Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Świątynia Seta - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Magia, sekty i wszystko inne (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Wątek: Świątynia Seta (/showthread.php?tid=2093)

Strony: 1 2 3 4


- Ks.Marek - 19-04-2007 23:26

Komzar napisał(a):A Set to przypadkiem nie syn Adama i Ewy?
Annnika napisał(a):Niejednemu psu na imię Burek
Ktoś napisał(a):Set, Seth (greckie), Sutekh, Setech (egipskie) to w mitologii egipskiej bóg zła,chaosu, pan burz, pustyń i obcych ziem.
O tego jegomościa tu chodzi.


- Komzar - 20-04-2007 07:47

Dziękuję za rzeczową odpowiedź. Teraz sprawa jest jasna.


- Incubare23 - 22-04-2007 00:54

Ktoś napisał(a):Set, Seth (greckie), Sutekh, Setech (egipskie) to w mitologii egipskiej bóg zła,chaosu, pan burz, pustyń i obcych ziem.
O tego jegomościa tu chodzi.[/quote]


Bzdura!
Set najprawdopodobniej starszym wymysłem niż sam egipt (wystarczy przyjrzeć się jego formie)

Ale podobnie jak lucyfer stał się takim "szatanem" naszych egipcjan.

Niemniej świątynia seta wybrała sobie właśnie dlatego tą nazwe. (Kocham satanistyczne poczucie humoru =D> )



eee...

Aha gratuluje manipulacji informacją ze źródła

Czyżby wikipedia?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Set_%28b%C3%B3g%29 (nawet tu potwierdzone jest to co mówie)


- Ks.Marek - 24-04-2007 14:40

dr Stanisław Krajski napisał(a):Satanizm posiadał zawsze wiele oblicz. Jego założyciel szatan jest przecież ojcem kłamstwa. Prawda jest jedna, kłamstw może być wiele. Szatan tworzył wiec wciąż nowe propozycje dla człowieka, często bardzo różne, całkowicie, wydałoby się odmienne od siebie. Ich wspólnym mianownikiem był zawsze bunt przeciwko Bogu.
tenże, jw napisał(a):Satanizm praktyczny to przyjęcie w codziennym życiu wartości i postaw, które proponuje szatan, to odrzucenie chrześcijaństwa i przyjęcie na jego miejsce ubóstwienia siebie. Wielu współczesnych ludzi traktuje siebie jak boga, zachowuje się jak bóg, jak pan i prawodawca (ten, który decyduje o tym, co jest prawdą, a co fałszem, co dobrem a co złem). Tacy ludzi czczą siebie, na wszystko sobie pozwalają, czynią z siebie jedyną normę życia i wszystkiego innego, swoje przyjemności uznają za wartość najwyższą.
jak wyżej napisał(a):Stwierdziłem też: "Irytację polskich masonów spowodował artykuł 'Sataniści' Anny Kowarskiej, który ukazał się w Gazecie Wyborczej w 1991 r. Irytacja ta była tym większa, iż materiał ten ukazał się, jak stwierdził J. Siewierski, 'w piśmie, które na pewno nie jest organem ciemnogrodu'.3 W publikacji tej czytamy, między innymi: 'W rozmowach z członkami największej z zorganizowanych sekt satanistycznych w Polsce często pada data 1801. Wtedy to Isaak Long, szkocki wolnomularz, przywiózł do Ameryki, do miasta Charleston, posążek Bafometa - panteistyczne wyobrażenie Absolutu zakonu Templariuszy i założył Antyczny i Uznany Obrządek Szkocki. Ta loża masońska była potem znana jako zreformowane Palladium, praktykujące czarną magię i okultyzm. Przez dłuższy czas pełniła też rolę centrum amerykańskiego satanizmu.'4 Irytację polskich masonów wywołała też ignorancja J. Golędzinowskiego autora książki 'Sekrety masonów i ....' Prezentując masonerię przedstawia ją, co prawda w świetle jak najbardziej pozytywnym nie wspominając ani słowem o jej satanistycznych tendencjach, jednak w rozdziale poświęconym satanizmowi podaje tę samą informację, co A. Kowarska (mówiąc o Antycznym i Uznanym Obrządku Szkockim nie zauważa jedynie, że jest to masoneria) wymieniając ponadto jako przedstawiciela amerykańskiego satanizmu Alberta Pike’a jednego z głównych ideologów masonerii.5
Poza tym, odnośnie panteizmu, i jego zrozumienia u heysela:
Texe Marrs napisał(a):Podobnie jak wszystkie starozytne religie misteryjne, religia masonska naucza, ze Bóg Slonce reprezentuje wyniesionego i udoskonalonego czlowieka. Czlowiek sam jest bóstwem, które dzieki wtajemniczeniu, sluzbie, posluszenstwu i oswieceniu, laczy sie z sila lub energia Slonca. Taki jest Boski Plan.
Przypisy:
1. Współczesne postacie satanizmu
2. Tajna władza świata


