Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Offtop z "Polska" - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Inne tematy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Wolne forum (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: Offtop z "Polska" (/showthread.php?tid=2297)

Strony: 1 2 3


RE: Offtop z "Polska" - Ks.Marek - 03-05-2007 17:29

narbukil napisał(a):Wiesz nie czuję tego. Jestem takim jakim chcę, a w zasadzie to nawet nie: jestem głównie takim, jakim ukształtowała mnie rzeczywistość.
Nijakim?
narbukil napisał(a):Nie uznaję zasady: "miliony much jedzą gówno, więc nie mogą się mylić".
Bo co, jesteś jedną z muszek? Mucha - nihilistka czy socjalistka? :mrgreen:


- narbukil - 03-05-2007 18:12

Cytat:Nijakim?
Chciałbyś, co? Uśmiech
Cytat:Bo co, jesteś jedną z muszek?
Ty jesteś muszką nacjonalistyczną.


- Ks.Marek - 03-05-2007 18:17

narbukil napisał(a):
Cytat:Nijakim?
Chciałbyś, co? Uśmiech
Cytat:Bo co, jesteś jedną z muszek?
Ty jesteś muszką nacjonalistyczną.
Test na psa Pawłowa zdałeś koncertowo. Może zrozumiesz teraz, jak bardzo jesteś ciasnym człowiekiem. A wiesz czemu ciasnym?
Ponieważ rzekę swego życia zasilasz źródłami jej obcymi, które zawierają w sobie wiele ciężkich składników, i koryto ulega zawężeniu. Z czasem - istnieje ryzyko - rzeka po prostu wyschnie.


- narbukil - 03-05-2007 18:23

Ks.Marek napisał(a):Test na psa Pawłowa zdałeś koncertowo. Może zrozumiesz teraz, jak bardzo jesteś ciasnym człowiekiem. A wiesz czemu ciasnym?
Ponieważ rzekę swego życia zasilasz źródłami jej obcymi, które zawierają w sobie wiele ciężkich składników, i koryto ulega zawężeniu. Z czasem - istnieje ryzyko - rzeka po prostu wyschnie.
Nie, nie jestem ani socjalistą ani nihilistą ale racjonalista i humanistą. Poprostu myslałem, że źle zinterpretowałeś moją wypowiedź o muchach.
Tak poza tym: jak chcesz pić to pij ze źródła bo do rzeki już dawno ktoś nalał. Uśmiech
Nie uważam siebie za człowieka "ciasnego". Jestem dość otwarty. Ale oczywiście ty, na podstawie jakiegoś tam swojego testu, będziesz wiedział lepiej, nawet mimo tego, że mnie nie znasz. Ja przynajmniej opieram się na twoich wypowiedziach. Ty tego nie robisz. Masz tendencję do zakładania z góry. Np. z tym nihilizmem. Skąd żeś to wytrzasnał? Czy może jest to już stały tekst dla ludzi o innych poglądach? Czy dlatego, że cytowałem Nietschego? Jedna jaskółka wiosny nie czyni.

[ Dodano: Czw 03 Maj, 2007 18:33 ]
Ks.Marek napisał(a):Może zrozumiesz teraz, jak bardzo jesteś ciasnym człowiekiem. A wiesz czemu ciasnym?
Ponieważ rzekę swego życia zasilasz źródłami jej obcymi, które zawierają w sobie wiele ciężkich składników, i koryto ulega zawężeniu. Z czasem - istnieje ryzyko - rzeka po prostu wyschnie.
Wiesz, że w zasadzie można to samo powiedzieć o Tobie? Trzymasz się jednego toku myslenia, zbudowanego na podstawie doktryny katolickiej. Niechciałbym abys odebrał to jako obrazę, ale mam wrażenie, że nie dopuszczasz do siebie innych możliwości; traktujesz inne światopoglądy jako gorsze, za sam fakt bycia innymi niż katolicki. Trudno nawet stwierdzić u w Twoich wypowiedziach jakąkolwiek refleksję nad słowami rozmówcy.

[ Dodano: Czw 03 Maj, 2007 19:31 ]
P.S.
A ja kiedyś byłem punkiem i miałem irokeza. Serio.


- heysel - 03-05-2007 19:40

Ks.Marek napisał(a):W liceum byłem skinheadem
narbukil napisał(a):A ja kiedyś byłem punkiem i miałem irokeza.
:roll2:
A mnie kiedyś nazywano szatańskim nasieniem Szczęśliwy .


- narbukil - 03-05-2007 19:42

heysel napisał(a):A mnie kiedyś nazywano szatańskim nasieniem
Jak w szkole to standard Uśmiech


- heysel - 03-05-2007 20:20

narbukil napisał(a):Jak w szkole to standard Uśmiech
Nie, w domu mnie najczęściej mama tak nazywała :mrgreen: . Zwłaszcza jak przy gościach powiedziałem coś nieodpowiedniego ;P .


- M. Ink. * - 03-05-2007 20:42

sory, jeśli po kimś się powtarzam, ale nie przeglądałem tematu

narbukil napisał(a):Jak sadzicie czy Polska jest krajem, w którym można bezpiecznie planować swoją przyszłość?
zależy kto
1. zaradny człowiek nie ma z tym większych problemów
2. niezdara będzie miał z tym kłopot

poza tym wolę planować przyszłość w Polsce, a nie np. w Białorusi czy w Chinach

narbukil napisał(a):Jak długo będziemy oglądać się w przeszłość
najlepszą odpowiedzią jest przysłowie: "historia jest nauczycielką życia"

oglądanie się w przeszłość pozwala uczyć się na błędach;
patrzenie tylko w przyszłość jest wg mnie niczym więcej jak ślepym idealizmem

narbukil napisał(a):podniecać bitwą pod Grunwaldem, martyrologią narodu polskiego?
no coments

narbukil napisał(a):Kiedy w końcu Polacy zaczną patrzeć racjonalnie w przyszłość?
Polacy, których znam, patrzą racjonalnie w przyszłość

[ Dodano: Czw 03 Maj, 2007 21:05 ]
Cytat:"Nigdy nie zapominajcie! Im wyżej wzlatujemy tym mniejsi wydajemy się tym co nie umieją latać."
Nietzsche
no tak... wysoko poleciał:

Cytat:Wolno więc teksty Nietzschego studiować jako teksty właśnie, zapominając o jego przypadłościach i o tym, że powalony chorobą umysłową spędził ostatnie lata życia w zakładzie dla obłąkanych.

tu
wysoko...

