Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
PYTANIA I UWAGI DO MODERATORÓW I OBSŁUGI FORUM - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Forum (/forumdisplay.php?fid=23)
+-- Wątek: PYTANIA I UWAGI DO MODERATORÓW I OBSŁUGI FORUM (/showthread.php?tid=1518)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37


- Rachel - 03-07-2009 00:29

](*,) mniej emocji a więcej zrozumienia.


- gossia - 07-07-2009 23:16

mam taki problem....
od jakiegoś czasu na jednym z tematów próbuje wysłać "odpowiedz" jednak nie wyświetla się ona że tak się wyrażę na głównej karcie tylko (jak ostatnio zauważyłam) w poglądzie (tam gdzie pisze się odpowiedzi) mam nadzieje że dość jasno to opisałam, bo jak zapewne widać nie znam się na tym :|


- gradzia - 09-07-2009 17:39

chyba wtedy wystarczy kliknąć wyślij niżej okienka w którym wpisujesz


- gossia - 09-07-2009 19:25

Eh... prubowałam, ale tutaj tez cos takiego mi się zrobiło ajednak po jakims czsie "wyskoczyło na właściwej karcie" więc może w tym przypadku będzie podobie...

[ Dodano: Pią 10 Lip, 2009 17:45 ]
No dobra, ten tekst pozostaje w stanie zawiesznia już od dłuższego czasu, no ale coż...

[ Dodano: Czw 16 Lip, 2009 08:42 ]
Dlaczego nie wyświetlają się moje tematy? Smutny


- spioh - 28-09-2010 11:30

mam pytanie do regulaminu V.8a. - w jakich okolicznościach/pod jakimi warunkami może być cofnięte zabanowanie? czy w praktyce może będzie cofane "z mety" po 3 tyg. chyba, że ktoś wybitnie nie rokował na poprawę?


- Annnika - 28-09-2010 23:00

Pierwsze jest cofane po 3 tygodniach z automatu. Kolejne - teoretycznie stałe, w wyjątkowych, indywidualnie omawianych sytuacjach może być warunkowo ściągnięte (przykład - duszyczka, której ściągnęliśmy po roku czy kilku miesiącach, bo ktoś z obsługi miał z nią kontakt poza forum po tych kilku miesiącach i zaręczył, że się uspokoiła - kontakt kilkutygodniowy).


- spioh - 30-09-2010 10:30

ok, dzięki


- TOMASZ32-SANCTI - 30-09-2010 13:45

Ja dodam tylko tyle, że gdy ktoś ma dwa lub trzy ostrzeżenia to z okazji świąt : Bożego Narodzenia czy też Wielkanocnych staramy się w oparciu o dotychczasowe zachowania użytkowników cofać przynajmniej po jednym ostrzeżeniu. Coś na wzór amnesti forumowej, aby też ukazać nasz stosunek do użytkowników - do ich chęci poprawy swojego zachowania i jeśli rzeczywiście widać taką poprawę w zachowaniu na forum to cofamy ostrzeżenia i w zależności od użytkownika, jego wcześniejszego zachowania możemy cofnąć nawet i dwa ostrzeżenia. Amnestia nie obejmuje osób zbanowanych banem stałym, osób, które nagminnie łamały regulamin, obrażały użytkowników.

Przykład Duszyczki, który podała Annnika jest właśnie takim przykładem osoby, która zmieniła swój stosunek i zachowanie na forum - przynajmniej narazie, ale wierzymy, że będzie tak już na dłuższy czas. Jest to zachęta do innych użytkowników do poprawy swojego zachowania i do poważnego traktowania zarówno użytkowników jak i obsługi. Nikomu z nas nie zależy na wstawianiu ostrzeżeń czy banów, nie na tym ma polegać nasza funkcja, ale jeśli sami użytkownicy nie szanują uwag i upomnień obsługi to jesteśmy przez to zmuszeni do takich nieprzyjemnych dla nas działań.

