Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Teraz JA o "Teraz MY" - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Inne tematy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Wolne forum (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: Teraz JA o "Teraz MY" (/showthread.php?tid=1645)Teraz JA o "Teraz MY" - Ks.Marek - 03-10-2006 22:18

Sprawa "Taśm Prawdy" okazuje się, ma charakter rozwojowy. Dziś "Gazeta Polska" podała info, iż:
Cytat:Milan Subotić, sekretarz programowy TVN, współpracował z WSI, a wcześniej z wojskowymi służbami PRL - wynika z ustaleń komisji weryfikacyjnej WSI. Subotić doradza przy akceptacji programów publicystycznych TVN. Jednym z nich jest program „Teraz My”. Oficerem prowadzącym Suboticia był Konstanty Malejczyk, późniejszy szef WSI, a następnie współpracownik Andrzeja Leppera.Jak ustaliła komisja, Subotić współpracował z wojskowymi służbami w czasach PRL – od 1984 roku. w III RP, od około 1993 r., był współpracownikiem WSI. Oficerem prowadzącym Suboticia był Konstanty Malejczyk, były szef WSI, później związany z Samoobroną i Andrzejem Lepperem. Niemal dokładnie miesiąc temu prokuratura postawiła Malejczykowi zarzut przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej. Chodzi o głośne śledztwo dotyczące nielegalnego handlu bronią.

Według naszych informatorów Konstanty Malejczyk na kilka dni przed programem „Teraz My” spotkał się z posłem Samoobrony Januszem Maksymiukiem, dyrektorem Biura Krajowego tej partii, byłym członkiem PZPR i SLD. To Maksymiuk przyznał się później do zorganizowania prowokacji, a dziennikarze TVN publicznie stwierdzili, że zgłosili się w sprawie jej przygotowania do Maksymiuka.
Rzeczypospolita napisał(a):Szefowa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Elżbieta Kruk oceniła w programie "Kropka nad i", że autorom programu "Teraz my" Andrzejowi Morozowskiemu i Tomaszowi Sekielskiemu "trochę pomyliły się role dziennikarzy i polityków", gdy nagrywali rozmowy posłanki Renaty Beger z ministrami w Kancelarii Premiera Adamem Lipińskim i Wojciechem Mojzesowiczem. Proszona o ocenę postępowania Sekielskiego i Morozowskiego powiedziała: "Muszę uznać, że trochę pomyliły się im role dziennikarzy i polityków, nie dlatego, że pokazali ten program, tylko dlatego, że uczestniczyli w jego nagraniu w porozumieniu z jedną ze stron konfliktu politycznego. Telewizja TVN mówi o tym, jakie to nieprzyzwoite jest, że panowie ministrowie rozmawiali z Renatą Beger, a nie zauważają, że pani Beger była partnerką redaktorów Sekielskiego i Morozowskiego". (karp, pap)
http://www.rzeczpospolita.pl/News/1,10,40933.html#40933

Według mnie to poważny epizod, który na pewien sposób zagraża bezpieczeństwu i stabilizacji Polski. Dziś mija 9 lat od startu TVN. Jak widzę, stacja ta od samego początku kibicuje lewej stronie sceny politycznej. Tendencyjnośc, nadinterpretacja, manipulacja, cynizm, etc - to nie klimaty jakie powinna tworzyc rzesza dziennikarzy. Oni mają być: rzetelni, uczciwi, obiektywni. Gdybym mógł, to bym zabronił tego logo TVN24 - Cała Prawda, całą dobę. Ta stacja za często z prawda się rozmija, za często...


- krzysiek_enoch - 03-10-2006 22:42

Myśle, że hasło "telewizja kłamie" faktycznie jest na czasie. Chyba już w każdej sprawie - nawet jeśli chodzi o kwestie religijne - promuje antropocentryzm w miejsce Biblijnego teocentryzmu.


- to Ja :) - 03-10-2006 23:42

a reklamy też odgrywają swoję rolę w owym potwierdzeniu "telewizja kłamie" :mrgreen: