Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Krzyż w miejscach publicznych - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Pozostałe (/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: Krzyż w miejscach publicznych (/showthread.php?tid=1848)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14


- Krystian - 20-06-2007 19:43

Za wiele do gadania tu niema, żeby coś się zmieniło musiał by się zmienić rząd.


- ddv - 20-06-2007 21:34

świnia - i to jest- uważasz - postawa "tolerancji" - i to wobec większości ?
cóż - wiele osób razi Ukrzyżowany ...
Za wiele osób... Smutny
Nie zapominaj o tym - Europa chrześcijańska to Europa tolerancji nie spotykanej gdzie indziej.
Europa "zlaicyzowana" to Europa nietolerancji - szczególnie zaś wobec chrześcijaństwa ...


- Helmutt - 21-06-2007 11:02

Osobiście już dawno nauczyłem się nie zwracać uwagi na krzyże, obrazy i inne symbole kultu religijnego wiszące w miejscach publicznych.
Jednak nie jest mi takie coś do końca obojętne - ja to postrzegam jako specyficzną "katolicką manifestację siły" - że posłużę się cytatem z Ożogowskiej - "Nas jest więcej a wy jesteście głupi". Nie w porządku to jest.


- Offca - 21-06-2007 11:34

Helmutt napisał(a):ja to postrzegam jako specyficzną "katolicką manifestację siły" - że posłużę się cytatem z Ożogowskiej - "Nas jest więcej a wy jesteście głupi". Nie w porządku to jest.
Podejrzewam, że to Twoje subiektywne odczucie, bo ja, jako katoliczka wcale tego w ten sposób nie postrzegam i nawet o czymś takim nie pomyślałam, że manifestuję tym swoją dominację, siłę, czy większość.


- Helmutt - 21-06-2007 11:46

Offca napisał(a):
Helmutt napisał(a):ja to postrzegam jako specyficzną "katolicką manifestację siły" - że posłużę się cytatem z Ożogowskiej - "Nas jest więcej a wy jesteście głupi". Nie w porządku to jest.
Podejrzewam, że to Twoje subiektywne odczucie, bo ja, jako katoliczka wcale tego w ten sposób nie postrzegam i nawet o czymś takim nie pomyślałam, że manifestuję tym swoją dominację, siłę, czy większość.
Tak Offciu, to moje subiektywne odczucie. No bo po co sa w sumie te krzyże? Chciałbym wiedzieć.
Nie czuję się przez te krzyże "znieważany" czy coś podobnego, ale moim zdaniem wieszanie krzyży gdzie się da jest po prostu nieetyczne i niehonorowe.
Ateiści nie mają symbolu, ale gdyby takowy mieli i gdzieś go umieścili - podniosłaby się pewnie wrzawa od Bugu po Odrę Oczko


- Świnia - 21-06-2007 14:24

ddv napisał(a):świnia - i to jest- uważasz - postawa "tolerancji" - i to wobec większości ?

A skąd Ci do głowy przyszło, że ja jestem tolerancyjny?
Pozatym, skoro daje kasę na szkoły publiczne, to nie podoba mi się, że wieszają tam ukrzyżowanych ludzi. To nie jest szkoła prywatna. Polska to państwo wyznaniowe? A podobno mamy daleko do Iranu 8)

ddv napisał(a):Europa "zlaicyzowana" to Europa nietolerancji - szczególnie zaś wobec chrześcijaństwa ...

Możemy sobie w końcu odkuć krucjaty i stosy 8) Mozna czcic Rogatego i nie pójść na stos. Kościół osłabł był. Mammon wygrywa 8)

ddv napisał(a):Nie zapominaj o tym - Europa chrześcijańska to Europa tolerancji nie spotykanej gdzie indziej.

A to Ci. Masz rację. Chrześcijańska tolerancja jet w Europie jedyna w swoim rodzaju. W Japonii jest inna tolerancja... jak dla mnie lepsza. Że o Norwegii albo HOLANDII nie wspomnę 8)

P.S. łorna dostałem. Interesujące. Za stwierdzenie, że nie chcę religijnej indoktrynacji i propagandy w szkołach publicznych. Znaczy, herr Marek chce indoktrynować i szerzyć propagandę. Yep. Już wiem za co dostałem.