- heysel - 24-04-2007 21:01

Ks.Marek napisał(a):Poza tym, odnośnie panteizmu, i jego zrozumienia u heysela:
Texe Marrs napisał(a):Podobnie jak wszystkie starozytne religie misteryjne, religia masonska naucza, ze Bóg Slonce reprezentuje wyniesionego i udoskonalonego czlowieka. Czlowiek sam jest bóstwem, które dzieki wtajemniczeniu, sluzbie, posluszenstwu i oswieceniu, laczy sie z sila lub energia Slonca. Taki jest Boski Plan.
Ten bełkot nie ma żadnego związku z moim rozumieniem panteizmu. Tyle mam do napisania.


- Incubare23 - 24-04-2007 21:41

*odkasłuje* Może sie pomyliłem, ale wydawało mi się, że ten temat dotyczy Świątyni Seta czyli nieco bardziej okultystycznej i inaczej zorganizowanej formy satanizmu, a nie o satanizmie ogólnie (ten temat został zdaje się zamknięty).


Tak czy siak pozwolę sobie nieco skomentować jako że z satanizmem nieco sympatyzuje, a i paru satanistów w przeszłości znałem.... Ekhm no więc:

Cytat:Satanizm filozoficzny przybiera postać quasi-filozfii, która wyrasta z theofobii (niechęci do Boga),

małe pytanie.... czy przypadkiem fobia to nie lęk a nie niechęć?!?!?!


Cytat:Satanizm ideologiczny to ideologia wprowadzająca zasady szatana w życie społeczne i polityczne. Jedną z jej postaci jest socjalizm. Jej postacią był nazizm i faszyzm. Jej postacią jest również liberalizm głoszący jako wartość podstawową i absolutną wolność człowieka, wolność bez granic przeciwko dobru i Bogu

(niemówiąc już nawet że to przeciwieństwa) więc co nie jest "jedną z postaci" ? :mrgreen:

Cytat:Nienawidząc wszelkiej religii, a zwłaszcza katolickiej, stara się zastąpić ją humanitaryzmem i cywilizacją, i w imię wolności narzuca Kościołowi kajdany, prześladuje jego sługi, znosi jego zakony, grabi jego mienie”.

hmm dotąd całkiem obiecująco(względnie - autor miał jako takie wiadomości) ale to już jest mocno przesadzone........


Cytat:Niczym nie skrępowany liberalizm zacząłby więc po prostu demontować Kościół delegalizując stopniowo jego struktury.

Było by to nie logiczne - (łac. liber – wolny) czyżby zakazanie jakiegokolwiek wyznania nie było by zaprzeczniem nazwy?


