Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Polska Ludowa - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Chrześcijanie w Internecie (/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Inne linki (/forumdisplay.php?fid=46)
+--- Wątek: Polska Ludowa (/showthread.php?tid=1817)

Strony: 1 2


Polska Ludowa - Offca - 22-11-2006 21:49

http://www.polskaludowa.com/

Było jak było, ale teraz ludzie z jakimś takim sentymentem wracają we wspomnieniach do czasów PRL-u. My młodzi często śmiejemy się z wynalazów komuny, ale kiedyś to była normalka. Ciekawa stronka. Można powspominać... ;P I popatrzeć jak to kiedyś ciekawie się żyło Oczko


- Annnika - 22-11-2006 22:18

Genialne Duży uśmiech a najciekawsze że część tych rzeczy na własne oczy widziałam Oczko


- Offca - 22-11-2006 22:26

Ja niestety nie. Pamiętam tylko gumę Donald ;P I Pewexy bo chodziłam tam z mamą na zakupy czasami. Jakby się wgłębić w tą stronkę można naprawdę kawał dobrej historii zaliczyć.


- Annnika - 22-11-2006 22:28

Ja po prostu pamiętam to u dziadków, oni chomikowali takie rzeczy Oczko


- Ks.Marek - 23-11-2006 17:49

Offca napisał(a):Ciekawa stronka. Można powspominać..
Offieczko - masz normalnie cmoki w oki ode mnie za te stronę. Rewelacja po prostu


- Offca - 23-11-2006 21:25

Spoko, Wasza uciecha jest dla mnie nagrodą :mrgreen:


- Adam - 25-11-2006 23:13

Tak się zastanawiam, czy rzeczywiście jest powód do robienia sensacji ?
Gdyby taką stronkę zrobić o czymkolwiek np wystawić eksponaty z II Rzeczypospolitej, Królestwa Kongresowego to czy reakcja byłaby dużo inna ?
Każda epoka ma coś, co przemija, pojawia się nowe, które też przeminie a czasem będzie śmieszyć...


- Ks.Marek - 25-11-2006 23:23

Adam napisał(a):Każda epoka ma coś, co przemija, pojawia się nowe, które też przeminie a czasem będzie śmieszyć...
Owszem, ale ta konkretna jest mi najbardziej znana i bliska
Adam napisał(a):Tak się zastanawiam, czy rzeczywiście jest powód do robienia sensacji ?
A dlaczego zaraz sensacji. Po prostu podoba mi się czyjś pomysł i cieszę się, że offca to zareklamowała.
Adam napisał(a):Gdyby taką stronkę zrobić o czymkolwiek np wystawić eksponaty z II Rzeczypospolitej, Królestwa Kongresowego to czy reakcja byłaby dużo inna ?
Proszę zrobić. Wówczas się wypowiem - zarówno ja jak i inni


- Helmutt - 27-11-2006 13:55

Stronka jest super. Znam ją od dawna.
Wypada polecić jeszcze parę linków dla "siedzących w temacie" Uśmiech


http://www.republika.pl/printo/warszawa/info1.htm - Leksykon PRL - kompendium wiedzy na temat - co się jadło, co się piło, co się paliło, w co sie bawiło w czasach PRL-u.

http://muzeumdobranocek.pl/index2.htm - poprostu Muzeum Dobranocek PRL

http://www.nostalgia.pl/ - wspaniała strona o filmach dla dzieci i młodzieży wyświetlanych za czasów "komuny". Bogata baza danych, galerie oraz pliki multimedialne do ściągnięcia. Polecam!!! Fascynująca podróż w przeszłość...


- angua - 02-12-2006 14:15

Adam napisał(a):Tak się zastanawiam, czy rzeczywiście jest powód do robienia sensacji ?
Sensacji? Fajna strona, fundująca nieco refleksji, nostalgii i wspomnień. Ale czemu sensacja?

Jakby ktoś dał linka do strony z - powiedzmy - małymi kociakami, to też by mi się pewnie podobała, choć mały kociak to przecież średnia sensacja na tym świecie Oczko



- ddv - 02-12-2006 15:20

Stronka jest rewelacyjna Uśmiech
Przejrzałem ją co prawda dość pobieżnie - nie zauważyłem jednak słynnych kartek na wszystko (nawet i na węgiel w wydobyciu którego Polska przodowała :? ) i zdjęć tasiemcowatych kolejek o jakich mi wspominano ?


- kartki i życie reglamentowane było podobno od 1978 roku od kartek na cukier poprzez mięso słodycze, kasze. buty ...
Hm... coś ominąłem może ?
- nie mówiąc juz o uporczywej walce z Kościołem wszelkimi dostępnymi sposobami
i tasiemcowatych kolejki po wszystko ... Smutny
Tak słyszałem i zytałem ...
Ktoś może powiedzieć coś wiecej na ten temat może ?


- Rachel - 17-12-2006 14:55

Również znałam wcześniej tę stronke Uśmiech Ciesze się że takie strony są Oczko


- mak - 17-12-2006 18:29

Co ja mam powiedzieć? Moze tylko to ,że wówczas młodzi ludzie naprawdę garneli się do prawdy- chodzili na msze i te legalne i te dla wtajemniczonych. Nie rozsiadali się z chipsami przed telewizorem, aby chłonąć wszystko jedno co- czytali zakazane gazetki- dziś często Zyli nie dla mamony lub kariery. Przepraszam, ze tak powiem , ale skapcjaniało to pokolenie. Walczą o kolorowe życie i samorealizacje-dobrze ,że bywają wyjątki.Młodzieńczy bunt kierują w stronę wszyskich wartości-relatywizm i Zle rozumiana demokracja z hasłem Róbta co chceta- najlepiej na luzie.


- Rachel - 17-12-2006 19:07

źle zrozumiane pojęcie wolności. Wszystko pięknie, ładnie jest pisane i mówione jak jest niewola , ograniczone możliwości działania... wtedy większość potrafi klarownie wyjaśniać najważniejsze kwestie .
jak odzyskuje się suwerenność , to zdarza się tak że zatraca się to co ludzie tworzyli wcześniej.


- Jólka - 29-12-2006 23:31

tez pamietam te czasy. fajnie powspominac, niektore eksponaty z tamtych czasow albo mialam w domu albo nadal mam. to wcale nie tak odlegle czasy ale dla mlodych to zupelnie inna epoka. a ja pamietam zakupy na kartki i... te niekończące się kolejki i chwytanie co właśnie "rzucili" do sklepu i sprzedaż po torebce cukru na osobę.