Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Odpowiedni czas na dziecko - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Rodzina Katolicka (/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Wątek: Odpowiedni czas na dziecko (/showthread.php?tid=2131)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


- Ks.Marek - 29-03-2007 17:34

Aristojos napisał(a):No ale jeszcze z pięć lat trzeba poczekać chociaz bardzo bym chciał już mieć dziecko Smutny
To póki co, proponuję Duchową Adopcję


- msg - 29-03-2007 22:18

Aristojos napisał(a):Msg, a w ile miałeś lat jak urodziła sie Twoja córka, jeśli można wiedzieć?
Oczywiście, że można wiedzieć: 26 wtedy miałem, a dokładnie to 25,5 Oczko

ps. i jeżeli można, to bym prosił, żeby pisać mój nick z małych liter, tak z dużej to jakoś dziwnie wygląda :roll: 8)


- Aristojos - 30-03-2007 12:14

Chciałbym mieć dziecko właśnie tak w ieku 22 lat ale najpierw trzeba studia skończyć i pracę znaleźć. A w Leśnym Grodzie to niełatwe Smutny ...


- msg - 30-03-2007 12:56

No właśnie tak samo myśleliśmy w trakcie studiów z (wtedy przyszłą) żoną, potem dopiero do nas dotarło, że przecież można było wcześniej wziąć ślub, wcześniej mieć dziecko, ale może dlatego, że w razie jakby co to mogliśmy liczyć na pomoc rodziców. No ale było, minęło, stało się inaczej. Źle nie jest Uśmiech


- Daisy - 30-03-2007 19:09

msg napisał(a):Chciałbym mieć dziecko właśnie tak w ieku 22 lat
Smutny ja to sobie moge jak narazie pogdybać.... instynk mi sie juz wlączył dawno a z dzieci nici... wszystkie koleżanki na około maja brzdace a ja? Smutny zazdrośnica sie robie o to :oops: a wczoraj mnie jeszce jadna kumpela dobiła i powiedziała, że jest w 2 miesiącu ciąży :mrgreen: eh... jak narazie funkcja cioci mnie musi zadowolić Język


- Aristojos - 30-03-2007 21:12

Wszystko w swoim czasie... musicie się starać, a napewno Wam się uda!!!
No a ja bym chciał teraz a wiem, że mnie jeszcze na to nie stać Smutny


- Jólka - 14-04-2007 10:21

ja kiedys sobie myslalam,mplanowlam ze bede miec dziecko w wieku 25 lat, tak jak moja babcia, pozniej i moja mama. nie wyszlo nic z tego. tak jak Daisy pisze, musi mnie zadowolic rola cioci, bo teraz 2 miesiace temu mojej ptrzyjaciolce urodzila sie sliczna coreczka. jednak stwierdzam, ze pomimo instynktow itp jeszcze trzeba zaufac Bogu, On zna najleszy czas i da lub nie, dziecko we wlasciwym dla wszystkich czasie.


- claire82 - 16-11-2010 22:55

Myślę, że to sprawa wysoce indywidualna. Ja chciałam mieć dziecko w wieku gdy bylam na studiach (czasy narzeczeństwa) - ustaliliśmy z moim już teraz mężem, że wytrzymamy czas narzeczeństwa (4 latka) i po slubie będziemy się o nie starać od razu :oops: .
Ale jeśli malabym podać 'odpowiedni czas' to powiedziałabym 23-26 rok życia Duży uśmiech


- Shou - 17-11-2010 11:39

Moim zdaniem odpowiedni czas na dziecko do wiek około 30 lat choć i wtedy człowiek nie zawsze jest do tego dobrze przygotowany i dojrzały od strony psychologicznej. Dziecko w młodym wieku to raczej rodzaj patologi społecznej, którą media nazywają pięknie obniżaniem wieku inicjacji seksualnej, niż świadomej decyzji.


- claire82 - 17-11-2010 13:35

Shou napisał(a):Moim zdaniem odpowiedni czas na dziecko do wiek około 30 lat choć i wtedy człowiek nie zawsze jest do tego dobrze przygotowany i dojrzały od strony psychologicznej. Dziecko w młodym wieku to raczej rodzaj patologi społecznej, którą media nazywają pięknie obniżaniem wieku inicjacji seksualnej, niż świadomej decyzji.
Niestety nie mogę się zgodzić. Ja czułam się gotowa na dziecko w okolicy 22-23 lat, starać sie zaczełam w wieku 24.Uważam że to kwestia indywidualna. I jeśli para chce zatrzymać dziecko, nie odrzuca odpowiedzialności to mogą mieć i po 20 lat.


- Sant - 17-11-2010 14:04

Shou- muszę zgodzic się z Claire82. Wiek 30 lat to nie jest wcale dobry wiek na 1-sze dziecko. Organizmy zarówno psychicznie jak i mentalnie czy fizyczne są do tego gotowe już o wiele wcześnie. To nasza wygoda, chęć ułożenia sobie najpierw zycia itd przesuwaja te granicęw górę, co wcale nie musi być wskazane dla dobra zarówno dziecka jak i rodziców.


- claire82 - 17-11-2010 14:10

Poza tym co zrobić gdy planuje się więcej dzieci, np 4? Jeśli zacznę pierwszą ciążę w wieku 30 lat, to z kolejnymi będzie coraz trudniej.


- omyk - 17-11-2010 15:04

Biologicznie najlepszy czas na dziecko jest dużo wcześniej, jest to późne -naście, jeśli dobrze pamiętam. po 30-stce to już późnawo z biologicznego pktu widzenia.


- spioh - 17-11-2010 15:04

claire82, czworaczki :mrgreen:


- claire82 - 17-11-2010 15:06

spioh napisał(a):claire82, czworaczki :mrgreen:
Niestety ciąża pojedyncza Duży uśmiech . Ale gdyby była taka sytuacja to bez problemu Duży uśmiech