Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Co powiesz o Don Camillo? - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Kultura (/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Wątek: Co powiesz o Don Camillo? (/showthread.php?tid=1584)

Strony: 1 2


Co powiesz o Don Camillo? - Myszkunia - 08-09-2006 16:49

Jes taka postać w literaturze, Don Camillo się nazywa. Autorem książki jest, o ile się nie mylę, Guareschi. Czy ktoś czytal tę książkę?
Don Camillo to ksiądz, który ma możliwość mówienia bezpośrednio z Jezusem i który ma na pieńku z wójtem Peppone, zagorzałym komunistą. Opisane w humorystyczny sposób przygody zawierają różne mądre przesłania.
Na podstawie książki powstał składający się z kilku części film ( w latach 60-tych), w którym główną rolę grał Fernandel.
Czy ktoś oglądał ten film?
Proszę o uwagi na ten temat.

Milo mi będzie, jesli ktoś wskaże, jak mam się "dostać" do książki czy filmu, gdzie i jak je zdobyć? W mojej bibliotece o niej nie słyszano, zamiast niej wydobyto z nieodwiedzanych zakamarków inną pozycję Guareschiego ( pt. Rodzinka - bardzo polecam). W księgarniach też nici...


- Ks.Marek - 08-09-2006 23:24

Ksiązki nie czytałem, a chciałbym. A wszystko z tego powodu, iż oglądałem film z Bourvillem

Extra sprawa, polecam.


- msg - 09-09-2006 00:00

może gdzieś po antykwariatach trzeba pochodzić???

A filmy te stare - rewelacja - kiedyś to dosyć często puszczano je w tv. Nie wiem czy nawet nie powstala gdzies w latach 80-tych ich kolorowa wersja, ale juz z innymi aktorami


- Daidoss - 09-09-2006 07:44

http://allegro.pl/search.php?string=Don+Camillo

Także na google.pl jak wpisałem wyskoczyło pare miejsc gdzie można to kupić :]


- Daisy - 09-09-2006 08:20

ja oglądałam film :mrgreen: WYPASIK!!


- angua - 09-09-2006 09:43

Ja też chcę! :twisted:

TVP Kultura puszczała pod koniec sierpnia, ale nie dość, że wtedy o tym nie wiedziałam, to jeszcze nie mam takich ekskluzywnych programów Oczko



- Myszkunia - 11-09-2006 09:43

Ks.Marek napisał(a):film z Bourvillem
Co to za film i z którego roku?
Daidossie, dzięki.


- Myszkunia - 11-09-2006 15:50

Niezły pomysł z tymi antykwariatami, tylko najbliższe to chyba mam w Olsztynie. Na razie niewykonalne.
A może ktoś z Was przypadkowo trafił na książki o Don Camillo w antykwariacie? Z ciekawości pytam.


- Daisy - 11-09-2006 17:57

film jest produkcji Włoskiej i jest z 1983 roku :wink:


- Myszkunia - 12-09-2006 13:03

Aha. I jaki, lepszy czy gorszy niż poprzednie?


- Daisy - 19-09-2006 19:42

Cytat:I jaki, lepszy czy gorszy niż poprzednie?
A przyznam sie szczerze że bardzo smiesznie jest nakręcony :lol2: dosłownie super poczucie humoru Język a folm naprawde godny polecenia Uśmiech


- Ks.Marek - 12-11-2006 23:22

We środę bodaj, 8-go listopada na TVP Kultura "leciał" Don Camillo z Terrence`m Hill`em w roli tytułowej. Niezła beczka odchodziła :roll2:


- Myszkunia - 13-11-2006 12:11

I pomyśleć, że mam TVP kulturę, a przeoczyłam! ;(


- Ks.Marek - 13-11-2006 17:53

Myszkunia napisał(a):I pomyśleć, że mam TVP kulturę, a przeoczyłam!
Bywa. Ale ksiązka jest lepsza. A i filmy z Fernandelem i Bourvillem zdecydowanie pociągające, niż ta komedyjka z Hillem


- Myszkunia - 19-11-2006 16:57

To pocieszające. Uśmiech
Ale czy istnieje tylko jedna książka o tym temacie czy są inne? ( bo coś mi swita, że w "dawnych czasach" czytałam książkę o Don Camillo innego autora; za co jednak nie zaręczę, bo 1. było to dawno, 2. ja chyba "pożarłam" tą książkę w króciutkim czasie i stąd taka niefrasobliwośc co do tytulu i autora)