Ks.Marek napisał(a):A co do nacjonalizmu, i owszem, jestem za. W liceum byłem skinheadem :twisted: wiesz, flyer`s na grzbiecie, kurek od hydrantu w kieszeni na ramieniu, a za pazuchą "butterfly".
moje kondolencje... GEGEN NAZIS! my, punkowcy, zawsze zwalczaliśmy to robactwo, słowem i czynem: :ks: APAGE NAZISTO!

[center][Obrazek: antifa_banner.gif][/center]

[ Dodano: Czw 03 Maj, 2007 21:09 ]
[center][Obrazek: skater.jpg]

kocham mój kraj, ale rasizmów i innych nacjonalizmów nie toleruję[/center]


- heysel - 03-05-2007 21:14

M. Ink. * napisał(a):
Cytat:"Nigdy nie zapominajcie! Im wyżej wzlatujemy tym mniejsi wydajemy się tym co nie umieją latać."
Nietzsche
no tak... wysoko poleciał:

Cytat:Wolno więc teksty Nietzschego studiować jako teksty właśnie, zapominając o jego przypadłościach i o tym, że powalony chorobą umysłową spędził ostatnie lata życia w zakładzie dla obłąkanych.

tu
wysoko...
Tak samo jak Ty tym komentarzem. Rozumiem, że można mieć negatywne zdanie o jego filozofii (każdy ma do tego prawo), ale wyjechanie z takim argumentem jak Ty wyjechałeś świadczy tylko o Twoim poziomie. Niestety Nietzsche nie dla id...w :diabelek: .

[ Dodano: Czw 03 Maj, 2007 21:24 ]
M. Ink. * napisał(a):zależy kto
1. zaradny człowiek nie ma z tym większych problemów
2. niezdara będzie miał z tym kłopot
Planowanie, a realizacja planów to nie to samo :krzywy: .
M. Ink. * napisał(a):poza tym wolę planować przyszłość w Polsce, a nie np. w Białorusi czy w Chinach
Phi, a ja np. wolałbym w Hiszpanii.
M. Ink. * napisał(a):
narbukil napisał(a):podniecać bitwą pod Grunwaldem, martyrologią narodu polskiego?
no coments
A co dziwnego w tym, że ktoś stwierdza, że cierpienia Polaków i ich historia to nie wszystko ? Inne narody też miały swoje koszmary, na ich tle Polacy nie są uprzywilejowani.


- Ks.Marek - 03-05-2007 21:44

narbukil napisał(a):Tak poza tym: jak chcesz pić to pij ze źródła bo do rzeki już dawno ktoś nalał.
Ciasny
narbukil napisał(a):Ale oczywiście ty, na podstawie jakiegoś tam swojego testu, będziesz wiedział lepiej, nawet mimo tego, że mnie nie znasz.
Ciaśniejszy
narbukil napisał(a):Trudno nawet stwierdzić u w Twoich wypowiedziach jakąkolwiek refleksję nad słowami rozmówcy.
Agrafka
narbukil napisał(a):A ja kiedyś byłem punkiem i miałem irokeza. Serio.
I na dodatek były? "brudas" :mrgreen:


- heysel - 03-05-2007 21:56

Ks.Marek napisał(a):Ciasny
Ks.Marek napisał(a):Ciaśniejszy
But ? :roll2:
Ks.Marek napisał(a):I na dodatek były? "brudas"
A ty z kolei były "łysy paker" Szczęśliwy .
Bez urazy oczywiście Duży uśmiech .


- Ks.Marek - 03-05-2007 23:19

heysel napisał(a):A ty z kolei były "łysy paker" Szczęśliwy .
Bez urazy oczywiście
Mało tego: ekologiczny, bo nie używałem szamponu :mrgreen:
Poza tym, wolę lśnić glacą, niż waniać klejem i nie wiadomo czym jeszcze, bueeeeeeeeee :!:


- heysel - 03-05-2007 23:53

Ks.Marek napisał(a):Mało tego: ekologiczny, bo nie używałem szamponu
Raczej "sozologiczny" (dowcip zrozumiały tylko dla niektórych Duży uśmiech ).

[ Dodano: Czw 03 Maj, 2007 23:55 ]
Ks.Marek napisał(a):niż waniać klejem i nie wiadomo czym jeszcze
A skąd wiesz, że wszystkie punki takie są ? Brzmi jak dogmat Szczęśliwy .


- Ks.Marek - 04-05-2007 01:00

Panczury to włóczęgi, wagabundy, bez przynależności, nie identyfikujący się z żadnym konkretnym miejscem. Nahajowane sex giwery...


- narbukil - 04-05-2007 05:57

Twoja miłość bliźniego mnie rozp...dala Uśmiech Sorry, ale inaczej nie mogłem Uśmiech no i sam przyznaj kto tu jest ciasny? Uśmiech

[ Komentarz dodany przez: Annnika: Pią 04 Maj, 2007 15:22 ]
Może tak bez wypadów ad personam :?: