Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Książki religijne - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Pogaduchy na LUZIE (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Nasze zainteresowania :) (/forumdisplay.php?fid=40)
+--- Wątek: Książki religijne (/showthread.php?tid=1926)

Strony: 1 2 3 4 5


- nieania - 25-07-2007 15:14

Ks.Marek napisał(a):Szczerze powiedziawszy, wole go słuchac w realu.
Szczerze powiedziawszy, to ja też wolę słuchać w realu autorów książek, kazań w realu niż czytać te książki... :mrgreen: Bo czasem zdarzają się takie okazje...


- Annnika - 25-07-2007 21:39

Guzewicza stanowczo wolę czytać niż słuchac Język


- angua - 05-08-2007 12:12

Również polecam Hołownię. Na żywo też lubiłam - w radiu VOX - ale już nie prowadzi tam audycji, bo się przeniósł do telewizji...

Sama czytam kilka książek na temat lectio divina i "Kobieta. Kapłaństwo serca" Jo Croissant Uśmiech

A czy ktoś mógłby mi polecić jakieś zgrabne opracowanie na temat prawosławia? Ale bardziej na temat teologii i duchowości niż na przykład struktury, historii itp Oczko



- Ks.Marek - 17-08-2007 23:38

E-maile z piekła
ks. Zbigniew Paweł Maciejewski napisał(a):Wczoraj otrzymałem z wydawnictwa eSPe i zaraz przeczytałem książkę Jim'a Forest'a - E-maile z piekła. O czym ona traktuje? Zapewne znacie klasyczną książeczkę C. S. Lewisa - Listy starego diabła do młodego. Książkę Forest'a można nazwać jej sequelem, jeśli ten termin można stosować w literaturze.
W książce Lewisa stary doświadczony diabeł Krętacz wprowadza młodego adepta kuszenia - Piołuna w arkana sztuki diabelskiej. W książce "E-maile z piekła" słowo Krętacz okazało się hasłem do diabelskiego serwisu internetowego skąd skopiowano maile Piołuna (zdążył awansować) do Złomala - kolejnego adepta sztuki diabelskiej. Historia zatem się rozwija i jednocześnie nie zmienia, bo na jej arenie pozostaje człowiek, który ma swoje słabości, w które wciskaja się diabelskie moce.

Na stronach redakcyjnych znajdujemy taka notkę:

"E-maile z piekła to listy doświadczonego diabła, Piołuna (bratanka Krętacza z Listów starego diabła do młodego C. S. Lewisa), do młodszego kolegi po fachu, Złomala.
Autor ukazuje - posługując się zabawnym językiem i trafnymi przykładami - jak wygląda kuszenie i walka o ludzką duszę z tej drugiej, diabelskiej strony..."



- angua - 18-08-2007 10:52

"Listy" czytałam i uważam je za jedną z ważniejszych książek. Szkoda, że ta recenzja nie mówi, czy tak naprawdę warto czytać to nowe... Oczko


- Ks.Marek - 18-08-2007 10:53

angua napisał(a):"Listy" czytałam i uważam je za jedną z ważniejszych książek. Szkoda, że ta recenzja nie mówi, czy tak naprawdę warto czytać to nowe... Oczko
Jest link podany do próbki tego nowego...


- angua - 18-08-2007 10:59

No wiem, ale chciałam opinii kogoś, kto przeczytał całość Duży uśmiech


- Ks.Marek - 18-08-2007 11:07

angua napisał(a):No wiem, ale chciałam opinii kogoś, kto przeczytał całość Duży uśmiech
Zamówię tę ksiazkę jeszcze dziś, to pewnie w tygodniu przyślą. Wówczas się podzielę.


- angua - 18-08-2007 11:10

Dobry człek xD


- Ks.Marek - 31-08-2007 00:18

Kobieta nie jest grzechem
Wywiad - rzeka z siostrą zakonna od prostytutek


- gradzia - 01-09-2007 00:30

ooo ta siostra miała konferencje taką nagrana rok temu podczas pielgrzymki.
Tutaj jest to nagranie i inne których słuchaliśmy, z tego roku też są. W tym roku było o powołaniu.


- renia - 16-01-2008 23:28

A czytaliście -Droga_J.Eskriva- bardzo pouczająca książka polecam.
Ks. Marek zbierasz książki obecnego Papierza, ja nałogowo zbierałam książki JP II mam prawie wszystkie włącznie z całą encykliką.
J.Ratzingera mama ciekawą książkę -Wprowadzenie w Chrześcijaństwo- noi oczywiście -Jezus z Nazaretu.
Mam też dużo książek biograficznych różnych świętych-uwielbiam czytać. :wink:


- klapciu - 04-06-2008 19:10

Hm a ja sobie czytam właśnie "Szaleńca Bożego" - Zofii Kossak i "Przewodnik po paradoksach Boga" - Pierre Descouvemont

[ Dodano: Sro 04 Cze, 2008 19:10 ]
A czytał ktoś z Was książki Daniela Ange?


- Rachel - 04-06-2008 22:05

kłapciu napisał(a):A czytał ktoś z Was książki Daniela Ange?
Ja kilka czytałam Uśmiech


- klapciu - 08-06-2008 19:12

Rachel napisał(a):
kłapciu napisał(a):A czytał ktoś z Was książki Daniela Ange?
Ja kilka czytałam Uśmiech

Przyznasz, że gość jest rewelacyjny... heh... jestem zachwycona...