Cytat:Satanizm religijny ma wiele odmian. Rozwija się w trzech podstawowych porządkach: satanizmu traktującego szatana jako boga; satanizmu odwołującego się tylko do magii stanowiącego nieświadomą współpracę z szatanem; satanizmu, który realizuje wskazania szatana w płaszczyźnie religijnej i co za tym idzie we wszystkich innych płaszczyznach.

błąd błąd..... pierwszy typ traktuje szatana jako symbol raczej, drugi (okultystyczny - światynia seta głównie) o ile się nie myle traktuje go osobowo.

zresztą satanizm całkiem dobrze przedstawiony jest na wikipedii

Cytat:Satanizm odwołujący się wyłącznie do magii, to satanizm w znacznej mierze nieuświadomiony. Magię traktuje się tam jako technikę, dzięki której wszystko co się chce można osiągnąć. Ci, którzy magię praktykują nie wiedzą lub nie chcą wiedzieć, ze za nią stoi szatan, że jej praktykowanie to podporządkowanie się jego sile i woli. Ten nurt reprezentują np. książki o Harrym Potterze.

Po pierwsze: za zabawe w okultystów raczej nalerzy kojarzyć świątynie seta (czyli odłam satanizmu)
Po drugie:
Jedyne co w harrym potterku mi osobiście jedzie faktycznymi powiązaniami autorki(a nie poprostu jej wymysłami) z magią to te takie stworki co wysysaly z ludzi emocje (baardzo podobne do ludzi podających się za tzw. "wampiry" ale to zupełnie inna para kaloszy).
Chyba naprawde niemyślicie że magowie machają jakimiś patykami i strzelają do siebie kolorowymi promieniami(ewentualnie do trolli, gnomów czy innego paskudztwa)? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Cytat:Satanizm, który realizuje wskazania szatana w płaszczyźnie religijnej i co za tym idzie we wszystkich innych płaszczyznach ma wiele postaci. Jest to np. masoneria, ale jest to również satanizm Aleisteira Crowleya i Szandora LaVeya.

Hahahah! Coup de Grace!!
Alister z satanizmem...... Stworzył Theleme a to ma do satanizmu akurat tyle co zaratusztrianizm do chrześcijaństwa. Niby kilka punktów wspólnych ale to nie te buty.
Szandora LaVeya jest autorem biblii szatana i sam w sobie był raczej tym pierwszym typem satanisty (zwłaszcza że opiera się on na biblii szatana).

Cytat:Skupmy tu naszą uwagę na satanizmie masonerii.

przykro mi ale "satanizm masonerii"(to takie coś istnieje? :shock: ), o ile wiem nie ma żadnych powiązań z dzisiejszym satanizmem, który został praktycznie stworzony przez LaVeya, nic wspólnego.

Cytat:onadto jako przedstawiciela amerykańskiego satanizmu Alberta Pike’a jednego z głównych ideologów masonerii.5

KOGO!?!?! Albo wychodzą tu moje braki wiedzy albo.... Ehh nigdy nie słyszałem o nim....


- Ks.Marek - 25-04-2007 00:04

Incubare23 napisał(a):przykro mi ale "satanizm masonerii"(to takie coś istnieje? :shock: ), o ile wiem nie ma żadnych powiązań z dzisiejszym satanizmem, który został praktycznie stworzony przez LaVeya, nic wspólnego.
A skąd ten arbitralny słowotok sentencyjny? Ile czasu poświęciłes na historię wolnomulartwa?


- Incubare23 - 25-04-2007 10:36

Ks.Marek napisał(a):
Incubare23 napisał(a):przykro mi ale "satanizm masonerii"(to takie coś istnieje? :shock: ), o ile wiem nie ma żadnych powiązań z dzisiejszym satanizmem, który został praktycznie stworzony przez LaVeya, nic wspólnego.
A skąd ten arbitralny słowotok sentencyjny? Ile czasu poświęciłes na historię wolnomulartwa?

:mrgreen: :mrgreen:
oczywiście niewiele(co by tłumaczyło że nie znam Alberta Pike’a), ale o ile zauwarzyłem w biblii szatana nie ma nigdzie cyrkli, wszechwidzących oczu itp. Zresztą w moim "arbitalnym słowotoku sentencyjnym" wystąpiło coś takiego - "o ile wiem".

