Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Czy czytasz Pismo Święte - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Inne tematy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Ankiety (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- Wątek: Czy czytasz Pismo Święte (/showthread.php?tid=153)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


- Anonymous - 08-11-2007 15:58

Nie czytam sam z siebie, znam, zaglądam jak potrzebuję, ale nie czytam.


- Rachel - 08-11-2007 16:27

Tamciulam, a może zrobic sobie plan na każdy dzień z wyznaczeniem czasu na rozważanie ?


- nieania - 08-11-2007 16:29

można to zrobić przy pomocy meilingu ze strony http://www.slowo.pl


- Tamciulam - 08-11-2007 16:43

no tak by było fajnie Rachel Duży uśmiech

nieania dziekuję za tę stronę, chociaż pewnie będę robić to tak samo jak z mailami z mateusz.pl z fragmentami Pisma Świętego... odruchowo zawsze je kasuje, nawet nie zaglądam do nich...a teraz postaram się je czytać i rozważać xD


- Rachel - 08-11-2007 16:46

Tamciulam, ja tak właśnie robie Uśmiech jak na razie wychodzi to


- Tamciulam - 08-11-2007 16:47

ja spróbuje... nic przecież nie tracę Duży uśmiech


- nieania - 08-11-2007 20:10

Na stronie którą podałam ci są różne kategorie... Zazwyczaj jest krótki fragment Pisma Św. z komentarzem. A "czytania z Ewangeli" to zazwyczaj Ewangelia z danego dnia. Można zacząć od "słowa na każdy dzień" bardzo krótkie i przychodzi codziennie. Uśmiech i od "biblijnej kanapki dla nastolatka" dłuższe raz na tydzień.


- Tamciulam - 08-11-2007 22:03

wiem xD zaznaczyłam tam kilka opcji Duży uśmiech no i mam nadzieję, że się uda czytać to systematycznie xD

[ Dodano: Nie 11 Lis, 2007 18:06 ]
już trzeci dzień czytam i rozważam fragment Pisma Świętego Duży uśmiech dzięki mailingowi z tej strony, o której napisała Nieania xD :jupi:


- klapciu - 03-06-2008 22:38

Oj, tak czytam. Codziennie robię sobie Namiot Spotkania. W końcu formuję się w ruchu Światło - Życie. Jestem na drodze deuterokatuchumentatu i przerabiam "notatniki", także w ramach wypełniania mam zaserwowane codzienne czytanie Duży uśmiech Rewelacyjna sprawa Duży uśmiech


- mysia - 10-06-2008 09:30

ja niestety nie czytam codziennie :oops: staralam sie to kiedys robic-chyba mialam 2 podejscia...ale ostatecznie na stale mi nie wyszloSmutny teraz mam zamiar czytac codziennie fragmenty z listow sw.Pawla,ktore dostalismy na Lednicy,moze to sie uda... :?: :?:


- klapciu - 10-06-2008 15:16

Mysia jeśli będziesz tego bardzo pragnęła to dasz radę. Wystarczy odrobina chęci Uśmiech Wierzę, że Ci się uda Uśmiech Hm... cieszę się, że na lednicy otrzymaliśmy Listy św. Pawła. Przynajmniej będę mogła zabrać je ze sobą na biwak klasowy Duży uśmiech I tym o to sposobem będę miała nadal kontakt z Bogiem. Gdybym wzięła PŚ trochę głupio by na mnie znajomi patrzyli. A tak będą myśleli, że czytam książkę. Jak spytają się jaką - powiem prawdę Duży uśmiech
:jupi: :aniol:


- omyk - 10-06-2008 15:22

Cytat:Gdybym wzięła PŚ trochę głupio by na mnie znajomi patrzyli.
No i co z tego?
#-o


- klapciu - 10-06-2008 15:47

omyk napisał(a):
Cytat:Gdybym wzięła PŚ trochę głupio by na mnie znajomi patrzyli.
No i co z tego?
#-o

No niby nic... ale wiem jaki moja klasa ma stosunek do wiary... na początku robili mi ostre wiksy jak dowiedzieli się, że chodzę na spotkania wspólnoty i jadę na Lednicę... nie chciałam rezygnować z czytania... dlatego wezmę Listy Oczko


- omyk - 10-06-2008 16:03

Zawsze sie znajdzie ktos, kto ma do wiary zly stosunek.
Sol nie moze utracic smaku Oczko Jestesmy powolani do gloszenia, chocby przez to, ze nie wstydzimy sie wyciagnac Pisma Swietego Uśmiech


- klapciu - 10-06-2008 16:24

Masz rację Oczko Hm... notatniki i tak wezmę, nie chcę przez jakiś biwak robić sobie zaległości, bo formacja jest ważna Duży uśmiech Ale lednickie Listy wystarczą Duży uśmiech