- Krystian - 21-06-2007 17:44

Cytat:W Japonii jest inna tolerancja... jak dla mnie lepsza. Że o Norwegii albo HOLANDII nie wspomnę

- Panie (boże) kiedy w Polsce będzie Tolerancja?
- Nie za mojej kadencji :diabelek:

Ale fakt faktem Polsce daleko do takich standardów światopoglądowych jak w Holandii, Niemczech czy innych krajach UE.


- Ks.Marek - 21-06-2007 21:57

Krystian napisał(a):Ale fakt faktem Polsce daleko do takich standardów światopoglądowych jak w Holandii, Niemczech czy innych krajach UE.
Bzdury. Poczytaj sobie nieco prasy zagranicznej, to zobaczysz, że Polska nie dość, ze nie goni w piętkę, to na dodatek jest doceniana w optyce polityki zagranicznej w wielkiej Europie. I nikt tak na prawdę się nie przejmuje tym, że w Polsce daje się jasno wyraz niezadowolenia z wszelkiej maści lobbingu.


- Krystian - 21-06-2007 22:21

No tak, ale tu nie o politykę zagraniczną chodzi a o tolerancje.


- Ks.Marek - 21-06-2007 22:27

Krystian napisał(a):No tak, ale tu nie o politykę zagraniczną chodzi a o tolerancje.
Owszem, ale tolerancja jest tez wpisana w politykę, m.in zagraniczną. Brak tolerancji zarzucają nam piszczące pieski uważające, że Polaków można postawić pod mur, a oni jak te zbite psy zwiesza głowy i wzrok wbiją w glebę.


- Krystian - 21-06-2007 22:31

Ks.Marek napisał(a):Brak tolerancji zarzucają nam piszczące pieski uważające, że Polaków można postawić pod mur, a oni jak te zbite psy zwiesza głowy i wzrok wbiją w glebę.

Czy pan może pisać po polsku, może według pana nie jestem konstruktywny, ale staram się pisać ze zrozumieniem.

Ks.Marek napisał(a):Owszem, ale tolerancja jest tez wpisana w politykę, m.in zagraniczną.

Za wiele czasu u nas na to się nie poświęca.


- Ks.Marek - 21-06-2007 22:33

Krystian napisał(a):Za wiele czasu u nas na to się nie poświęca.
To zrozumiałe, bo problem jest marginalny, wręcz bagatelny, nie potrzebujący zbędnego angażowania się.


- Krystian - 21-06-2007 22:41

Cytat:To zrozumiałe, bo problem jest marginalny, wręcz bagatelny, nie potrzebujący zbędnego angażowania się.

Uważa pan że tolerancja jest marginalnym i bagatelnym problemem? Przecież na tym buduje się świat!! W ten sposób wychowuje się dzieci, aby nie szykanowały inwalidów, by miały szacunek do zwierząt, religii, innego koloru skóry... jak można powiedzieć że to margines spraw zagranicznych? Pan chyba nie ma sumienia... poza biblią i własnym światem są też inni ludzie dla których tolerancja jest gwarancją życia na tym świecie, choćby dla mnie.


- Ks.Marek - 21-06-2007 22:57

Krystian napisał(a):Uważa pan że tolerancja jest marginalnym i bagatelnym problemem? Przecież na tym buduje się świat!!
Chyba utopijny świat...
Sprawiedliwość społeczna to fundament egzystencji świata, a nie hipostatyczne pojęcie tolerancji.


- Krystian - 21-06-2007 23:02

Ks.Marek napisał(a):Chyba utopijny świat...
Sprawiedliwość społeczna to fundament egzystencji świata, a nie hipostatyczne pojęcie tolerancji.

Co?! =; Chwila, Sprawiedliwość to przecież tolerancja!