Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
W - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Poezja (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Wątek: W (/showthread.php?tid=1559)



W - M. Ink. * - 28-08-2006 18:55

jak czytam Twój ostatni wiersz, Grajkoz, to od razu mi się kojarzy coś co kiedyś napisałem:

jeszcze bardziej mroczny MROCZNY INKWIZYTOR napisał(a):WALKA

ciasna jest ta walka...
to jednak nie to samo
co bycie drzewem...
jak
drzewo
odwieczny
teraz



- Grajkoz - 29-08-2006 11:30

A przypomina Ci się tylko ze względu na drzewo czy także pod kątem całego tekstu i przesłania?? Bo ja bym znalazł kilka wspólnych treści :mrgreen:


- M. Ink. * - 29-08-2006 14:58

kilka ? uuuuu .... to masz duszę poety :mrgreen:

ja widzę tylko dwa:

po pierwsze fascynuje mnie, wręcz 'poraża' porównywanie człowieka do drzewa

po drugie odczytuję podobieństwo między Twoją 'nadzieją' a moją 'walką' [choć oczywiście to tylko jedna z możliwych interpretacji zawartego tu słowa 'walka']

no może trzecie znalazłbym myśląc o wieczności, ale ... poezja jest dla mnie za trudna - dlatego nie zostałem poetą OUśmiech


- Grajkoz - 29-08-2006 15:33

M. Ink. * napisał(a):po pierwsze fascynuje mnie, wręcz 'poraża' porównywanie człowieka do drzewa

Hehe a to ciekawe Duży uśmiech

M. Ink. * napisał(a):po drugie odczytuję podobieństwo między Twoją 'nadzieją' a moją 'walką'


Dokładnie o tym samym myślałem :krzywy:

Poza tym użyte przeze mnie słowo "kilka" było chyba lekką przesadą, a poetą raczej bym siebie nie nazwał ;P


- Anonymous - 29-08-2006 19:54

Grajkoz nie bądź taki skromny... mieć duszę poety a być poetą to dwie różne rzeczy...


- Grajkoz - 29-08-2006 22:29

Dokładnie, nie zawsze sie jest poetą mając duszę poety. Pierwszy raz patrzę na to w taki sposób :krzywy:

Chociaż najlepiej jest byc w jedną i drugą stronę...chyba...


- Anonymous - 29-08-2006 22:54

chociaż poeta to ktoś, kto pisze wiersze, my też to robimy, więc w pewnym sensie też jesteśmy poetami Uśmiech


- M. Ink. * - 30-08-2006 05:49

Grajkoz napisał(a):Dokładnie, nie zawsze sie jest poetą mając duszę poety. Pierwszy raz patrzę na to w taki sposób :krzywy: Chociaż najlepiej jest byc w jedną i drugą stronę...chyba...

lepiej mieć duszę poety i nie być poetą, niż być poetą bez duszy poety :mrgreen:


- Grajkoz - 30-08-2006 15:10

Hehe niby masło maślane, a jednak nie, bo to prawda.

Czyżby aluzja?? :hm: :hm: :hm:


- M. Ink. * - 31-08-2006 06:48

to nie aluzja, to myśl 'nie do końca oderwana' :mrgreen: