Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
"Smutna" Msza Święta?? - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Liturgia (/forumdisplay.php?fid=36)
+--- Wątek: "Smutna" Msza Święta?? (/showthread.php?tid=2173)



"Smutna" Msza Święta?? - czarek - 05-04-2007 22:58

Wróciłem przed chwilą z Mszy Świętej. Do czasu homilii wygłoszonej przez mojego proboszcza byłem święcie przekonany, że Msza Święta i wszystko co sie podczas niej dokonuje jest wydarzeniem radosnym Uśmiech Moja siostra studiująca teologie była w tym jeszcze bardziej utwierdzona, zresztą nie tylko ona... myśle ze prawie wszyscy obecni (łącznie z ksiedzem wikariuszem) :roll:
Wszyscy oprócz proboszcza, który przez 15 minut kazania uświadamiał wiernym, że męka, śmierć i zmartwychwstanie (!) Chrystusa są czymś smutnym i dlatego przychodząc na Msze powinniśmy raczej płakać... :shock:
Jeśli pomyliłem sie w swojej ocenie i moj proboszcz ma racje to mi powiedzcie i wyjaśnijcie dlaczego to, że Jezus oddał za nas swoje życie ma być powodem do smutku?!
Ja się przestaje dziwić, że ludzie nie chodzą do kościoła... dosyć mają własnych smutków w swoich rodzinach, domach :|


- Annnika - 05-04-2007 23:09

Ta niby smutna nie była, ale ja wróciłam przybita kosmicznie i mi nie przeszło Smutny


- Rachel - 05-04-2007 23:19

W tym roku nie moge uczestniczyc Smutny
Ale dla mnie osobiście czas Tridum był czasem radości, pomimo wszystko.
Obecnie czasem się pytam czy czasem nie zagubiono sensu tego czasu.


- Ks.Marek - 05-04-2007 23:46

czarek napisał(a):Ja się przestaje dziwić, że ludzie nie chodzą do kościoła... dosyć mają własnych smutków w swoich rodzinach, domach
Protestuję :!: Jak mają dosyć, to niech sie wezmą wreszcie do galopu :!: Łaska Boża nas powinna przynaglać do trwania w Miłości Pańskiej. Nie tylko w jarmarcznym uczestniczeniu w praktykach pobożnościowych, ale nade wszystko w autentyzmie życia chrześcijańskiego.
Poniekąd nie dziwię się twemu proboszczowi, że w takiej nucie powiedział kazanie.
Czarek napisał(a):(...) który przez 15 minut kazania uświadamiał wiernym, że męka, śmierć i zmartwychwstanie (!) Chrystusa są czymś smutnym i dlatego przychodząc na Msze powinniśmy raczej płakać...
Patrząc z perspektywy historii zbawienia, to fakt. Po dziś dzień są judasze i bogobójcy w rodzinie ludzkiej. Płacz nasz jednak powinien być zobowiązujący do odpowiedzialności za poranek wielkanocny, na krzyżu dopiero zaczyna sie życie :!: