Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Wyrok Trybunału Konstytucyjnego - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Inne tematy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Wolne forum (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: Wyrok Trybunału Konstytucyjnego (/showthread.php?tid=2313)



Wyrok Trybunału Konstytucyjnego - narbukil - 11-05-2007 21:26

http://wiadomosci.onet.pl/1533700,11,item.html

Moim zdaniem dobrze się tało, że TK utarł nosa bliźniakom i ich świcie. Co o tym sądzicie?


- M. Ink. * - 12-05-2007 15:09

narbukil napisał(a):Co o tym sądzicie?
większość sędziów została wybrana za rządów SLD, większość z nich była wcześniej politykami; nie dziwią mnie więc słowa:

onet jw. napisał(a):Wyrok Trybunału Konstytucyjnego zapadł niejednomyślnie: zdanie odrębne złożyło 9 sędziów.
obawiam się, że TK podjął decyzję polityczną i nie był bezstronny;
z drugiej strony PiS mógł przygotować ustawę tak, by nikt nie mógł sie do niczego przyczepić... najbardziej więc interesuje mnie uzasadnienie wyroku: dlaczego nie będą lustrowani dziennikarze i pracownicy uczelni niepublicznych - czyli środowiska wciąż jeszcze mocno czerwono-różowe


- narbukil - 12-05-2007 15:14

ale zastanówmy się jaki jest wogóle sens takiej dzikiej lustracji? nie lepiej otworzyć wszystkie akta albo je poprostu spalić?


- M. Ink. * - 12-05-2007 15:15

narbukil napisał(a):je poprostu spalić?
och... wielu osobom byłoby to na rękę... Uśmiech


- narbukil - 12-05-2007 15:18

pewnie tak... ale szczerze mówiąc to przeciętny obywatel nie podnieca się lustracją. robi to tylko pewne środowiska.


- M. Ink. * - 12-05-2007 15:37

narbukil napisał(a):nie podnieca
średnio mnie interesują czyjeś podniety...


- narbukil - 12-05-2007 15:45

a mnie nie interesuje czy sąsiad donosił za komuny czy nie...


- M. Ink. * - 12-05-2007 15:52

narbukil napisał(a):a mnie nie interesuje czy sąsiad donosił za komuny czy nie...
to dobrze o Tobie świadczy; jak otworzą akta, to po prostu nie zaglądaj do jego teczki Oczko


- narbukil - 12-05-2007 15:57

M. Ink. * napisał(a):to dobrze o Tobie świadczy; jak otworzą akta, to po prostu nie zaglądaj do jego teczki
a po co miałbym to robić? różnie kiedyś bywało...


- Ks.Marek - 13-05-2007 00:28

Myślę, że rzeczywiście najlepiej byłoby albo totalnie zniszczyć akta IPN, albo solidnie przygotować ich upublicznienie. W przeciwnym razie, znając krewkość Polaków, może dojśc nawet do wypadków zabójstw.


- ddv - 13-05-2007 07:01

Zniszczyć akta - i w ten sposób zatrzeć prawdę ... Smutny
A raczej pozostałe resztki prawdy o przerażającym systemie i mechanizmach które rządziły tym systemem... :oops:
Te informacje (przebadane przez kompetentnych fachowców potrafiących rzetelnie oddzielić to co sfabrykowane od prawdziwego) powinno się wręcz w ramki oprawiać jako przestrogę dla potomnych ...

A mnie tak zastanawia - i to bardzo - jak pewne środowiska (np. dziennikarzy) emocjonowały się np. lustracją wśród księży dyktując niemalże Kościołowi co dobre a co złe i jak Kościół ma postępować, a teraz gdy należałoby oczyścić własne szeregi z pewnego rodzaju osób nagle te środowiska mówią, że "lustracja jest be" .. :roll:
A przecież - szczególnie środowiska naukowe i dziennikarskie powinno być szczególnie czyste i wolne od jakichkolwiek podejrzeń ...

Jak dla mnie - bracia Kaczyńscy mają ogromny plus u mnie za tą ustawę -pokazała bowiem hipokryzję elitarnych zdawałoby się środowisk ...
Lustrować kogoś innego- tak .
Dokładać wg. własnego "widzimisię innym - do tego są chętni.
Ale od tego by samemu się oczyścić to co niektórzy się najwyraźniej wzbraniają niczym diabeł od pokropienia wodą święconą ... :oops: