Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Czy czytasz Pismo Święte - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Inne tematy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Ankiety (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- Wątek: Czy czytasz Pismo Święte (/showthread.php?tid=153)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


- mysia - 10-06-2008 17:23

kłapciu napisał(a):Mysia jeśli będziesz tego bardzo pragnęła to dasz radę. Wystarczy odrobina chęci Wierzę, że Ci się uda
dzieki Kłapciu Duży uśmiech checi to ja mam nawet duze wiec bede sie starala,aby codziennie czytac,albo przynajmniej czesto.Mam nadzieje,ze tym razem nie zrobie tak dlugiej przerwy,po ktorj trudno znow zaczac.pozdrawiam :jupi: xD

[ Dodano: Wto 10 Cze, 2008 17:27 ]
a co do tego,ze nie chceszzabierac PŚ...no coz czasem kazdy moze miec slabszy dzien i nie czuc sie na silach zmierzyc z mala wiara np klasy.rozumiem.Kazda forma modlitwy jest dobra,czytanie listow S.Pawla rowniez... [-o< przeciez nie trzeba nic robic na pokaz,mozna udawac,ze czyta sie ksiazke,a nawet nie udawac lecz po prostu czytac...i wtedy nawet ukazuje sie skromnosc,w ktorej powinnismy zyc.A kiedy na tym wyjezdzie wyciagnelabys PS to mogliby uwazac,ze sie z tym obnosisz...choc co madrzejsi moze w duchu by Cie podziwiali...powodzenia :roll2:


- omyk - 10-06-2008 17:42

Mysle jednak, ze czym innym jest 'sie obnosic', a czym innym po prostu sie nie kryc z lektura Pisma. Nie chodzi o to, zeby ostentacyjnie zamiast z kielbaska, siedziec przy ognisku z Biblia i zaczytywac sie nagle, ale normalnie, tak, jak w innej sytuacji, przeczytac chocby czytania z dnia. Byc moze kolezanka z pokoju zainteresowalaby sie, co czytasz, byc moze usmiechnelaby sie ironicznie, czy powiedziala cos zlosliwie, ale za to potem zastanowilaby sie Uśmiech Zobaczylaby, ze katolicy jednak czytaja i znaja Pismo, ze staraja sie zyc wg niego, ze traktuja je rzeczywiscie jako Slowo swojego Boga Uśmiech
Tylko o to mi chodzilo, nie o zadne obnoszeni sie.

Czasem slyszy sie za plecami szepty: "tyy, to jest Biblia!" - "niee, niemozliwe, to nie jest Biblia, to jakis gruby notes, czy cos" - "mowie ci, to Pismo Swiete"
Dlaczego w takim wypadku nie powiedziec z usmiechem: "tak, macie racje, to jest Biblia" i poczekac na reakcje? Uśmiech To moze byc dobry poczatek skutecznej ewangelizacji, bo najwazniejsze - czyli zainteresowanie tematem - juz jest Uśmiech


- mysia - 10-06-2008 17:57

mysia napisał(a):mogliby uwazac,ze sie z tym obnosisz
...widzisz OmykUśmiech nie uwazam,ze Kłapciu by sie z tym obnosila tylko znajac ludzi byliby oni zdolni tak pomyslec...masz racje,ze czytanie Slowa Bozego nie jest czyms z czym powinnismy sie kryc.ale tez rozumiem,ze niekoniecznie zawsze ma sie sily aby stawic czola innym. I prawda jest tez,ze moglby to byc poczatek ewangelizacji,ale do tego potrzebne sa checi drugiej osoby...a wiadomo,ze czesto ich brak...jednak zawsze trzeba miec nadzieje,ze jednak mozna zrobic cos dobrego,zpoznac kogos z PS,zachecic do lektury... Uśmiech


- klapciu - 10-06-2008 17:59

hm... zachęcajcie bardziej a zabiorę ze sobą Duży uśmiech Duży uśmiech hehehe


- mysia - 10-06-2008 18:59

sama najlepiej wiesz czy bedziesz je tam czytala czy nie,czy moze akurat w tych dniach poswiecisz czas na SW.Pawla...jednak zabrac nie zaszkodziUśmiech


- omyk - 10-06-2008 21:03

Cytat:hm... zachęcajcie bardziej a zabiorę ze sobą Duży uśmiech Duży uśmiech
Hihi o to mi cały czas chodzi Język ;P


- _aguś - 12-06-2008 16:21

Czytam Pismo raczej sporadycznie...
Wole pomedytować... porozmawiać z Bogiem... a niżeli czytać Pismo aczolwiek nie mówie czasem się mi to zdarza...


- klapciu - 13-06-2008 13:45

hehe... a ja już wróciłam i... miałam ze sobą PŚ. W sumie to była rewelacja, bo w pewnym momencie podczas nicnych pogaduch z uzależnień przeszliśmy na tematy wiary... hm... naskoczyło na mnie 5 osób ale dzielnie się broniłam... było niesamowicie... pzdr
Dziękuje Wam :*


- mysia - 27-06-2008 12:30

fajnie Kłapciu,że Ci sie tak to ułożyło...ja muszę się pochwalić,że od czasu kiedy sobie postanowiłam czytać te listy,które dostaliśmy na Lednicy to prawie codziennie czytam(może 2 razy nie czytałam,ale to wtedy kiedy byłam poza domem i nie miałam ze soba listów-teraz są zawsze w schowku w samochodzieUśmiech) no raczej czytam krótkie kawałki ale zawszeUśmiech :aniol:


- hailee - 27-06-2008 15:19

ja nie czytam Pisma Św.
przeczytałam raz w całości, kiedyś tam jeszcze czytałam, ale wybrane fragmenty.
Nie wiem po co czytać coś, czego się nie umie zinterpretować.
Przykazania znam, ogólnie wiem co jest napisane w Biblii, więc nie wiem po co miałabym codziennie to czytać, nic mi z tego nie przyjdzie. Sporadycznie można, ale bez przesady.


- Gosia - 27-06-2008 15:23

hailee napisał(a):Sporadycznie można, ale bez przesady.
> co uznajesz za przesadę? :|


- hailee - 27-06-2008 15:33

przesadą jest gdy ludzie naczytają sie różnych rzeczy w PŚ i mi wmawiają że to bylo naprawdę. Np Adam i Ewa, to podanie owocu i tak dalej. Ludzie to wykorzystują, żeby zwalać winę na kobietę. Przeciez jakby było napisane że to Adam dał owoc Ewie to nikt by tego nie czytał bo taką ludzie mieli wtedy mentalność. To kobieta nie miała prawa praktycznie do niczego, a Biblia była pisana pod tych ciemnych ludzi, podawane były przykłady tak na ich rozum. Ja tam nie wierzę, że Adam i Ewa byli naprawdę, bo gdzie niby byli neandertalczycy itd.? To ma być tylko taka przenośnia, jakiś symbol. Miało być to wytłumaczenie dlaczego są choroby na świecie i śmierć. Bo pierwsi ludzie zgrzeszyli.
Czytać można takie co mądrzejsze teksty, najlepiej z NT


- Ks.Marek - 27-06-2008 15:35

hailee napisał(a):1. a nie czytam Pisma Św.
przeczytałam raz w całości, kiedyś tam jeszcze czytałam, ale wybrane fragmenty.
2. Nie wiem po co czytać coś, czego się nie umie zinterpretować.
3. Przykazania znam, ogólnie wiem co jest napisane w Biblii, więc nie wiem po co miałabym codziennie to czytać, nic mi z tego nie przyjdzie. Sporadycznie można, ale bez przesady.
1. A warto, choćby w kontekście pisania na IFP, tam gdzie było o paniach naturystkach, czy o aborcji u Agaty...
2. Ja też na przykład nie wiem, do czego i w jaki sposób elektromechanikowi potrzebne jest użycie lampy oscyloskopowej. A zamierzam sie dowiedzieć - ciekawość mna powoduje...
3. Spróbuj, a zobaczysz :wink:


- Gosia - 27-06-2008 15:51

"Nieznajomość Pisma Świętego to nieznajomość Chrystusa" (św.Hieronim)


- mysia - 27-06-2008 16:08

hailee napisał(a):Nie wiem po co czytać coś, czego się nie umie zinterpretować
Uśmiech a w listach Św. Pawła,ktore dostaliśmy na Lednicy są wyjaśnienia do wszzstkiego Uśmiech co prawda czasem i tak skomplikowane,ale lepsze to niżczytanie bez objaśnień Uśmiech