Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Pachnidło - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Kultura (/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Wątek: Pachnidło (/showthread.php?tid=1970)

Strony: 1 2 3


Pachnidło - Ks.Marek - 28-01-2007 00:50

Pachnidło ktoś z was oglądał.? Ja dziś czytałem jakąc 1 czy 2 recenzje, a kiesyś czytałem też ksiązkę Suskinda. Ale jakoś nie miałem okazji jej dokończyć...


- Annnika - 28-01-2007 00:55

Bo i nie bardzo jest co :krzywy:


- Daidoss - 28-01-2007 10:28

Ja mam ten film Pachnidło na dysku warto obejrzeć :?:


- Annnika - 28-01-2007 16:00

Filmu nie oglądałam ,ksiazka nie powiem, "przetrącona", dziwna... nie mój typ po prostu.


- Gonzo - 28-01-2007 23:52

oglądałem film
szczerze mówiąc nie lubię tego typu filmów ale muszę powiedzieć że w ciekawy sposób jest tutaj pokazane jak może żyć człowiek który postrzega świat głównie przez węch

mogę polecić ten film tylko z tego powodu ze jest inny niż to co do tej pory oglądałem i ciekawa jest postać zabójcy który nie potrafi kochać i nie wie co to znaczy mieć uczucia


- Ks.Marek - 28-01-2007 23:55

Gonzo napisał(a):mogę polecić ten film tylko z tego powodu ze jest inny niż to co do tej pory oglądałem i ciekawa jest postać zabójcy który nie potrafi kochać i nie wie co to znaczy mieć uczucia
recenzja którą czytałem zasadniczy akcent stawiała na ostatniej scenie filmu. Chodziło o swawolę seksualną. Autor dość jednoznacznie kieruje myśl widza ku temu, co sie dziś w świecie "liczy" najbardziej. Pytaniem retorycznym bardzo konkretnie odpowiada na przyczynę "wykolejenia" wielu na tym łez padole...


- /PRAEDATOR - 29-01-2007 00:06

Książka - dobrze napisana, choć jedyną interesującą jak dla mnie rzeczą, było to, jak za pomocą słowa pisanego można oddać odczucia związane z węchem...ciekawy eksperyment i myślę, że udany. Następna ciekawa rzecz - opis nieistniejącego już w Paryżu Cmentarza Niewinątek, "Les Innocents". Dobra książka, a film obejrzę sobie pewnie za rok, więc na temat ekranizacji nie zabiorę głosu.


- Marciniak - 29-01-2007 17:47

idiotyczny film... dla fanów "holly..." w sam raz.


- Swiderek - 29-01-2007 19:39

Widziałam ten film i muszę przyznac że początek był dla mnie intrygujący ale jak okazało sie o co tam chodziło to nie za bardzo mi sie podbał. Chociaż przedstawienie w jaki sposób człowiek próbował zatrzymac zapachy było dziwne... Spodziewałam się czegoś innego po usłyszeniu tytułu ale chętnie przeczytałabym sobie jeszcze książkę żeby zobaczyc jak to poszukiwanie zapachu zostało ukazane słowem pisanym.


- Lola - 31-01-2007 22:20

dziś oglądałam ten film, nie oceniam go całkiem negatywnie :roll: , ale sądzę że książka jest lepiej napisana - choć jakoś nie mam na nią chęci i nie po raz pierwszy zastanawiam się jak ktoś mógł wymyślić taką historię...i stwierdzam że od morderstw to ja wolę komedię i dam szansę Rysiowi Duży uśmiech


- Terebint - 03-03-2007 21:55

Filmu nie oglądałem, bo widziałem już po zwiastunie, że będzie to coś zupełnie innego niż książka. Zresztą tych rzeczy, które są najpiękniejsze w tej książce nie da się przenieść ani na duży, ani na mały ekran, a nawet i na deski teatru. A książka?

Książka jest po prostu genialna, choć napisana w dość mroczny sposób, co nie każdemu z pewnością przypadnie do gustu.

Nie spotkałem jeszcze pisarza, który potrafiłby zapachom nadać taki rzeczywisty kształt. Dosłownie tak, jakby można było zapach wziąć do ręki i nie tylko go powąchać, ale i zważyć ciężar, ocenić kształt, poobracać na wszelkie możliwe sposoby, zastanowić się nad odpowiednim doborem koloru...

Do tego dochodzi studium mrocznej psychiki Jana Baptysty i jego przeklęty, barbarzyński pomysł, który miał być ukoronowaniem jego skrzywionego, aczkolwiek wybitnego geniuszu.


- Reketier - 11-07-2007 01:21

Film jest obleśny. Chociaż rude dziewczę znacznie tą obleśność zmniejszaUśmiech


- aga - 18-07-2007 18:09

Ja niestety nie oglądałam filmu - nawet nie wiedziałam, że jest. A książkę - owszem, czytałam, ale nie miałam czasu dokończyć. Muszę przyznać, że ciekawie napisana.


- Daidoss - 24-08-2007 13:21

Przeczytałem książkę, bardzo fajna. Momentami ochydne opisy Uśmiech


- Ks.Marek - 25-08-2007 20:10

Daidoss napisał(a):Momentami ochydne opisy
Bo życie tez potrafi byc niekiedy ohydne... :twisted: