Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Troszkę prawdy o okultyźmie - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Magia, sekty i wszystko inne (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Wątek: Troszkę prawdy o okultyźmie (/showthread.php?tid=1647)

Strony: 1 2 3 4


- Annnika - 24-12-2006 15:24

Dziubek, byłbyś TY zabawny gdybyś nie był taki ... nawet słow mia brak Duży uśmiech

Poczytaj sobie może np. podforum o charyzmatach... tam zdobędziesz chociaż podstawę wiedzy na ten temat. Bo takie hasełka jakie rzucasz to na 1 Kwietnia Duży uśmiech


- Anonymous - 10-02-2007 23:01

Och, witam wszystkich.

Miło mi.

Postanowiłem się tu zarejestrować, gdyż jak widzę niewielu jest tu ludzi broniących okultyzmu. Ludzkie ego lubuje się w narzucaniu swej woli, czuciu się elitą etc. Przyszedłem tutaj porozmawiać z Waszym ego.

Mam nadzieje na miłą, kulturalną dyskusję ludzi na poziomie.

Tak więc, rzucam śmiałe pytanie. Czy nie można nazwać Boga wielkim, pierwszym magiem? Czy jego cuda to nie to co Wy nazywacie magią?

Czekam na odpowiedzi.


- Ks.Marek - 10-02-2007 23:14

Musashii napisał(a):Przyszedłem tutaj porozmawiać z Waszym ego.
Posłucham(y) cię innym razem!

[ Komentarz dodany przez: Annnika: Sob 10 Lut, 2007 22:23 ]
=D> =D> =D> :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: =D> =D> =D>


- Anonymous - 10-02-2007 23:22

Proszę księdza, dlaczego ksiądz przemawia w imieniu całej społeczności forum?
Ta uwaga nie była miła. Świadczyła o ignorancji.


- ddv - 10-02-2007 23:23

Musashii napisał(a):Czy nie można nazwać Boga wielkim, pierwszym magiem?
Nie. Magia to coś nadnaturalnego do czego się ktoś stosuje sam nie znając przyczyn i procesów będących podstawą tych działań.
Musashii napisał(a):Czy jego cuda to nie to co Wy nazywacie magią?
Bóg natomiast jest Twórcą tych praw.
Dla Twojej wiedzy - parałem się kiedyś okultyzmem i dane mi było odczuć skutki parania sie tym świństem.
Daj Boże by mi się udało odwieść Cię od parania tym świństwem...


- Annnika - 10-02-2007 23:24

Musashii napisał(a):Proszę księdza, dlaczego ksiądz przemawia w imieniu całej społeczności forum?
Ta uwaga nie była miła. Świadczyła o ignorancji.

NIe. A czy zauważyłeś w regulaminie może jakiego typu jest to forum :?:

Twoje stwierdznie o Bogu jest raczej dowodem ignorancji.


- Scott - 10-02-2007 23:28

musashii napisał(a):Czy jego cuda to nie to co Wy nazywacie magią?
nie magia pochodzi od szatana. Białe nie jest czarne, a czarne nie jest białe, tak wyjaśniam- bo pytałeś.


EDIT: ANNNIKA

Zwróć uwage kogo cytujesz bo wyszło że ja jestem autorką tych herezji :/ właśnie poprawiłam



- Ks.Marek - 10-02-2007 23:28

Cytat:Świadczyła o ignorancji.
Bo miała.
Znasz ten tekst?: Nie gadaj z kretynem. Najpierw sprowadzi cię do swego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Ja zatem podziękuję. Nie mam przyjemności w czytaniu bzdur i kretyństw. Poza tym, wszyscy użytkownicy tego forum mają podobne zdanie. Może nie są gotowi wyrazić go takimi słowami jak moje, wiec biorę to na siebie.
Daj sobie bracie spokój z udowadnianiem tego, co z góry skazane jest na zbanalizowanie.
Zajmij się uczciwa pracą bądź rodziną. Internet ma służyć rozwojowi, a nie regresowi i gnuśnieniu. A póki co, te 2 ostatnie bardzo mocno wydają się być twym udziałem.


