Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Wydania Pisma Świętego - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Rozmyślania nad Pismem Świętym (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Biblia (/forumdisplay.php?fid=39)
+--- Wątek: Wydania Pisma Świętego (/showthread.php?tid=2146)

Strony: 1 2


- Mnichu - 29-03-2007 23:20

Mam BT Ojcze i jest wszystko w porządku. Choć ostatnio zacząłem czytać przekład Biblii Poznańskiej i wydaje się mi, że to tłumaczenie (BP) bardziej przemawia do mnie, tj. lepiej mogę je pochłonąć, zrozumieć, rozważyć, etc.


- Ks.Marek - 29-03-2007 23:26

Mnichu napisał(a):Mam BT Ojcze i jest wszystko w porządku. Choć ostatnio zacząłem czytać przekład Biblii Poznańskiej i wydaje się mi, że to tłumaczenie (BP) bardziej przemawia do mnie, tj. lepiej mogę je pochłonąć, zrozumieć, rozważyć, etc.
No to pięknie. Zachęcam ciebie do czytania tez po grecku NT - to na prawdę rozwija. Wystarczy, że zrobisz 2 rzeczy:
1. nauczysz się alfabetu greckiego, by móc odcyfrowac tekst
2. kupić sobie słownik Grecko-Polski Nowego testamentu.
Mówię, ci frajda na 100 fajerek. Znacznie bardziej wchodzi się w teksty biblijne.


- alus - 30-03-2007 18:20

W zrozumieniu, pochłonięciu, życia misji naszego Pana Jezusa Chrystusa, mnie najbardziej pomogło 4 tomowe dzieło - "Jezus z Nazaretu", autor: Roman Brandstaetter.
Tą epopeję o Chrystusie autor pisał przez 9 lat, przez cały ten czas studiując, z dostępnych źródeł życie Jezusa, historię, kulturę, obyczaje, tradycję narodu wybranego.
Po 9 latach, gdy ukończył książkę, skonstatował, doszedł do wniosku, że - "Pismo Święte jest żywiołem bez dna i granic".
Gorąco polecam.


- explorer - 13-04-2007 12:06

rachel napisał(a):Biblia Jerozolimska, posiada duzo wyjaśnień , przypisów.
A w jakim języku czytasz Biblię Jerozolimską?

--
explorer


- Rachel - 13-04-2007 19:23

explorer napisał(a):A w jakim języku czytasz Biblię Jerozolimską?

w języku polskim.
O Biblii Jerozolimskiej