Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Aniol Stroz czy istnieje? - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Nasza wiara (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: Aniol Stroz czy istnieje? (/showthread.php?tid=169)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


Aniol Stroz czy istnieje? - Iraklif - 12-10-2004 03:43

Czy kazdy z nas ma aniola stroza? a jak tak to w jakim celu on jest? :?:


- Offca - 12-10-2004 13:35

Jasne, że każdy ma (KKK 336)!! Nawet niewierzący i nieochrzczony ma Anioła Stróża.
Anioł Stróż został nam dany, aby pomagał nam w zjednoczeniu i relacjach z Bogiem. Z naszego stosunku do Boga wypływają m.in. wszytskie relacje w stosunku do ludzi, dlategoteż musimy dbać o ciągłą, dobrą relację z Bogiem, w czym pomagają nam nasi niebiańscy Stróżowie. Ponadto chroni nas przed złym i pomaga nam uwolnić się od niego, kierując nas do Boga. Anioł Stróż jest też jakby naszym sumieniem: pokazuje co jest dobre a co złe. Pomaga odkrywać przed nami nasze grzechy i zaniedbania, a jak go nie słuchamy to się wycofuje, bo szanuje naszą wolę. Taki Aniołek nie tylko nas upomina, ale daje nam również oświecenie, które otrzymuje od Boga. Innymi słowy człowiek wspólnie z Aniołem dąży do zbawienia.
Poprzez służbę dla człowieka, św. Anioł bardziej poznaje Boga i zyskuje większą wiedzę o człowieku. Anioł Stróż wstępuje w życie człowieka w chwili jego poczęcia i czuwa nad nim, aż do jego śmierci. Jak jego podopieczny umrze, nasz Aniołek przechodzi na "emeryture" i nie służy nigdy więcej jakiemuś innemu człowiekowi.
Podobno wielkim zaczytem dla Anioła jest zostanie Stróżem człowieka, bo dzięki temu może uczestniczyc razem ze swoim podopiecznym we wszystkich Sakramentach, czego pozostali Aniołowie nie mogą...
Słowem: nasi Aniołowie Stróżowie, to nasi najwięksi przyjaciele, którzy doradzą, poprowadzą, przypilnują... Otóż to! Mam nadzieje, ze w miare wyczerpująca odpowiedź Oczko


- Daidoss - 12-10-2004 21:54

Aniołowie są obecni od chwili całej historii zbawienia. Służą wypełnianiu zamysłu Bożego np.: zamykają raj ziemski Rdz 3, 24. Anioł określa funkcję-posłaniec. Są wysłannikami Boga. Jako stworzenia czysto duchowe posiadają rozum i wolę. Kult liturgiczny kościoła odnosi się do 3 aniołów: Michała, Gabriela, Rafała.
Michał --> któż jak Bóg
Gabriel --> moc Boża
Rafał --> Bóg uzdrawia


- beczka - 01-08-2009 18:08

każdy ma takiego anioła stróża,opiekuna,wyższe ja itp.
łączy on nas z bogiem,to prawda Język


- NeoX - 02-08-2009 16:51

beczka napisał(a):łączy on nas z bogiem
Z Bogiem Uśmiech


- aga - 02-08-2009 16:59

Każdy ma Anioła Stróża. Koleżanka mi opowiadała historię, kiedy to interwencja Anioła Stróża uratowała człowiekowi życie w wypadku samochodowym. Jeśli prosi się Go o opiekę, sądzę, że naprawdę czuwa nad nami.
Poza tym nasi Aniołowie Stróże są z nami podczas każdej Mszy Świętej. Jest moment, w którym kapłan na początku Mszy "zbiera" nasze intencje i ofiarowuje je na ołtarzu. W tym właśnie momencie Aniołowie podchodzą do ołtarza i zanoszą w swoich dłoniach ofiary, z którymi przychodzimy. Jeśli ktoś przychodzi do kościoła jak widz do teatru i nie ma Bogu nic do zaoferowania, Anioł także idzie do ołtarza wraz z innymi Stróżami, ale za to idzie z pustymi dłońmi. Zatem pełnią jakieś swoje, ważne role w naszym życiu. Uśmiech


- Anariel - 02-08-2009 19:47

aga napisał(a):Każdy ma Anioła Stróża. Koleżanka mi opowiadała historię, kiedy to interwencja Anioła Stróża uratowała człowiekowi życie w wypadku samochodowym. Jeśli prosi się Go o opiekę, sądzę, że naprawdę czuwa nad nami.
Mogłabyś opowiedzieć tę historię? Wydaje mi się to naprawdę ciekawe Uśmiech. No chyba, że z jakiegoś powodu nie możesz....


- Stahs - 05-08-2009 12:46

W sumie dla mnie jedna z bardziej niezrozumiałych idei w Kościele - niby jest uzasadniona biblijne, lecz ciężko stwierdzić na czym polegać by miały funkcję takich aniołów. Aczkolwiek przypis do Księgi Daniela głosi:

Cytat:Czuwający" i "Święty" stanowią określenia aniołów. Apokaliptyka rozwinęła szeroko naukę o aniołach. Wg niej każdy kraj i naród, a nawet wybitniejsi ludzie (królowie) posiadali swego anioła opiekuna, który był niekiedy wykonawcą wyroków Bożych na narodzie czy królu. Także NT mówi o aniołach stróżach



- Tomasz6 - 05-08-2009 13:06

Pytacie się mnie czy istnieje ja napisze że nie. Jakie były by ewentualne zasługi takiego anioła.
W sumie jakiś tam przypadek nad nami pewnie czuwa.


- NeoX - 05-08-2009 13:11

Tomasz6 napisał(a):Pytacie się mnie czy istnieje ja napisze że nie. Jakie były by ewentualne zasługi takiego anioła.
W sumie jakiś tam przypadek nad nami pewnie czuwa.

W życiu nie ma przypadków, tylko teraz jeszcze tego w pełni nie rozumiemy i tak sobie tłumaczymy to czego nie ogarniamy rozumem.


- Drizzt - 05-08-2009 20:27

Istnieje, istnieje. Nawet sobie z nim często rozmawiam o różnych rzeczach, od pierdoł po te poważniejsze. I nie, tu nie ma cienia sarkazmu, zwykły fakt Uśmiech


- Tomasz6 - 05-08-2009 20:58

Jeśli z nim rozmawiasz to jest coś nie tak. A on ci czasem odpowiada?

Dla mnie te wszystkie przypisy o aniołach to brzmią trochę jak Harry Potter.


- gossia - 05-08-2009 21:14

Podejrzewam że to co napisze będzie dla ciebie mało wierygodne ale, ja mam poczucie że one istnieją.
Tyle moge napisać... :-#


- Drizzt - 05-08-2009 21:50

Tomasz6 napisał(a):Jeśli z nim rozmawiasz to jest coś nie tak. A on ci czasem odpowiada?

Dla mnie te wszystkie przypisy o aniołach to brzmią trochę jak Harry Potter.

Powiem Ci tak - nie oczekuję, że mi uwierzysz, ba, nawet się nie dziwię, że nie wierzysz. Mamy różne podejście do tych spraw, inne rzeczy uważamy za oczywiste, inne za abstrakcję. Stąd nie kwestionuję tego, co piszesz, masz tu swoje zdanie, i dobrze Uśmiech Każdy ma swoją drogę.

Pozdrawiam Uśmiech


- Ernestyn - 26-08-2009 10:23

(ciach - papa kloniku)