Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Strata wiary przez księdza - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Dział techniczny (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Archiwum (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- Wątek: Strata wiary przez księdza (/showthread.php?tid=2154)

Strony: 1 2


- Ks.Marek - 05-04-2007 23:39

jacek napisał(a):Niby rzadko się spotyka z takim księdzem a jednak realia są inne ja sam coraz częściej słysze o identycznych sytuacjach jak napisałem.
A ja mimo wszystko będę stał po stronie oskarżonego. I wiem, że dziewczeta lubia wiele rzeczy nadinterpretować.


- Mnichu - 06-04-2007 00:39

A ja bym poszedł i pogadał z Księdzem na Twoim miejscu Jacku. Tylko wiesz, najpierw idź na siłownię. Oczko


- Offca - 06-04-2007 00:43

Nie wiem czy taki komentarz jest w sam raz na miejscu...


- Mnichu - 06-04-2007 00:56

Wystarczy mi, że ja to wiem. Przecież na poważnie napisałem pierwsze zdanie, a drugie z przymrużeniem oka. Offca czy trzeba tłumaczyć jak 'krowie na granicy'?


- alus - 06-04-2007 08:51

A ja niestety proszę księdza wiem, że zdarzają się tacy kapłani.
Mówię to z własnego doświadczenia.
I też nieźle mną tąpnąło - w młodym wieku większość patrzy na Boga, wiarę, poprzez pryzmat kapłana - taka jest niestety prawda.
Trochę potrwało zanim zaczęłam traktować kapłanów jako świadków Boga a jednocześnie zwykłych, grzesznych, podobnych do mnie ludzi.
Niemniej ta jedna jedyna sytuacja spowodowała, że odtąd mam pewną dozę nieufności wobec kapłanów.


- czarek - 08-04-2007 13:35

Też niestety w swoim życiu spotkałem i miałem "przyjemność" współpracować z duchownymi, którzy na to miano nie zasługują... Ale naszczęście wpore wyjaśniono mi w Kim mam pokładać ufność Uśmiech


- Ks.Marek - 08-04-2007 17:42

Aristojos napisał(a):I co o tym sądzicie?
"Biednych zawsze mieć będziecie"- żebrzący doskonale wiedzą, gdzie i kiedy nalezy się zwrócić o pomoc.
Jak słusznie
Offca napisał(a):A wiesz ilu jest "żebraków"-naciągaczy? :krzywy: Mnóstwo. I jeśli dany ksiądz się już na takim poznał, nie widzę powodu by się dziwić jego decyzji.

Poza tym, wątek niniejszy służy zupełnie innej sprawie, więc przywołuję do porządku 8)


- Helmutt - 10-04-2007 08:19

Ks.Marek napisał(a):
jacek napisał(a):Niby rzadko się spotyka z takim księdzem a jednak realia są inne ja sam coraz częściej słysze o identycznych sytuacjach jak napisałem.
A ja mimo wszystko będę stał po stronie oskarżonego.
To zrozumiałe.

Cytat:I wiem, że dziewczeta lubia wiele rzeczy nadinterpretować.
Ale nie jest tak zawsze i wszędzie, zgodzisz się ze mną. Nie można mówić, że "wszystkie baby to kłamczuchy" tak jak "wszyscy księża to erotomani". Jednak wiemy, że istnieje jakiś odsetek kobiet, które kłamią i jakiś odsetek księży, którzy... księżmi być nie powinni. nie można mierzyc wszytskiego jedną miarą i skoro nie znasz sprawy dokładnie, nie znasz osobiście żadnej z "postaci dramatu" - nie możesz mówić "w ciemno", że to na pewno wymysł tej dziewczyny.


- Ks.Marek - 10-04-2007 14:38

Helmutt napisał(a):Ale nie jest tak zawsze i wszędzie, zgodzisz się ze mną.
Tak zgodzę się. I myślę, że o oczywistych sprawach nie trzeba pisać.


- Helmutt - 11-04-2007 07:11

No to zróbmy co trzeba bo wątek prowadzi donikąd.....
:close: :close: :close: :close:


- Ks.Marek - 11-04-2007 07:59

Helmutt napisał(a):No to zróbmy co trzeba bo wątek prowadzi donikąd.....
:close: :close: :close: :close:

Też tak myślę. Więc zakładam kłódeczkę Duży uśmiech