Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
CELIBAT do czego on jest potrzebny - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Ekumenizm (/forumdisplay.php?fid=42)
+--- Wątek: CELIBAT do czego on jest potrzebny (/showthread.php?tid=1502)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


ble ble ble - darius - 21-07-2006 19:01

i tak dobrze wiemy ze woelu ksiezy nie przestrzega celibaty,a jesli ktos znowu mi napisze ze co do tego nie mam racji to zignoruje go bo wszyscy wiemy ze tak jest i nie ma sensy mydlic oczu bzdurami jacy to ksieża są cnotliwi


- Annnika - 21-07-2006 19:19

No i co z tego :?: W małżeństwach też nie ma 100% wierności, to co mamy uznać, że wierość małżeńska jest przeżytkiem, bo nie zawsze każdy potrafi jej dotrzymać :?: Też mi argument...


- darius - 22-07-2006 10:19

no i co z tego,co mnie małżeństwa obchodzą.małżeństwo jest sakramentem,a celibat przestarzalym w naszych czasach wymyslem kościołaJęzyk


- Aslan - 22-07-2006 13:43

darius napisał(a):celibat przestarzalym w naszych czasach wymyslem kościołaJęzyk
podaj mi przynajmniej 5 argumentów, które o tym świadczą. wtedy porozmawiamy rzeczowo

chociażby
http://www.mateusz.pl/list/0404-giertych.htm
to też
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TA/TAP/celibat-mgr.html
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TS/celibat_apd_00.html
przeczytaj to, a będziemy rzeczowo dyskutować

jeszcze jedno
darius napisał(a):nie ma sensy mydlic oczu bzdurami jacy to ksieża są cnotliwi
i co z tego wynika?

pzodrawiam


- Annnika - 22-07-2006 15:10

Darius, ale wierność sakramentem nie jest, a pewnym założeniem... kulturowym związanym z konkretnym sakramentem, jak i religijnym, a celibat jest również założeniem religijnym, związanym z konkretnym sakramentem Duży uśmiech


- Aslan - 22-07-2006 21:50

annika: jeszcze raz, bo nie zrozumiałem po 5 tym czytaniu Oczko


- Annnika - 22-07-2006 21:53

Darous próbuje wykazaćzę celibat jest jedynie starym wymysłem, jako przeciwieństwo podaje sakramentalność małżeństwa. Ja posłużylam się przykładem wiernosci, ona nie jest sakramentalna, ale uwarunkowana kulturowo z jednej strony, a z drugiej jest pewną zasadą wiary. Tak jak i celibat. Związany z sakramentem święceń i uwarunkowany jako zasada religijna.


Re: ble ble ble - Kyllyan - 23-07-2006 14:16

darius napisał(a):i tak dobrze wiemy ze woelu ksiezy nie przestrzega celibaty,a jesli ktos znowu mi napisze ze co do tego nie mam racji to zignoruje go bo wszyscy wiemy ze tak jest i nie ma sensy mydlic oczu bzdurami jacy to ksieża są cnotliwi
Sorry, ale mylisz pojecia.
Celibat --> pozostawanie w stanie bezżeństwa.
Duchowny który sie "puszcza" nie łamie celibatu, a cudzołoży Oczko


Re: ble ble ble - Marek MRB - 24-07-2006 11:42

darius napisał(a):i tak dobrze wiemy ze woelu ksiezy nie przestrzega celibaty,a jesli ktos znowu mi napisze ze co do tego nie mam racji to zignoruje go bo wszyscy wiemy ze tak jest i nie ma sensy mydlic oczu bzdurami jacy to ksieża są cnotliwi
Ja jednak jestem ciekawy skąd wiesz ? Jakieś statystyki czy tylko plotki ?


- Annnika - 24-07-2006 11:48

"Wszyscy tak mówią" :twisted: , nie wiesz , Marku Uśmiech :?:


Re: ble ble ble - Palmer_Eldritch - 24-07-2006 12:05

Marek MRB napisał(a):
darius napisał(a):i tak dobrze wiemy ze woelu ksiezy nie przestrzega celibaty,a jesli ktos znowu mi napisze ze co do tego nie mam racji to zignoruje go bo wszyscy wiemy ze tak jest i nie ma sensy mydlic oczu bzdurami jacy to ksieża są cnotliwi
Ja jednak jestem ciekawy skąd wiesz ? Jakieś statystyki czy tylko plotki ?
Chociażby z radia ,telewizji,prasy i internetu.O aferach pedofilskich i homoseksualnych w KrK nigdy nie słyszałeś? :hm: A to przecież nie wyczerpuje tematu łamania celibatu przez księży.


- Anonymous - 24-07-2006 12:05

"Wszyscy tak mówią" to taki sam argument jak "Istnieje, bo ma dluga tradycje"...


Re: ble ble ble - Marek MRB - 24-07-2006 12:23

Palmer_Eldritch napisał(a):Chociażby z radia ,telewizji,prasy i internetu.O aferach pedofilskich i homoseksualnych w KrK nigdy nie słyszałeś? :hm: A to przecież nie wyczerpuje tematu łamania celibatu przez księży.
Hmmm pisałeś że "wielu".
No to policzmy o ilu czytałeś w prasie i słyszałeś w TV ?
Tak konkretnie, po nazwiskach.
Wiesz coś na temat np, czy częstsza jest rozpusta księży czy mężczyzn żonatych ?
(O internecie nie mówię - z Internetu możemy się nawet dowiedzieć że Ziemia jest płaska).


- Annnika - 24-07-2006 12:24

Palmer_Eldritch napisał(a):A to przecież nie wyczerpuje tematu łamania celibatu przez księży.

To juz tyle razy było: to łamanie czystości a nie celibatu Duży uśmiech - celibat to beezżenność :twisted:


- Palmer_Eldritch - 24-07-2006 17:20

Marek MRB napisał(a):Hmmm pisałeś że "wielu".
To nie ja pisałem akurat,ale generalnie zgadzam się z tym.
Cytat:No to policzmy o ilu czytałeś w prasie i słyszałeś w TV ?
Nie liczyłem.
Cytat:Tak konkretnie, po nazwiskach.
Dobrze się czujesz?Moze jeszcze adresy,telefony,e-maile i rozmiary kołnierzyka?
Marek MRB napisał(a):Wiesz coś na temat np, czy częstsza jest rozpusta księży czy mężczyzn żonatych ?
A co to ma do rzeczy?Co chcesz udowodnić?
Annnika napisał(a):
Palmer_Eldritch napisał(a):A to przecież nie wyczerpuje tematu łamania celibatu przez księży.

To juz tyle razy było: to łamanie czystości a nie celibatu Duży uśmiech - celibat to beezżenność :twisted:
Za słownikiem języka polskiego:
Cytat:1. «bezżeństwo duchownych w niektórych religiach»

2. «wstrzemięźliwość płciowa»
Jak widzisz droga Anniko to słowo ma dwa znaczenia,to co napisałem jest więc prawidlowe.