Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
czyściec - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Nasza wiara (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: czyściec (/showthread.php?tid=187)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


- jswiec - 17-10-2005 15:07

godunow napisał(a):MiędzyTorą a Koranem nie widzisz podobieństwa....
Zastrzel mnie, ale nie widzę... Zwłaszcza trudno mi usytuować w Koranie przejście przez Morze Czerwone... Duży uśmiech Uśmiech Smutny

godunow napisał(a):a tak na marginesie kogo tłumaczenie Koranu czytałeś..??
Tłumaczenie francuskie, ale teraz jest i polskie, dostępne w Sieci:
    http://planetaislam.com/koran.html

godunow napisał(a):Chrystus nie mówi o żadnej Nadziei mówi dokladnie o pewnosći.
Bardzo osobliwe twierdzenie w konfrontacji z:
Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie [gr. "wasze dusze"]. [Łk 20,19]
Czuwajcie więc i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli uniknąć tego wszystkiego, co ma nastąpić, i stanąć przed Synem Człowieczym [Łk 20,34]
Wy też bądźcie gotowi, gdyż o godzinie, której się domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie [Łk 20,34]
Nadto także Izajasz powiada: Przyjdzie potomek Jessego,powstanie Ten, który ma rządzić poganami, w Nim poganie pokładać będą nadzieję.
A Bóg, [dawca] nadziei, niech wam udzieli pełni radości i pokoju w wierze, abyście przez moc Ducha Świętego byli bogaci w nadzieję. [Rz 15,12-13]
Jesteśmy bowiem uczestnikami Chrystusa, jeśli pierwotną nadzieję do końca zachowamy silną. [Hbr 3,14]


[ Dodano: Pon 17 Paź, 2005 15:13 ]
Niech będzie błogosławiony Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa. On w swoim wielkim miłosierdziu przez powstanie z martwych Jezusa Chrystusa na nowo zrodził nas do żywej nadziei: do dziedzictwa niezniszczalnego i niepokalanego, i niewiędnącego, które jest zachowane dla was w niebie. Wy bowiem jesteście przez wiarę strzeżeni mocą Bożą dla zbawienia, gotowego objawić się w czasie ostatecznym.[1P 1,3-5]

Zauważmy specyficzny stosunek wiary do nadziei: wiara strzeże w nas nadzieję zbawienia.


- Annnika - 17-10-2005 15:32

Nie no, ludzie, czy kazdy wątek musi kończyć sie debatą na temat pieniędzy i zdzierstwa w KrK, dzieciach ksiueży i tym podobnych :?: ;(


- godunow - 17-10-2005 18:00

Cytat prztaczasz
Cytat: Wy bowiem jesteście przez wiarę strzeżeni mocą Bożą dla zbawienia, gotowego objawić się w czasie ostatecznym.[1P 1,3-5]

Dokładnie widać ,ż e wiara broni i zapewnia. Oczywiście nie ma nic za dramo tą wiarę trzeba zawsze umacniać i jej strzec . Należy żyć wiarą
Kolejny cytat
Cytat: Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie [gr. "wasze dusze"]. [Łk 20,19]
Wytrwałość w wierze daję tą pewność nie nadzieje !!! Ja to tak przynajmniej odbieram . I zawsze Proszę Boga a by mi pomógł zachować wiarę jako podstawę mego zbawienia
I znowu pewna zbieżność stanowisk
Cytat
Cytat: Zastrzel mnie, ale nie widzę... Zwłaszcza trudno mi usytuować w Koranie przejście przez Morze Czerwone...
Ja pisałem Koran w 80 procentach opiera się na Starym Testamencie W innym wypadku byłby Stary Testament bis. Kiedyś dyskutowałem na forum islamu i czytałem wydanie Internetowe Koranu . Nawet mi jeden całość przesłał do domu . Tak ze mogłem korzystać offline
W poprzednim poście piszesz
Cytat: Dopiero w dniu Paruzji, gdy nastąpi powszechne zmartwychwstanie,
Zapewne się tak stanie.. Nadal nie widzę miejsca na czyścieć . Czy to będzie cień czy kod w Pamięci Boga . W tamtych czasach na jedno wychodzi..
Pisze tam
Cytat: Każde bezprawie jest grzechem, są jednak grzechy, które nie sprowadzają śmierci. [1J 5,
Tu w zasadzie chodzi o grzechy które nigdy nie będą wybaczone przez Boga.. Grzechy przeciw Bogu Samemu
Pozdrawiam
Ps
Cytat
Cytat:Nie no, ludzie, czy kazdy wątek musi kończyć sie debatą na temat pieniędzy i zdzierstwa w KrK, dzieciach ksiueży i tym podobnych
Jak nie wiadomo o co chodzi.. To zazwyczaj chodzi o kase o tym mówi stara piłkarska prawda..


- jswiec - 17-10-2005 18:47

godunow napisał(a):Nadal nie widzę miejsca na czyścieć
Bo nie chcesz widzieć. Wolisz upatrywać istotę swojego zbawienia w zewnętrznym Bożym dekrecie ogłaszającym Cię sprawiedliwym, a nie w przemianie upodobniającej Cię do Chrystusa. Cała reszta jest tylko konsekwencją tego stanowiska.

Żyjemy w "innych czasoprzestrzeniach", inaczej rozumiemy te same słowa w Biblii, inaczej pojmujemy nasz stosunek do Boga, do braci, do Kościoła...
Niby wszystko jest bardzo podobne, a jednak nasze reguły kroczenia po Objawieniu są zdecydownie inne.

U was gońce poruszają się jak wieże, a wieże jak gońce, koniki skaczą nie 2+1, ale 1+2, pionki też są inaczej ustawione na początku partii i jakoś inaczej chodzą po szachownicy... Bez wyjaśnienia sobie reguł gry możemy do końca świata sprzeczać się, że "ty nie miałeś prawa zrobić takiego ruchu" itp itd.
A tą fundamentalną różnicą jest inna koncepcja zbawienia.


- ziobro Adama - 18-10-2005 10:46

godunow napisał(a):Mam pytanie dlaczego tylko niektórzy maja możliwość edycji postów własnych . Przykładowo kolega wyżej ( post przed moim ) ..???
A może to tylko katolicy Tu mają takie prawo..??( w tym temacie i nie tylko) .
Ciekawe czy ktoś to wyjaśni..??
Nie liczyłbym na to, ze ktoś ci to wyjaśni ... A jesli nawet, to będzie to wyjaśnienie w stylu: "wszyscy są równi, ale katolicy równiejsi". :diabelek:


- Annnika - 18-10-2005 13:19

Wy chyba naprawdę macie jakąś manię prześladowczą :!: Przecież od dlugiego czasu ta funkcja wielu osobom szwankuje, moderatorzy od dawna trąbią wszem i wobec, że coś się skopalo, bo powinno dzialać, a nie dziala :!: A wy i tak jak zwykle, najbardziej pokrzywdzone sierotki-Marysie :/ i Wasza teoria spisku Smutny

A co to w ogóle ma do tematu wątku :?:


- godunow - 18-10-2005 13:35

Cytat
Cytat: Bo nie chcesz widzieć. Wolisz upatrywać istotę swojego zbawienia w zewnętrznym Bożym dekrecie ogłaszającym Cię sprawiedliwym, a nie w przemianie upodobniającej Cię do Chrystusa. Cała reszta jest tylko konsekwencją tego stanowiska.
Nie bardzo to do mie przemawia.. Przez 1300 lat całe chrześcijaństwo miało całkiem inne stanowisko w dużej mierze zbliżone do tego w co dzisiaj wierzą protestanci i nie tylko . Czyli nastąpiło gdzieś poza tymi wyznaniami indziej .
Piszesz dalej
Cytat: Żyjemy w "innych czasoprzestrzeniach", inaczej rozumiemy te same słowa w Biblii, inaczej pojmujemy nasz stosunek do Boga, do braci, do Kościoła...

To najwyższy czas powrócić do jednej czasoprzestrzeni . Taką jest bez wapieni Biblia ..
Cytat
Cytat: U was gońce poruszają się jak wieże, a wieże jak gońce, koniki skaczą nie 2+1, ale 1+2, pionki też są inaczej ustawione na początku partii i jakoś inaczej chodzą po szachownicy... Bez wyjaśnienia sobie reguł gry możemy do końca świata sprzeczać się, że "ty nie miałeś prawa zrobić takiego ruchu" itp itd.
[b]Tak masz w 100 procentach racje ]/b]Byli tacy co im się nie podobał regulamin tej gdy zawarty w Biblii i Nowym Testamencie . Stworzyli własny wydaje im się ż e lepszy od tego co stworzył Bóg . Tworząc setki dogmatów rozporządzeń etc .. Na całe szczęście nie musze takich regulaminów stosować w tej grze..
Re zibro
Witaj ziobro Duży uśmiech :o
Coś mi się wydaje że poniekąd masz racje !! :shock: Szczęśliwy


- ziobro Adama - 18-10-2005 15:22

Annnika napisał(a):A co to w ogóle ma do tematu wątku :?:
No nic, ale padło pytanie, i nikt nie raczył odpowiedzieć. A to "co wiadomo, a czego nie wiadomo" nie jest takie oczywiste, jesli sie nie trafiło akurat na taką informację.

POza tym ja nie nakrzekam, ja tylko stwierdzam fakt, że inną miarą mierzy się tu katolików, a inną resztę towarzystwa.


- jswiec - 18-10-2005 16:24

godunow napisał(a):Przez 1300 lat całe chrześcijaństwo miało całkiem inne stanowisko w dużej mierze zbliżone do tego w co dzisiaj wierzą protestanci i nie tylko
Niczym nie uzasadniony pogląd. Nie znasz wypowiedzi ani św. Grzegorza z Nyssy, ani św. Augustyna na temat pośmiertnego oczyszczania się [IV-V w.]. Nie rozumiesz tego,że Duch św. wciąż objawia nowe rzeczy swemu Kościołowi [J 16,12-13], które tylko "w zalążku" są powiedziane w Biblii.

godunow napisał(a):Tworząc setki dogmatów rozporządzeń etc ..
Jak się porządnie interpretuje Biblię, to godzi się wyniki poszukiwań porządnie zapisywać i dokumentować, nieprawdaż ?
Protestanci też mają swoje księgi wyznaniowe, katechizmy itp. dokumenty. Pytam, po co ? Skoro "sama Biblia" wystarczy, bo jej tekst jest tak jasny, to po co w ogóle kazania, wyjaśnienia itp. zbędne dodatki ?
I czyżby kościoły protestanckie niczego nie zarządzały, regulowały, normowały ?
Gdyby chcieli się trzymać samej tylko Biblii, to powinni zamiast tego wywieszać odpowiednie odnośniki do cytatów i mówić: dziś zarządza się wykonanie tych właśnie wersetów. I żadnych dalszych komentarzy.


- godunow - 18-10-2005 18:31

Powołujesz się na zapisy w Ewangelii o te fragmenty Jana 15 12 do 15 [i] 12 Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz (jeszcze) znieść nie możecie.
13 Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe.
14 On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam objawi.
15 Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Dlatego powiedziałem, że z mojego weźmie i wam objawi.[/b]
Zapowiada wszystko co się wydarzy potem nic natomiast nie mówi ze Duch święty będzie się objawiał tylko kościele katolickim….
Cytat
Cytat: Jak się porządnie interpretuje Biblię, to godzi się wyniki poszukiwań porządnie zapisywać i dokumentować, nieprawdaż ?
To może lepiej Biblię czytać niż ją interpretować..? Nie uważasz..??
Cytat
Cytat: Gdyby chcieli się trzymać samej tylko Biblii, to powinni zamiast tego wywieszać odpowiednie odnośniki do cytatów i mówić: dziś zarządza się wykonanie tych właśnie wersetów. I żadnych dalszych komentarzy.
W wydawanych Bibliach przez protestantów zazwyczaj nie wiele jest dopisków pod stroną . W przeciwieństwie do Biblii wydawanych przez katolików (Wide BT o nowym polskim tłumaczeniu lepiej nie wspominać..!!). Jeden werset Biblii jest opatrzony 20 wersetami komentarza..
Doskonale zapewne rozróżniasz dogmat od katechizmu . Dogmat w kościele katolickim do jakby dopisek do biblii staje się podstawą wiary . A katechizm ma całkiem inne przeznaczenie… Nie widze sensu aby to porównywać..
Pozdro


- Olgaa - 18-10-2005 20:03

godunow napisał(a):W wydawanych Bibliach przez protestantów zazwyczaj nie wiele jest dopisków pod stroną . W przeciwieństwie do Biblii wydawanych przez katolików

Ale sam piszesz że są dopiski, także u protestantów! Ilośc ich to sprawa drugorzędna. A po co objaśnienia skoro sama Biblia powinna wystarczyć??

[ Dodano: Wto 18 Paź, 2005 20:06 ]
godunow napisał(a):To może lepiej Biblię czytać niż ją interpretować..? Nie uważasz..??

A po co to "albo - albo"? Przecież ktoś kto interpretuje musi jednocześnie czytać. Z kolei kiedy się czyta, to stara się jednocześnie zrozumiec i sobie wyjaśnić sens - a to już jest interpretowanie.

[ Dodano: Wto 18 Paź, 2005 20:09 ]
godunow napisał(a):Zapowiada wszystko co się wydarzy potem nic natomiast nie mówi ze Duch święty będzie się objawiał tylko kościele katolickim….

Owszem, nie mówi że TYLKO. Ale mówi że będzie się w nim objawiał, go pouczał - bo to Jego Kościół. Pewnie nie tylko w KK, wierzę że nie tylko - ale że się objawia w KK to dla mnie rzecz pewna. I że go prowadzi do pełni prawdy i nie pozwala zbłądzić...


- godunow - 19-10-2005 10:05

Cytat
Cytat: A po co to "albo - albo"? Przecież ktoś kto interpretuje musi jednocześnie czytać. Z kolei kiedy się czyta, to stara się jednocześnie zrozumiec i sobie wyjaśnić sens - a to już jest interpretowanie.

Wisz czytający dzielą się na 3 przynajmiej kategorie.
1. Ci co czytaja i nie widzą co czytaja
2. Ci co zdaje im się że widzą co czytają .
3. To ci co widzą co czytają

Dlatego też wolę też aby teksty tłumaczone były be zbędnych komentarzy a zawierały tylko wyjaśnienia nazw miejsca czy zdarzeń ewentualne korekty błędów zawartych na stronach ( errata) mniej więcej taki charakter maja dopiski pod Biblią Brytyjska Gdańska Czy podobnymi wydaniami (tłumaczeniami) .
Tylko BT zawiera więcej komentarza niż sam tekst Biblii .
Cytat
Cytat: I że go prowadzi do pełni prawdy i nie pozwala zbłądzić...

Tu się różnimy
Ja uważam ze kościół katolicki jest bardziej zdenominowany od kościołów pozostałych .
Bardziej oddalony od kościoła pierwotnego ) Dlatego jestem tam gdzie jestem.
Pozdrawiam

[ Dodano: Sro 19 Paź, 2005 10:07 ]
Ma byc [b]Wisz czytający dzielą się na 3 przynajmiej kategorie.
1. Ci co czytaja i nie wiedzą co czytaja
2. Ci co zdaje im się że wiedzą co czytają . ( ci są najgorsi )
3. To ci co wiedzą co czytają


- Gregoriano - 19-10-2005 11:27

godunow napisał(a):Tylko BT zawiera więcej komentarza niż sam tekst Biblii .

1. Odeszliście od tematu!

2. Godunow dlaczego kłamiesz? Myslisz, że nie czytamy Biblii? Czytam codziennie kilka rozdziałów BT wydsanie V i kompletnie to się nie zgadza z tym co napisałeś! Czy w ten spsoób chcesz pokazać swój stosunek do katolicyzmu?