- Anonymous - 10-02-2007 23:30

Zaznaczyłem, że nie chcę nikogo ranić.
A co do magii. Jestem w stanie stwierdzić, że magia to nie tylko "świństwo". Widać, mój drogi, nie poznałeś magii.Poza tym magia jest wszystkim. Wszytsko jest magiczne.
Dlaczego Bóg dał nam wolną wolę? Żebyśmy błądzili? Jeżli tak, kazdy z nas może błądzić. Wy także.

Zaznaczamm, że wierzę w Boga. Proponuję trochę poszerzyć percepcję Uśmiech

[ Dodano: Sob 10 Lut, 2007 22:32 ]
Och, gdyby ksiądz mnie poznał. Przykro mi, że tak tu mnie traktujecie. Nie bedę tu pisał. Choć nikogo nie zaatakowałem. Szkoda.


- Annnika - 10-02-2007 23:33

Znowu dziecko New Age'u... Dajcie wody :!:


- 67-85-21 - 10-02-2007 23:37

Sledze watek i chcialem nadmienic ze okultyzm to nie tylko New Age Uśmiech Okultyzm ma rowniez swoje źródla w kulturach o wiele starszych niz samo chrzescijanstwo, nawet starszych niz sama biblia :shock:

Wychodzicie z zalozenia ze cos nowszego jest nowoczesniejsze i lepsze ??

Pozwólcie chlopakowi wyrazic swoje zdanie...

Chrzescijanin potrafi obronic racji swojej wiary bez uzywania ignorancji czyz nie ??


- ddv - 10-02-2007 23:41

Annnika napisał(a):Znowu dziecko New Age'u... Dajcie wody
Służę święconą - może być ;-) ?
Musashii napisał(a):Zaznaczamm, że wierzę w Boga. Proponuję trochę poszerzyć percepcję
tylko jakiego ?
bo to, co proponujesz stoi w całkowitej sprzeczności do tego co nakazuje Jezus Chrystus i Pan Zastępów którego Biblia okresla imionami JHWH El, Elohim, Adonai ...
Cytat:A co do magii. Jestem w stanie stwierdzić, że magia to nie tylko "świństwo". Widać, mój drogi, nie poznałeś magii.Poza tym magia jest wszystkim. Wszytsko jest magiczne.
Stuk puk ...
nie chę być niegrzeczny ale jeżeli ktoś mi rzuca takimi hasłami o z reguły proponuję wizytę u terapeuty - bo najwyraźniej tak a osoba żyje w mocno nierealnym świecie ... Smutny


- Anonymous - 10-02-2007 23:43

Haha.
Czym jest realizm? Tym czego możesz dotknąć?


- 67-85-21 - 10-02-2007 23:44

ddv napisał(a):Stuk puk ...
nie chę być niegrzeczny ale jeżeli ktoś mi rzuca takimi hasłami o z reguły proponuję wizytę u terapeuty - bo najwyraźniej tak a osoba żyje w mocno nierealnym świecie ... Smutny

Moge zadac ci pytanie ?? (po co pytam i tak to zrobie Duży uśmiech )

Czym parales sie w okultyzmie ??


- ddv - 10-02-2007 23:45

67-85-21 napisał(a):Okultyzm ma rowniez swoje źródla w kulturach o wiele starszych niz samo chrzescijanstwo, nawet starszych niz sama biblia
Masz rację - kult Seta, Kali czy kulty azteckie też opierały się na okultyźmie ...

67-85-21 napisał(a):Wychodzicie z zalozenia ze cos nowszego jest nowoczesniejsze i lepsze ??
Uważamy, że to co złe i szkodliwe należy odrzucić ...