Oznacza to że moge się mylić, :wink: niemniej troche poświęciłem na czarną biblie a i symbolike masonerii nieco liznełem Język . A znając symbololubnych masonów....


- heysel - 25-04-2007 11:16

z Tajna wladza swiata napisał(a):George Bush zelektryzowal caly swiat swoja deklaracja zawarta w przemówieniu na Zjezdzie w Nowym Orleanie:

„Oto Ameryka: Rycerze Kolumba, Grange, Hadassa, Disabled Veterans, Zakon Ahepa, Business nad Professional Women of America, union hall, grupy studiów biblijnych, LULAC, swiete imie – olsniewajaca róznorodnosc rozsiana jak gwiazdy, jak tysiac punktów swietlnych, na szerokim i spokojnym niebie”.

Zajmijmy sie najpierw zaszyfrowanym wyrazeniem „tysiac punktów swietlnych”. Jakie jest jego prawdziwe znaczenie?
Tak jasne, zaszyfrowane wyrażenie Szczęśliwy . A byle idiota przeczyta, że to metafora różnorodności rozsianej jak gwiazdy. Dawno nie widziałem tak żałosnej manipulacji.


- Incubare23 - 25-04-2007 17:47

Tak sobie znalazłem czas na drugi artykół i....


Cytat:1 – Zasygnalizowal swoje zamiary i lojalnosc wobec czlonków ogólnoswiatowej siatki Tajnego Bractwa.

hmm chyba mówimy tu o iluminatach bawarskich :diabelek:

Bo jeśli o new age, satanistów i chaotystów to w większości pana B. bardzo nie lubią ewentualnie mało ich obchodzi

Cytat:2 – uzaleznil i zahipnotyzowal umysly niewtajemniczonych sluchaczy dzieki wyzualnym obrazom o poteznym, magicznym charakterze. Taki proces obliczony jest najpierw na znieczulenie jednostek, a nastepnie na wykorzystanie ich bezbronnych umyslów przez coraz wyzsze stopnie magii i alchemiczne przetwarzanie ludzi.

O KURCZe.... To bush jest conajmniej 100x potężniejszym Maghiem odemnie :roll2:
Hm... ciekawe że jeszcze nienapisał jakiejś przełomowej księgi ezoteryczno/oklultystyczno/demonicznej, z koro taki z niego hardcojowiec, i nie oświecił swoją wolą reszty "świata magicznego".


Cytat:Zaangazowano znakomitego piosenkarza muzyki country, Randy Travisa, by wylansowal piosenke zatytulowana „Punkty Swietlne” i co tydzien Bialy Dom dawal jakiejs grupie lub osobie w Ameryce nagrode i dyplom „Punkty Swietlne”.

Apokalipsa poprzez country?!?! :lol2: Jak to jest ten szatański plan lucka to ja naprawde musze przyznać że jego poczucie humoru wgniotło mnie w ziemie....

Cytat:nane z „Magii Dysneya” i Myszki Mickey w szpiczastym kapeluszu czarnoksieznika

trzymajcie mnie.... wiec myszka miki też jest masonem? Język a może to sam " :diabelek: "?

Cytat: Osrodki swiatla rozwinely sie w ogólnoswiatowa siec, która celowo powiazana jest telepatycznie… by sluzyc jako „nadswiadomosciowe stacje nadawcze, odbiorcze i bazy”. Istnieje wiele takich grup. Widzielismy ich migoczace „swiatla” w Rosji.

....Nawet "zdrowo oświeceni" dyskordianie nie wymyslają takich fajnych teorii spiskowych. Czy u autora nie stwierdzono przypadkiem paranoii?

Cytat:Wolnomularskim mottem jest „z chaosu, porzadek”, a równowaga (jednosc i synteza) jest, zgodnie z wolnomularska doktryna, nieuchronnym przeznaczeniem ludzkosci.

O przynajmniej tym nie stwierdza wolnomularskość chaotów albo chaotowość wolnomularzy Oczko



Cytat: Papiez i promienie Boga Slonce

Papiez Jan Pawel II wydaje sie równiez podzielac ten promienny cel. W 1988 roku, w Assissi we Wloszech, papiez stanal w jednym kregu trzymajac za rece buddyjskich mnichów, zaklinaczy wezy z Togo, hinduskich guru, protestanckich ksiezy odstepców, islamskich ayatollahów i afrykanskich czarowników. W swoich wypowiedziach papiez zapewnil ich, ze wszyscy modla sie do tego samego „Boga”. Bóg ten, powiedzial papiez, jest jak wszechpotezne i wzbudzajace groze slonce. Wobec tego, we wszytkich religiach mozna znalezc „ziarnko Slowa, promienie jednej prawdy”.

Śmiem twierdzić że z JPII sie tu zgadzam.... A i gratuluje autorowi za mieszanie go w wolnomulaRStwo (zabawne....).


Dalej już nie czytałem...


- Ks.Marek - 26-04-2007 00:25

Żaden znawca tematu nie zaprzeczy, iż egiptologia jest bardzo wyraźnie wpisuje się w krąg zainteresowań wolnomularstwa.


- Incubare23 - 26-04-2007 18:23

Ks.Marek napisał(a):Żaden znawca tematu nie zaprzeczy, iż egiptologia jest bardzo wyraźnie wpisuje się w krąg zainteresowań wolnomularstwa.

Ale to nie oznacza, że np. kółko dzieci zainteresowanych egiptem, snuje plany jak zawładnąć nad światem........


Ps. Kiedyś też się interesowałem, także radze uważać =P~ Szczęśliwy


- Ks.Marek - 26-04-2007 19:12

Incubare23 napisał(a):
Ks.Marek napisał(a):Żaden znawca tematu nie zaprzeczy, iż egiptologia jest bardzo wyraźnie wpisuje się w krąg zainteresowań wolnomularstwa.
Ale to nie oznacza, że np. kółko dzieci zainteresowanych egiptem, snuje plany jak zawładnąć nad światem........
Ps. Kiedyś też się interesowałem, także radze uważać =P~ Szczęśliwy

Ale zawsze może się zdarzyć, że przez przypadek połkną owe dzieci mikroba czy innego bakcyla, i zaktywizują swą dążnośc do władzy światowej.


- heysel - 26-04-2007 21:34

Ks.Marek napisał(a):i zaktywizują swą dążnośc do władzy światowej.
Czyli nic innego tylko kolejna teoria spiskowa Duży uśmiech .


- Świnia - 26-05-2007 18:11

To ja krótko.

Poszli w swoją stronę. Krzyżyk (odwrócony) im na drogę. Widać dualizm im się podobał tak bardzo, że nie mogli zostać w CoS. Ale czemu się przejmować - jest ciekawiej. Nawet kasę zwracają, daną na początku za wstęp Język CoS (Church of Satan) nie oddaje owych 208 $. A to ci szubrawcy.
Aquino to zmeczony życiem na jednym świecie człowiek, więc stworzył ten drugi a swym Szatanem obrał sobie Setha. Zrobił się bardziej tajemniczy niż CoS, dodał inny świat, czasem pojechał sobie za bardzo z ideologią NS (nie tak jak Nine Angles, ale jednak) no i voila.

Zastanawia mnie, co jest z tymi naszymi różnymi religiami LHP (Left Hand Path), że Wy, drodzy Wędrujący Drogą Światłości tak się nimi interesujecie? Przecież 10 000 (podobno jest nas tylu) satanistów czy jakieś tysiące innych z LHP nie jest w stanie zagrozić Wielkiemu xiaństwu. Mam rację, right? O nie ważnych rzeczach się nie mówi przeca.
Ja tam lubie KrK. W końcu: Szatan jest najlepszym przyjacielem, jakiego kiedykolwiek Kościół posiadał, ponieważ przez wszystkie te lata dawał mu zajęcie!

8)