOW. "SAMARYTANIN" IM. KS.HENRYKA SZLEGIERA
JÓZEF SŁOMA SADOWSKI
UL. MAZOWIECKA 22
16-001 KSIĘŻYNO

23
MALTAŃSKA SŁUŻBA MEDYCZNA
KRZYSZTOF JODCZYK
UL. TOWAROWA 22/61
15-007 BIAŁYSTOK

24
WSPÓLNOTA "KAIROS"

Szczegółowe dane można znaleźć na stronie:
http://www.bialystok.opoka.org.pl/rada.php