Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Pachnidło - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Kultura (/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Wątek: Pachnidło (/showthread.php?tid=1970)

Strony: 1 2 3


- Dunia - 02-09-2007 17:47

Film mi się osobiście bardzo nie podobał, gdyż nie sądzie aby ktoś mógłby być aż tak pozbawiony uczuć – to jest nieludzkie...


- izas - 02-09-2007 21:52

własnie przed chwilą przeczytałam recenzję. Chyba się skuszę na obejrzenie tego filmu. Może trochę brutalny, ale trzeba wyrobić o nim swoje własne zdanie.


- Offca - 02-09-2007 22:29

Tak piszecie o tym "Pachnidle", to ja też w takim razie muszę obejrzeć, skoro taki kontrowersyjny.


- Terebint - 03-09-2007 19:57

Offca napisał(a):Tak piszecie o tym "Pachnidle", to ja też w takim razie muszę obejrzeć, skoro taki kontrowersyjny.
A czytałaś? Film nie odda tego, co w książce jest najważniejsze i zarazem najbardziej niezwykłe. :wink:


- Dunia - 03-09-2007 22:02

Właśnie jeśli chodzi i książkę to słyszałam, że ciężko się ja czyta i dlatego obejrzałam film... A co do książki to prawda???


- Offca - 03-09-2007 22:26

Terebint napisał(a):A czytałaś? Film nie odda tego, co w książce jest najważniejsze i zarazem najbardziej niezwykłe. :wink:
Jeszcze nie, ale chyba nie omieszkam Oczko Jednak sądzę, że szybciej się za film wezmę.


- izas - 03-09-2007 22:49

Ja chyba też, chociaż książka pewnie jest niezła.


- ewangelizacjapl - 05-09-2007 19:33

polecam przeczytać książkę przed obejrzeniem filmu - wiele się wtedy wyjaśni, poza tym świetna książka


- Anonymous - 09-11-2007 21:54

Dunia napisał(a):Film mi się osobiście bardzo nie podobał, gdyż nie sądzie aby ktoś mógłby być aż tak pozbawiony uczuć – to jest nieludzkie...
Ależ przecież książka nie była oparta na faktach, a przecież dobrze znając budowę tekstów epickich wiemy o fikcji literackiej. Oczko Poza tym na naszym świecie też są/byli ludzie określani jako nieludzcy.

Filmu nie oglądałam, bo okazja się nie nadarzyła. Ogólnie uważa się w wielu opiniach ten film jako kiepski.
Książkę kupiłam w Świecie Książki z jakiejś promocji chyba rok temu. I muszę przyznać, że jest bardzo ciekawą, intrygującą książką. Ktoś napisał, że jest napisana w sposób dość mroczny. Coś w tym jest. To specyficzna książka o specyficznym charakterze i o specyficznej tematyce. Może dlatego wydaje się taka intrygująca? Oczko Poza tym została napisana w genialny sposób. Suskind to chyba "magik" opisu zapachu - chwilami aż czułam je obok siebie i z powodu przesycenia zapachami, robiło mi się duszno Oczko. Zresztą tu nie chodzi tylko o te zapachy. Cała książka jest świetnie napisana. Nie czytałam innych pozycji Suskinda, ale wydaje mi się, że jest to pisarz z wyższej półki - zainteresował, zaintrygował, świetnie opisał - przepis na hit.

Pozdrawiam Oczko


- Rachel - 09-11-2007 22:17

Po przeczytaniu ksiażki odchciało mi się oglądć film.
Tego typu twórczość raczej mi nie pasuje.


- Dunia - 10-11-2007 00:44

joanna A czy ja napisałam, że ta książką była oparta na faktach... tylko powiedziałam co sadzę o filmie...


- Anonymous - 10-11-2007 20:24

Dunia napisał(a):joanna A czy ja napisałam, że ta książką była oparta na faktach... tylko powiedziałam co sadzę o filmie...
Bo napisałaś, że nie sądzisz, mógłby być ktoś tak nieludzki, więc może ja Cię źle zrozumiałam, ale wydało mi się, że odnosisz ten osąd do rzeczywistości, a książka to fikcja, a w fikcji może się wydarzyć wszystko. Oczko

Pozdrawiam. Uśmiech


- Dunia - 10-11-2007 20:40

Po prostu źle mnie zrozumiałaś... Uśmiech następnym razem będę pisać bardziej szczegółowo na temat swoich odczuć... ;P Pozdrawiam


- Anonymous - 12-11-2007 11:00

Dla mnie książka i film stoją na tym samym, wysokim poziomie.
Głównie za wartści artystyczne - w książce opisy zapachu, w filmie obraz i dźwięk, którym ten zapach jest malowany.


- moruss - 06-12-2007 16:56

Szczerze polecam film jest trochę czeszący(tj. dający do myślenia na kilka dni).Dla niektórych to nawet film edukacyjny.Ja natomiast uważam ze to naprawdę wartościowy film.
Czekam na wrażenia;D