Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Przekorne dziewictwo - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Katechizm Kościoła Katolickiego (/forumdisplay.php?fid=45)
+--- Wątek: Przekorne dziewictwo (/showthread.php?tid=2225)

Strony: 1 2 3 4


- Ks.Marek - 03-10-2007 15:19

Tak dla porządku: dziewictwo może być tez obecne w życiu meżczyzny.


Re: To może jeszcze jedną wypowiedź tej młodej kobiety - kumbaja - 04-10-2007 16:02

belarmin napisał(a):To może jeszcze jedną wypowiedź tej młodej kobiety

Dziwi i niepokoi mnie bardzo fakt, że panujący feminizm nigdy nie uznał przemożnej wartości dziewictwa. Przekonuję się, że studia feministyczne więcej miejsca poświęcają kulturze autonomii płci i darwinizmowi seksualnemu aniżeli rzeczywistemu dowartościowaniu roli kobiety. To jasne, że dziewictwo jest walką z pokusą seksualną, współczesna zaś kultura popularna wybiera rozwiązania łatwe, odrzucając te trudniejsze, dzięki którym wykuwa się nasz charakter. Produktem takiej kultury są powierzchowne, stereotypowe kobiety, uformowane przez bezwartościowe wybory, nie zaś godne pochwały i szacunku osoby z charakterem.

tu sie zgadzam z kobitka. smutno widziec `wyzwolone` kobiety (i nastoletnie dziewczyny nawet) ktore sie nie szanuja i za kazdym razem ida do lozka z kims innym. zal mi ich bo czesto konczy sie to niechciana ciaza szczegolnie wsrod nastolatek. nie wiem jak sie sytuacja ma w polsce dokladnie ale w wielkiej brytanii swoboda seksualna nie zna granic i nikomu to na dobre nie wychodzi :/


- Ks.Marek - 04-10-2007 21:22

Czy nie jest czasem tak, że zarówno chłopcy jak i dziewczęta bardziej szukają sensacji sięgając po "łatwy" towar, aniżeli wartosci wyżyszych?


- kumbaja - 05-10-2007 10:34

sensacji i cielesnej przyjemnosci tak mi sie zdaje.


- Ks.Marek - 07-10-2007 00:03

kumbaja napisał(a):sensacji i cielesnej przyjemnosci tak mi sie zdaje.
Coś w tym jest. Doświadczyłem tego w pewien sposób dziś na weselu :mrgreen: Ale wystarczy 3 "krótkie" na twarz i wszystko staje się jasne...
Tylko, że to czasem dla wielu wielka sztuka, te 3 krótkie Smutny


- M. Ink. * - 07-10-2007 22:16

Cytat:Dziewictwo jest ważniejsze dla mężczyzn niż dla kobiet. Mężczyźni zapewne lekko traktują dziewictwo, ale wtedy, gdy nie dotyczy to ich partnerki.
typowe...


- Ks.Marek - 07-10-2007 22:18

M. Ink. * napisał(a):
Cytat:Dziewictwo jest ważniejsze dla mężczyzn niż dla kobiet. Mężczyźni zapewne lekko traktują dziewictwo, ale wtedy, gdy nie dotyczy to ich partnerki.
typowe...
Ale co? Jakoś nie bardzo to wynika z treści twej "wypowiedzi"...

Dziewcitwo, jak się okazuje w szkole, to temat wrażliwy i traktowany na równi z dinozaurami...


- M. Ink. * - 07-10-2007 22:19

Ks.Marek napisał(a):Ale co?
typowa postawa faceta, któremu zależy tylko wtedy, gdy chodzi o "własne"


- Ks.Marek - 07-10-2007 22:23

Cytat:typowa postawa faceta, któremu zależy tylko wtedy, gdy chodzi o "własne"

Dziewczyny z forum, wy najlepiej zajmijcie w tym momencie głos. Liczy się dla was dziewictwo mężczyzny? Czy raczej tu odpuszczacie?


- gradzia - 07-10-2007 23:38

Ks.Marek napisał(a):Dziewczyny z forum, wy najlepiej zajmijcie w tym momencie głos. Liczy się dla was dziewictwo mężczyzny? Czy raczej tu odpuszczacie?

pytanie wydaje się proste ale to nie takie proste. Dla mnie liczy się dziewictwo mężczyzny i jego czystość, bo to świadczy o tym że potrafi panować w jakimś stopniu nad swoimi popędami i seks nie jest dla niego czymś najważniejszym. Poza tym zmniejsza się ryzyko zarażenia jakaś chorobą weneryczną. To czy mój przyszły mąż kiedyś współżył będzie jakoś wpływało na mnie ale nie wiem jak na to zareaguję jeśli taka sytuacja nastąpi bo gdybam w tej chwili gdyż nawet chłopaka nie mam :? . Jeszcze kwestia takiego stanu rzeczy ze chłopak nigdy nie współżył a jednak o czystośc trudno (masturbacja). Jeśli dziewczyna o tym wie, to ma uczucie że jak na nią patrzy, jak jest blisko to tak jakby traktował ją tylko jako ciało, jako obiekt pożądania, i to jest bardzo trudne do zniesienia, do przełamania. Wiem to z autopsji, chyba ze to tylko ja tak mam...

Bardzo bym chciał zeby mój przyszły mąż był prawiczkiem, bo wtedy bedzie dla mnie prawdziwym darem jego dziewictwo. ale jak to bedzie czas pokaże...


- Rachel - 07-10-2007 23:45

Ks.Marek napisał(a):Dziewczyny z forum, wy najlepiej zajmijcie w tym momencie głos. Liczy się dla was dziewictwo mężczyzny? Czy raczej tu odpuszczacie?
Za chiny nie odpuszcze. w tym przypadku równość jest wymagana.


- Annnika - 08-10-2007 00:07

Ks.Marek napisał(a):Dziewczyny z forum, wy najlepiej zajmijcie w tym momencie głos. Liczy się dla was dziewictwo mężczyzny? Czy raczej tu odpuszczacie?

Liczy sie mocno, ale to nie jedyne kryterium Uśmiech


- belarmin - 08-10-2007 00:22

gradzia napisał(a):Jeszcze kwestia takiego stanu rzeczy ze chłopak nigdy nie współżył a jednak o czystośc trudno (masturbacja).
Co się tyczy definicji dziewictwa to właśnie może być kluczowy punkt dalszej dyskusji.
Czym dla was jest dziewictwo?
W mojej opinii o dziewictwie najłatwiej jest mówić kiedy nie doszło do kontaktu cielesnego. Inaczej pojawia się bardzo skomplikowana sytuacja. :aniol:


- Annnika - 08-10-2007 00:41

To najczęstsza definicja, biologiczne dziewictwo, bo faktycznie w dobie nieczystości ot chyba w ogóle nikogo czystego by sie nie znalazło Smutny


- belarmin - 08-10-2007 01:02

Annnika napisał(a):To najczęstsza definicja, biologiczne dziewictwo, bo faktycznie w dobie nieczystości ot chyba w ogóle nikogo czystego by sie nie znalazło Smutny
I tu mała uwaga: dziewictwo biologiczne najczęściej kojarzy się automatycznie z błoną dziewiczą co jest oczywistym nieporozumieniem. [-X