I na koniec dodam, że amnestia czy też ściąganie ostrzeżeń lub banów czasowych dotyczy każdego użytkownika bez względu na poglądy czy wyznanie a głównym wyznacznikiem takich działań jest poprawa swojego zachowania na forum względem użytkowników i obsługi.

Warto się zastanowić wcześniej czy opłaca się takie zachowanie prowadzące do banów czy ostrzeżeń.


- Annnika - 30-09-2010 18:19

TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Ja dodam tylko tyle, że gdy ktoś ma dwa lub trzy ostrzeżenia to z okazji świąt : Bożego Narodzenia czy też Wielkanocnych staramy się w oparciu o dotychczasowe zachowania użytkowników cofać przynajmniej po jednym ostrzeżeniu.

po przedyskutowaniu sprawy w gronie moderacji.


- TOMASZ32-SANCTI - 30-09-2010 18:33

No ma się rozumieć. INaczej być nie może. Duży uśmiech


- Nicol@ - 08-10-2010 20:34

Akurat dziś mogłam przeczytać post zalęknionej w" Pytaniach do kapłana".
I nie po raz pierwszy mam wielką ochotę odpowiedzieć na ów post. To jest silniejsze ode mnie, ale...
Nie wolno, bo taka możliwość mają tylko osoby duchowne.
A szkoda. Są tematy niejednokrotnie tak życiowe, że chciałoby się nie tyle porozmawiać, co służyć jakąś poradą ewentualnie drobną wskazówką, co nie wyklucza - tak myślę, że osoba duchowna odpowie fachowo i ze znajomością tematu. #-o
Czyli mam prośbę, lub wniosek, żeby móc dać nam zwykłym userom możliwość dołożenia swoich paru groszy w tamtym temacie?
Podobnie, jak to zrobił TOMASZ32.


- Annnika - 08-10-2010 21:14

Tomasz zrobił źle, ale kasować już nie będziemy. Dział pytań do kapłana powstał właśnie dlatego, że taka byłą potrzeba pytających, szanujmy to.


- spioh - 08-10-2010 21:18

Nicol@, po prostu w innym dziale załóż temat, który zaczynasz od tego ze cytujesz całego posta z działu "pytanie do księdza" - nie złamiesz regulaminu i będziesz mogła odpowiedzieć na co chcesz, a przy okazji i inni się dołączą.


- Nicol@ - 08-10-2010 21:25

spioszku, fajnie to wymyśliłaś, też tak kombinowałam, ale to by wyglądało na takie żerowanie na kimś. Nie mój pomysł, nie mój temat. To trzeba przemyśleć, no nie wiem :?:


- omyk - 09-10-2010 01:52

Ja też uważam, że to było bardzo niesprawiedliwe i nie fair wobec użytkowników. Wiele osób chce odpowiadać i zawsze skutecznie to uniemożliwiamy, starając się wpoić użytkownikom, że "do duchownych" znaczy naprawdę do duchownych. Traktujemy to jako sztywną zasadę, jedną z kilku, które zresztą Tomasz32 sam zapisał w mini-regulaminie tego działu. Wobec tego uważam, że robienie wyjątków dla admina tylko dlatego, że jest adminem, jest niesprawiedliwym, nierównym traktowaniem użytkowników. Na pewno każdy pomyślał, że widać na forum są równi i równiejsi.

Rozumiem to, że Tomasz32 naprawdę miał co odpisać, bo ma niemałe doświadczenie w kwestii życia małżeńskiego i Bożych w nim cudów, ale na pewno nie jest jedyną osobą, która to doświadczenie ma i chciała się podzielić. Kilkakrotnie wcześniej ja również chciałam odpisać, bo miałam co - wtedy albo pisałam na PW tłumacząc, że nie wolno mi w głównym wątku, bo nie jestem osobą duchowną, albo po prostu dawałam sobie spokój. Nie trzeba od razu łamać zasad...