Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
CELIBAT do czego on jest potrzebny - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Ekumenizm (/forumdisplay.php?fid=42)
+--- Wątek: CELIBAT do czego on jest potrzebny (/showthread.php?tid=1502)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


- Gosia - 14-05-2008 17:26

Ludzie są różni - lepiej uważać.


- Ks.Marek - 14-05-2008 18:57

Sivis Amariama napisał(a):I ma prawo chętniej nosić spodnie niż sutanne.
Raczej nosi oba ubranka na raz Duży uśmiech

Mój celibat jest historią mojej miłości.


- aga - 15-05-2008 10:18

Pozwolę sobie zacytować orędzie Matki Bożej z Medziugorje dotyczące kapłanów:
"Zbyt wielu ludzi opiera swoją wiarę na postępowaniu kapłanów. Jeżeli kapłan nie wydaje się spełniać wymagań, wówczas mówią, że Bóg nie istnieje. Nie idzie się do kościoła, by zobaczyć, jak zachowuje się kapłan, lub by sprawdzać jego życie prywatne" [11.10.1982r.]


- Gosia - 15-05-2008 10:22

aga napisał(a):Zbyt wielu ludzi opiera swoją wiarę na postępowaniu kapłanów. Jeżeli kapłan nie wydaje się spełniać wymagań, wówczas mówią, że Bóg nie istnieje. Nie idzie się do kościoła, by zobaczyć, jak zachowuje się kapłan, lub by sprawdzać jego życie prywatne
> genialne słowa :!:
Niestety wielu ludzi również generalizuje - np., gdy udowodni się jakiemuś księdzu z miejscowości x to, że jest pedofilem (załóżmy) to podciągają pod tę etykietkę wszystkich..
Oczywiście, jak doskonale wiemy - księża są różni, ale takim osądzaniem krzywdzeni są ci, którzy są z powołania i swoją posługą świadczą o Chrystusie..


- aga - 15-05-2008 10:29

Gosia napisał(a):genialne słowa :!:

Genialne - bo to słowa naszej Matki Uśmiech


- zbylut - 15-05-2008 15:50

Dlaczego nie przekładamy złych doświadczeń z jednym piekarzem na wszystkich piekarzy? Bo oni nie wypowiadają się na temat niczyjej moralności. Gdyby księża byli tylko kapłanami, a nie moralistami pewnie wszyscy nie byliby pedofilami. :forum:

[ Dodano: Czw 15 Maj, 2008 15:56 ]
Ja bardzo przepraszam, ale skoro to co tu robicie jest mówieniem o ewangelizacji, to powiedzcie mi co to jest ten "bóg". Jeśli ktoś zrezygnował z kapłaństwa - super, niech się realizuje jak może najlepiej i niech będze wolny i szczęśliwy. Jeśli macie problem z podarciem "świętego obrazka", widać to jest wasz bóg. Oburzycie się, ale tu jest gorzej niż wśród tradycyjnie wierzących na wsiach, tam zachowano cały czar zabobonu, a tu zabobon jest odarty z czaru.


- Ks.Marek - 15-05-2008 18:14

zbylut napisał(a):Oburzycie się, ale tu jest gorzej niż wśród tradycyjnie wierzących na wsiach, tam zachowano cały czar zabobonu, a tu zabobon jest odarty z czaru.
Nie pasuje towarzystwo, to idź na inne podwórko.
Poza tym :rulez: , ponieważ zaczyna się tu robić :offtopic:



- Rachel - 15-05-2008 18:22

Łatwiej czlowiekowi skupić się na szukaniu wad i później stwierdzić swą nie wiarę w Boga postępowaniem księdza. Ale to tylko wskazuje, ze ktoś poszukuje infantylnej odpowiedzi aby uwolnić siebie od obowiązku wymagania od siebie troski o wnętrze.

A kapłan przecież dokonuje wyboru. Tylko uważam, że wiek w którym wstępuje do seminarium nie jest jeszcze do końca świadomy czego się podejmuje. Wartości celbibatu raczej się uczy i poznaje już po święceniach.


- Marek MRB - 15-05-2008 19:08

Cytat: Jeśli macie problem z podarciem "świętego obrazka", widać to jest wasz bóg.
Jakiego obrazka ?

[ Komentarz dodany przez: Ks.Marek: Czw 15 Maj, 2008 19:21 ]
Marku, nie karm trolla, gorąco cię proszę.


- Ks.Marek - 15-05-2008 19:11

Rachel napisał(a):Łatwiej czlowiekowi skupić się na szukaniu wad i później stwierdzić swą nie wiarę w Boga postępowaniem księdza.
Otóż to!
Mt 23, 24 napisał(a):Przewodnicy ślepi, którzy przecedzacie komara, a połykacie wielbłąda!
Co prawda mówi Jezus te słowa do faryzeuszy, jednak mechanizm zawsze jest ten sam:
ten sam Ewangelista, Mateusz napisał(a):7,1 Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni.
7,2 Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą.
7,3 Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz?
7,4 Albo jak możesz mówić swemu bratu: Pozwól, że usunę drzazgę z twego oka, gdy belka /tkwi/ w twoim oku?
7,5 Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka twego brata.
7,6 Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, was nie poszarpały.



- Anonymous - 19-05-2008 17:59

(ciach - kultury trochę)


- duszyczka - 21-05-2008 17:54

Ja uwazam ze ksiadz powinnien mnić rodzine przecież to taki sam człowiek jak inni a niemoze mniec zony i dzieci oficjalnie to jęxdzi na drógi mkoniec polski do jakiegoś domu publicznego i tam sie zabawia i taka jest prawda. Trzeba pozwolić ksiezom zakłada rodziny!!!


- omyk - 21-05-2008 18:09

](*,)
Kolejna oświecona.

Halo :rulez: Oskarżenie rzucić każdy potrafi.
Dowody, dokumenty, statystyki, dane, albo na drzewo z takimi teoriami.


- Gosia - 21-05-2008 18:56

duszyczka napisał(a):Trzeba pozwolić ksiezom zakłada rodziny!!!
> moje pytanie - czy tylko klerykom przed święceniami prezbiteratu czy także księżom, którzy są w kapłaństwie rok, dwa i o wiele dłużej?


- Sivis Amariama - 21-05-2008 18:56

duszyczka, dlaczego uważasz, że ks. Marek czy jego koledzy jeżdżą po burdelach?
Skąd Twoje chore przekonanie, ze dorosły facet nie potrafi panować nad swoją seksualnością?
Jeśli ja postanowię żyć w samotności, to też w głowie Ci się uroi, że napewno odwiedzam prostytutki Szczęśliwy

Jej, ale ja przecież już napewno je odwiedzam. Albo przynajmniej jestem kryptociotą, skoro jako 20-latek nie mam kobiety u boku Szczęśliwy