Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Wspólnota Radio Maryja // co łączy ich z sektą ? - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Ewangelizacja (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Inne wspólnoty (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: Wspólnota Radio Maryja // co łączy ich z sektą ? (/showthread.php?tid=159)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40


RE: Wspólnota Radio Maryja // co łączy ich z sektą ? - Offca - 27-09-2004 23:27

Nie zapominajmy o Kole Przyjaciół Radia Maryja Szczęśliwy Szczęśliwy Szczęśliwy


- Daidoss - 28-09-2004 07:21

No tak tak i nie ma sie co z tego smiac Język


- Offca - 28-09-2004 15:20

Niestety, nie urażając zwolenników, ale ja mam co do tego zgrupowania nieco ironiczny stosunek...


- Daidoss - 28-09-2004 16:14

Tak szcerze to ja tez Język
Nie przepadam ani nie jestem zbyt za radio Maryja.


- Offca - 28-09-2004 22:12

Ks.Rydzyk, nie ukrywajmy, troche się zagalopowal... Szczęśliwy


- Daidoss - 28-09-2004 22:15

Nie potrzebnie zrobil wokol sioebie tyle szumu. Ja ogolnie nie jestem za srodkami masowego przekazu.


A może to sekta? - Ravenloff - 29-09-2004 07:35

Może i ks. Rydzyk się zagalopował, ale nie jest w tym temacie dyskusja o poczynanach naczelnego Radia Maryja.
Choć owszem. Jest to wspólnota, która przez niektórych uważana jest za sektę. Tak jak w sekcie ma swego guru, który ma wręcz bezgraniczną władzę i wszyscy się go słuchają. Czy to nie dziwne? Co kieruje tymi ludźmi, że idą za nim jak w ogień :?:


- Gerwaz - 29-09-2004 08:10

Radio Maryja jest zagadnieniem na tyle ciekawym, ze warto zalozyc nowy temat.

Tutaj jest o czym innym Język


- Offca - 29-09-2004 19:39

Dobry pomysł Duży uśmiech
A co tych ludzi pcha do Rydzyka? Hmmm, może dlatego, że facet ma charyzmę i dar przekonywania... Ma gadane i już! Mnie sie to momentami kojarzy z totalitaryzmem. Dla tych ludzi, jak coś Rydzyk powie, to jest święte i niepodważalne. Idą za nim na oslep. A to zle. To tak jakby nie mieli własnego zdania, że tak powiem. Przez to wszystko, przez ten "wyeksponowany" za bardzo kult Maryji, coraz bardziej zaczynam miec do Niej dystans i odsuwam się od Niej jak od ognia, bo kojarzy mi się z dewocją i w ogóle... Mam niekiedy wrażenie, że Maryja jest bardziej przez ludzi uwielbiana, niż sam Jezus - Bóg !!! Mnie się to wcale nie podoba.


- Tomek ptak - 29-09-2004 20:58

Zgadzam sie z Gerwazem i proszę Offieczko jeśli chcesz rozmawiac dale o Radiu Maryja proszę załóż nowy temtat. Tutaj jest mowa o czym zupełnie innym :!: :!: :!:


- Daidoss - 01-10-2004 07:36

:arrow: Tak więc załozyłem osobny temat o Wspólnocie Radio Maryja.

:arrow: Został on przeniesiony z tematu gdzie nie pasował Język


- PTRqwerty - 01-10-2004 08:14

Nie wiem czy można mówić o sekcie. Ja problem RM w trzech hasłach nakreślam:

1. spiskowa teoria dziejów
2. księżycowa gospodarka
3. coś na kształt herezji manichejskiej :wink:


- Gregoriano - 01-10-2004 08:40

PTRqwerty napisał(a):Nie wiem czy można mówić o sekcie. Ja problem RM w trzech hasłach nakreślam:

1. spiskowa teoria dziejów
2. księżycowa gospodarka
3. coś na kształt herezji manichejskiej :wink:

Hmmmm..... Dajmy na luzzz z sektą, bo nie długo wszyscy będą należeli do sekty. Jak ktoś by sie uparł to by mógł zacząć udowadniać, że Odnowa w Duchu Św. to też sekta........ Uznaję takie argumenty za wraz jakiś emocji!

Natomiast co do podanych trzech punktów, przez szanownego przedmówcę to na początek proszę o wtłumaczenie 3. punktu i podanie stosownych argumentów. Nie chodzi mi o wytłumaczenie herezji manichejskiej, bo to z gubsza wiadomo, choć dla dobra dyskusji możesz coś "naskrobać". Osobiście sądzę, że trochę przesadziłeś, gdyż nie ma co "szastać" hasłami. Dla manichejczyków dobro i zło - to jakby dwie równorzędne siły. Nie wiem czy na podstawie Radia Maryja to udowodnisz? Chyba w skrajności można byłoby mówić o jakimś bluźnierstwie czy nawet o grzechu idolatrii! Stąd mój zarzut, aby raczej nie rzucać słów na wiatr.... Raczej można spierać się o czarno-białą wizje świata prezentowaną badź nie wg jakieś tam częsci a nie takie mocno naciągane porównania!

To tak gwoli wstępu.


- PTRqwerty - 01-10-2004 10:12

Duży uśmiech Oczywiście, że punkt ostatni to tylko mała złośliwość :wink:
Nawet emotkę z przymróżonym okiem wstawiłem.
Ale co ja mogę! Ich sposób postrzegania rzeczywistości i samych mieszkańców Europy Zach. był daleki od ewangelicznej otwartości :roll:


- Kasztanek - 01-10-2004 23:08

Wiecie czego nie lubie ?? Popadania z skrajnosci w skrajnosc.
bezprzesady z tym , ze RNM to sekta. O ile wiem sekty sa zarejestrowane nie tylkoz obserwacji. Do RM sie nie czepiajmy. W jakims stopniu sa oni z nami Oczko