Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
o. Grzegorz Ginter SJ - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Chrześcijanie w Internecie (/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Inne linki (/forumdisplay.php?fid=46)
+--- Wątek: o. Grzegorz Ginter SJ (/showthread.php?tid=2344)



o. Grzegorz Ginter SJ - Kyllyan - 26-02-2008 08:48

Duchowość ignacjańska i jeziuicka
Rekolekcje
i wiele fajnych tematów. polecam zwłaszcza: artykuł w dziale duchowość pt. Kontemplatywny w działaniu... ale jak?

http://www.ginter.jezuici.pl/

ps. prosze moderatorów o przeniesienie postu do działu z linkami katolickimi. Oczko


- nieania - 26-02-2008 17:00

Ech jedna z moich ulubionych stron. :roll:


- Rachel - 26-02-2008 17:56

Nie wiedziałam o tym, że jest taka strona. A już od kilku lat nie byłam na rekolekcjach przed Wielkanocą w kościele... Smutny


- Kyllyan - 27-02-2008 07:28

o Grzegorz napisał(a):"Aby więc prowadzić życie w równowadze pomiędzy kontemplacją a
działaniem potrzebujemy zakochać się w Chrystusie, zanurzyć się w Nim"`
"Jak zakochać się w Chrystusie? Co to w ogóle znaczy?" - Zapytałem:
o Grzegorz napisał(a):Zakochać się w Chrystusie to oczywiście nie chodzi o jakieś wzniosłe uczucia, ale o wierne "odtworzenie" w naszym życiu życia Chrystusa. To żyć na codzień Jego życiem - a to zakłada, że trzeba Go poznawać każdego dnia (Eucharystia, Pismo Św., sakramenty, życie w posłuszeństwie Woli Bożej, przykazaniom - wszystko, jednym słowem). To dzieło już w nas dokonuje Duch Święty dlatego warto Go prosić codziennie, by w moim konkretnym życiu "odtworzyło" się życie Jezusa.
Nie jest to łatwe, ale jest to nasze powołanie... bo nasze zbawienie to całkowite upodobnienie się do Chrystusa w Jego relacji do Ojca... w Duchu Św. mamy mieć taką samą relację do Ojca, jaką miał Jezus - czyli bardzo, bardzo bliską.



- Dunia - 02-03-2008 00:53

Od 12 -16 byłam na rekolekcjach "Szkoła kontaktu z Bogiem" prowadzonych właśnie przez Jezuitów. Te rekolekcje była prowadzone w zupełnej ciszy (bez gadania). I każdego dnia były 3 medytacje. Teraz mogę powiedzieć, że medytacja jest moją ulubiona modlitwą i nie zamierzam z niej zrezygnować. Ps. Bardzo fajna stronka Uśmiech


- Daidoss - 21-05-2008 22:44

Nasz Portal współpracuje z Ojcem Ginterem Uśmiech


- Rachel - 21-05-2008 22:50

A ja dopiero się zczaiłam, że mam na kompie medytacje nad Pismem Świętym które prowadzi właśnie o.Grzegorz.
Te medytacje ściagnełam ze stronki Radia Józef.