Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
"KONKUBINAT - zabijanie prawdziwej miłości..." (?) - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Nasza wiara (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: "KONKUBINAT - zabijanie prawdziwej miłości..." (?) (/showthread.php?tid=1688)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


- Ks.Marek - 22-05-2007 10:22

kumbaja napisał(a):w takim razie bog nas kocha bo jestesmy JEGO dziecmi - a to juz nie jest bezwarunkowe Duży uśmiech
No więc własnie. Jak widać, jest tu warunek. A kimże jest człowiek, że miałby się wynosić ponad Boga ze swą miłościa?


- kumbaja - 22-05-2007 10:29

zostalismy stworzenia na obraz boga wiec chyba jestesmy zdolni tak samo kochac?


- Ks.Marek - 22-05-2007 10:30

kumbaja napisał(a):zostalismy stworzenia na obraz boga wiec chyba jestesmy zdolni tak samo kochac?

Na obraz, więc nie jesteśmy Bogami.


- kumbaja - 22-05-2007 11:20

wiadomo ze nie, gdybysmy byli to bysmy znali odpowiedz na kazde pytanie zamiast bladzic. ale za to niektorzy z nas probuja sie do niego zblizyc a jak inaczej sie zblizyc jak nie przez milosc? i to wlasnie ta bezwarunkowa ?


- Ks.Marek - 22-05-2007 11:50

kumbaja napisał(a):ale za to niektorzy z nas probuja sie do niego zblizyc a jak inaczej sie zblizyc jak nie przez milosc?
Agape? Eros? Filia?
kumbaja napisał(a):i to wlasnie ta bezwarunkowa ?
Myślałem, że już to ustaliliśmy, iż jej nie ma. :zmieszany:


- kumbaja - 22-05-2007 14:34

no chyba agape. 8) kaza dusza powstala z boga i do niego kiedys powroci.

jak dla mnie to milosc bezwarunkowa istnieje bo to ze ktos kogos kocha dlatego ze ta osoba zyje to nie zaden warunek

w to przynajmniej ja wierze i nie narzucam tego bron boze nikomu. :mrgreen:


- Ks.Marek - 22-05-2007 14:46

kumbaja napisał(a):no chyba agape. 8) kaza dusza powstala z boga i do niego kiedys powroci.
Po 1: pudło. Po 2 Herezja.
kumbaja napisał(a):jak dla mnie to milosc bezwarunkowa istnieje bo to ze ktos kogos kocha dlatego ze ta osoba zyje to nie zaden warunek
Subiektywizm nie może być podstawą do głoszenia normy. Zatem na przyszłośc proszę wyraźnie formułować wypowiedzi, tak jak tu:
kumbaja napisał(a):jak dla mnie to milosc bezwarunkowa istnieje
oraz:
kumbaja napisał(a):w to przynajmniej ja wierze i nie narzucam tego bron boze nikomu.
Poza tym: :forum: a więc nasze :rulez: albo :spam:


- kumbaja - 22-05-2007 14:53

widze ze na forum chrzescijanskim nie ma miejsca dla niechrzescijanki. to ze mam troche inne zdanie na pare tematow to spam? kk musi sie bronic przed takimi jak ja a nie ich splawiac.

subiektywizm to nie jest bo nie tylko ja w to wierze. pewnie jedyna na tym forum w to wierze ale z pewnoscia nie jedyna na swiecie.


- Ks.Marek - 22-05-2007 14:59

kumbaja napisał(a):subiektywizm to nie jest bo nie tylko ja w to wierze. pewnie jedyna na tym forum w to wierze ale z pewnoscia nie jedyna na swiecie.
To jest subiektywizm mimo wszystko. Nie opowiada mi nsie tu cały świat, lecz jedna osoba. Więc proszę nie generalizować i nie obrażac mnie zarazem. Jesli rozmawiam, to z konkretna osobą, a nie z bezkształtną masą.


- kumbaja - 22-05-2007 15:05

ale ja ksiedza nie obrazam, przynajmniej nie mialam takiego zamiaru, jezeli ksiadz to odebral jako obraze to przepraszam.


- Annnika - 22-05-2007 16:34

Ludki, spokojnie,po co się unosić... :patrzy:


- Sylwia - 12-06-2007 16:30

A ja tak myslę sobie,bo mi cos raz przyszło do łebka.Ja to juz tak mam,że muszę się głowic nad wszytskim (filozof czy co?! Duży uśmiech :mrgreen: ).
A co Kosciół powiedzialby na to,jeżeli dwoje ludzi zamieszkaliby razem,ale są głeboko wierzący i nie będą jeszcze ze sobą sypiali?!Moze to sie wyda dziwne,bo powiecie,ze jak ktos chce byc razem,to bierze slub.No ale dajmy przykład,ze nie mają kasiory na slub i dopiero zbieraja.
To ich sumienie.Wiadomo,ze ludzie beda gadac (bo tak zawsze).No ale co Koscioł na to?


- Offca - 12-06-2007 18:17

Sylwia napisał(a):No ale co Koscioł na to?
A Kościół na to mówi: NIE.


- Ks.Marek - 12-06-2007 21:54

Sylwia napisał(a):To ich sumienie.Wiadomo,ze ludzie beda gadac (bo tak zawsze).No ale co Koscioł na to?
Offca napisał(a):A Kościół na to mówi: NIE.
A Kościół mówi: Dobrze, ale miejcie świadomość pokusy, to raz. Jeśli nawet wytrzymujecie w czystości, to jest zagrożenie zgorszenia - to dwa.
Wobec takiego stanu rzeczy: sami z siebie, lub poinformowani przez kapłana,powinni ci młodzi przyjmować sakramenty święte poza swoją parafią, by nie wzbudzać nawet podejrzenia zgorszenia. Tu ważną pomocą jest stały spowiednik, czy kierownik duchowy.


- Sylwia - 13-06-2007 17:10

No to według mnie to bezsensu.
Przeciez to ich zycie i oni wiedza jacy są przed Bogiem.