3. Przypisy są naprawdę w trudnych miejscach tj. 2 Kor 5, 21 /można tam zapytać, czy Jezus stał się grzechem, dlaczego itd, akurat komentarz może nie z Biblii pomógł mi zrozumieć te trudne miejsce :wink: / Inne przypisy to odwołania do tekstów paralelnych, synoptycznych? Co w tym złego, że odsyłają ciebie do fragmentu, który podejmuje ta samą problematykę bądź tożsamą?

4.
ziobro Adama napisał(a):No nic, ale padło pytanie, i nikt nie raczył odpowiedzieć. A to "co wiadomo, a czego nie wiadomo" nie jest takie oczywiste, jesli sie nie trafiło akurat na taką informację.

Nikt nie odpisał, bo to ja moderuję ten wątek i akurat teraz nie miałem czasu tutaj zaglądać. Dopiero dziś to zrobiłem i przekażę wasz problem Groniowi, spokojnie :wink: Tylko oczywiście musieliście jeszcze do tego dodać cały wątek o naszym uprzywilejowaniu... Jak Annika napisała to nie tylko wasz problem i nie na każdy mamy radę póki co. Możemy nad czymś nie panować czy nie?

5. Godunow a może nie działająca edycja jest powodem problemów technicznych a nie od razu jakiś ogólnych przesałnek? Zresztą takie pytania proszę kierować do odpowiedniego działu, który znajduje się na samym początku forum - jak wejdzie się na stronę pierwszy temat.

6. Proszę o trzymanie się tematu!


- jswiec - 19-10-2005 11:56

godunow napisał(a):kościół katolicki jest bardziej zdenominowany od kościołów pozostałych
A to ciekawe ! Denominację złotówki już raz przeżyliśmy, ale denominację Kościoła, to chyba jeszcze nie ! Niecierpliwie czekam na informację, co to takiego "Kościół niezdenominowany". To pewnie coś równie solidnego jak dolar... Duży uśmiech :lol2: :coo:

godunow napisał(a):2. Ci co zdaje im się że wiedzą co czytają . ( ci są najgorsi )
3. To ci co wiedzą co czytają
Powiedz mi, na podstawie jakich kryteriów odróżniasz czytelników 2giej i 3ciej kategorii.
Wydaje się, że ci, co czytają Biblię i coś z niej rozumieją, mogą dojśc do tego, że źle zrozumieli tylko czytając komentarze mądrzejszych od siebie

[ Dodano: Sro 19 Paź, 2005 12:00 ]
Gregoriano napisał(a):Proszę o trzymanie się tematu!
No dobrze, proponuje, aby godunow założył nowy wątek: "Kościół niezdenominowany" Szczęśliwy Duży uśmiech :hahaha:


- godunow - 19-10-2005 12:59

Cytat
Cytat:2. Godunow dlaczego kłamiesz? Myslisz, że nie czytamy Biblii

Może deko przesadziłem !! ale czy to klamstwo..?? Moim zdaniem do wydadnia III BT bo takie mam pod ręką stanowczo za dużo komentarzy odnośników etc. i wolno mi mieć takie zdanie...co wyraziłem może nazbyt dobitnie..!! :? :jupi:
Cytat
Cytat: 5. Godunow a może nie działająca edycja jest powodem problemów technicznych a nie od razu jakiś ogólnych przesałnek?
Moim zdaniem
Aby userzy mogli edytowć posty własne na tego typu forum . Takie ustwienie sa w panelu administracyjnym forum. To tylko chwila czasu na uaktualnienie takiej opcji w samym programie. Powoływanie na względy techniczne dla mnie przynajmiej jest mało wiarygodne.. / Trochę się tym zajmuje choćby z racji tego że jestem moderatorem na forum http://www.wss.pl To jakieś pojęcie o programach tego typu mam. a moze nie Szczęśliwy Szczęśliwy
No ale to nie temat sprawy technieczne..
Cytat
Cytat: Niecierpliwie czekam na informację, co to takiego "Kościół niezdenominowany". To
Jedynie niezdenominowany kościół chrystusowy z pierwszych wieków.
Po tym okresie w zasadzie po 325 roku następują denominacje .
I wszytkie koscioły chrześcijańskie w dniu dzisiejszym to denominacje tamtego
Mniejsze lub większe.. Zależy od punktu widzenia