Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Przyjaźń między kobietą a mężczyzną - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Pogaduchy na LUZIE (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Hyde Park (/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Wątek: Przyjaźń między kobietą a mężczyzną (/showthread.php?tid=1638)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


- Rachel - 22-06-2008 14:43

Książkę, którą podałam wcześniej , zostały przedstawione przykłady nażyczonych , małżonków, którzy najpierw byli dla siebie przyjaciółmi a po zdecydowaniu się na ślub, przyjaźń nie znikła.


- margerytka - 22-06-2008 15:16

nasze czasy nie sprzyjaja przyjazniom mesko - damskim, ani tym bardziej milosci braterskiej pomiedzy kobieta i mezczyzna;

glownie dlatego, ze po rewolucji lat 1960-tych milosc jednoznacznie kojarzona z jej konsumpcja, pozyciem seksulanym , napieciem erotycznym;
jednym slowem nastapila w ostatnich 50-latach ostra redukcja pojecia milosci,a my sie boimi o niej moiwc, pisac i uciekamy w dywagacje o przyjazni...

kupuje duzo ksiazek (gorzej z czytaniem, nie mniej - orientuje sie na biezaco w propozycji rynku ksiegarskiego) i mialam w reku ksiazke wczesniej tutaj polecana - nie jest to najlepsza propozycia poruszjaca kwestie "przyjazni swietych";
co gorsza uwazam ze ludzie w Kosciele dzisiaj sa mniej dojrzali do rozmow na ten temat niz w zeszlych wiekach;
maly dowod, jeden z argumentow jaki posiadam:
- moja bliska znajoma, wlasciwie edukowana, publikujaca w tzw. powaznych czasopisamach (tj. "przeglad powszechny" ect) na zlecenie "pastores" miala napisac artykul wlasnie o "przyjazni swietych". Po pewnym zastanowieniu postanowila malo co pisac od siebie, a poniewaz na prawde na prawde zna sie doskonale historie ss.Wizytek, zebrala bez zadnego odautorskiego komentarza korespondencje pomiedzy sw.Franciszkiem Salezym a sw.Joanna de Chantal... i wyslala do redakcji. Opowiadajac mi o tym smiala sie ze jest pewna iz jej tego nie opublikuja...("czyste" nie poddane zadnej odredakcyjnej obrobce teksy ludzi wyniesionych przez Kosciol na oltarze)... i mala racje Uśmiech. Po dluzszym czasie dostala odpowiedz, zawierajaca duzo ogolnych wymowek oraz sugestie dokonania korekty bo tresc listow jest malo jednoznaczna... Duży uśmiech . Znajoma powiedziala mi ze nie bedzie poprawiac swietych... i nie zgodzila sie na przeredagowanie swego artykulu.

z ksiazek dosc sensownych opisujacych "przyjaznie swietych" polecam ksiazke wydane kilka lat temu o przyjazni pomiedzy sw. Teresa z Avila i o.Gracjanem.


pozdrawiam
m


- Sivis Amariama - 22-06-2008 16:53

zbylut, bo moje serce jest już zarezerwowane 8)


- mysia - 11-07-2008 16:45

wow jakie określenie
Sivis Amariama napisał(a):bo mje serce jest już zarezerwowane
xD


- duszyczka - 01-08-2008 20:52

Przyjaźń między kobietą a mężczyzną jest wielka i wierzę w nią Oczko


- Jockey - 02-08-2008 10:08

duszyczka napisał(a):Przyjaźń między kobietą a mężczyzną jest wielka i wierzę w nią
a ja nie wierzę... bo prędzej czy później z któreś ze stron zamienia się to w coś więcej niz przyjaźń...


- mysia - 02-08-2008 10:14

to wcale nie jest regułą


- Jockey - 02-08-2008 10:41

ja nie napisałem że jest
ale takie mam doświadczenie w moim życiu... a że nie mam już nastu lat.. i że do tzw. mlodzieży juz nie należę... to wlaśnie tak uważam, i dlatego proponuję daleko posuniętą ostrożność w przyjaźniach damsko - męskich, a już stanowczo odradzam przyjaźnie z osobami ktore są w związkach małżeńskich (widzialem już rozpadające się przez takie przyjaźnie małżeństwa... )


- Annnika - 02-08-2008 14:02

Jockey napisał(a):a już stanowczo odradzam przyjaźnie z osobami ktore są w związkach małżeńskich (widzialem już rozpadające się przez takie przyjaźnie małżeństwa... )

Kwestia często hierarchii wartości i intencji... widziałam małżeństwa, które dzięki wsparciu przyjaciół, głównie w tego typu układach, scalały się jeszcze bardziej Uśmiech

Natomiast masz rację, że w tego typu łańcuszkach zależności wystarczy jedno ogniwo, które nie ma we krwi nienaruszalności związku... i mogą być kłopoty.