Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Dlaczego warto mieć dzieci? - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Rodzina Katolicka (/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Wątek: Dlaczego warto mieć dzieci? (/showthread.php?tid=2376)

Strony: 1 2 3 4 5 6


- angua - 12-06-2007 16:29

Tu jest trochę informacji i kolejne linki: http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?p=252053#252053 Uśmiech


- Rachel - 12-06-2007 16:31

Dziękuje :*


- Offca - 12-06-2007 18:13

rachel napisał(a):Ciekawe czy tak można.
Można. Osoba samotna róznież, tylko musi spełnić kilka warunków. Jeśli dobrze pamiętam, to być obywatelem RP, być o conajmniej 15 lat starsza od adoptowanego dziecka, musi mieć na pewno źródło dochodów. I reszty nie pamiętam, nie mam przy sobie swojego zeszytu od metodyki, tam miałam wypisane zasady adopcji.


- narbukil - 12-06-2007 20:04

Dla wszystkich chcących mieć dzieci polecam film SIEDEM - tak dla refleksji.


- Rachel - 12-06-2007 21:15

narbukil napisał(a):film SIEDEM
a może się podzielisz refleksjami ze swej strony, po obejrzeniu tegoż filmu?


- Ks.Marek - 12-06-2007 21:44

narbukil napisał(a):Dla wszystkich chcących mieć dzieci polecam film SIEDEM - tak dla refleksji.
rachel napisał(a):a może się podzielisz refleksjami ze swej strony, po obejrzeniu tegoż filmu?
No własnie, bo i ja nie mam za bardzo pojęcia, o co ci chodzi. Co ma niby z tego wyniknąć?


- narbukil - 12-06-2007 21:45

Że nie warto. Ale jeżeli się chce mieć dzieci to warto sięzastanowić nad tym głębiej, w jakim świecie będą żyły.


- Ks.Marek - 12-06-2007 21:57

narbukil napisał(a):Że nie warto. Ale jeżeli się chce mieć dzieci to warto sięzastanowić nad tym głębiej, w jakim świecie będą żyły.
To chyba jakiś inny film pod tytułem SIEDEM oglądałeś. Nie ten z Freemanem i Bradem Pittem.


- narbukil - 12-06-2007 21:58

Ks.Marek napisał(a):Nie ten z Freemanem i Bradem Pittem.
Właśnie ten. Jak Freeman gada z Paltrow w barze, a ona mu mówi, że jest w ciąży.


- Offca - 12-06-2007 22:02

narbukil napisał(a):Że nie warto.
Taaa? Zmieniasz tak szybko zdanie jak swoje ideologie widzę :krzywy: Jeszcze niedawno mówiłeś jak bardzo chciałbyś mieć już dzieci i że jaka to fajna sprawa. Jesteś bardziej zmienny niż kobieta z tego wynika :krzywy:


- Rachel - 13-06-2007 01:05

narbukil napisał(a):Że nie warto. Ale jeżeli się chce mieć dzieci to warto sięzastanowić nad tym głębiej, w jakim świecie będą żyły.

taaaa w jakim świecie..tylko że my tworzymy temu dziecku warunki, kształtujemy zarazem świat , wraz z innimi ludzmi żyjącymi na tej ziemi. Więc Ty równiez przyczyniasz sie do kształtowania warunków które dasz dziecku które sie urodzi.

A może jeszcze jak urodzi się dziecko nie pasujące do marzeń rodziców wymienić aby wogóle stworzyć idealny świat, bo wtedy będziesz widział sens aby wogóle mieć potomstwo 8-[


Offca, ten typ tak ma 8)


- kumbaja - 13-06-2007 21:55

narbukilowi chodzilo chyba ze mimo iz my jako rodzice bedziemy sie starac dac dziecku wszystko, milosc, edukacje itp to nigdy nie wiadomo co sie moze stac z naszym dzieckiem z rak kogos innego i jest to niezalezne od nas. w tym swiecie nie brak roznych pedofili, tragedii i tak dalej. czasami sie zastanawiam jakie zycie bedzie mial moj syn i szczerze powiedziawszy boje sie ze moze mu sie kiedys cos zlego stac a jestem z natury pozytywnie myslaca osoba ale po prostu nie przewidze wszystkiego i wiem ze chocbym kciala to nie uchronie josha od zlych rzeczy i zlych ludzi. na poczatek przeprowadzamy sie poza londyn, jak najdalej od dzielnicy hackney gdzie nie brak dealerow narkotykowych itp


- Ks.Marek - 13-06-2007 23:20

kumbaja napisał(a):nigdy nie wiadomo co sie moze stac z naszym dzieckiem z rak kogos innego i jest to niezalezne od nas.
Może w 100 % rodzice nie są w stanie ustrzec dziecka przed szeroko pojętymi problemami. Ale z całą pewnością mają zasadniczy wpływ na to, w jaki sposób dziecko ich będzie kroczyć po drodze życia.


- kumbaja - 14-06-2007 11:46

fakt, rodzice duzy wplyw na dziecko maja. chodzi mi o zdarzenia typu wypadki, choroby, porwania, zabojstwa ktore nie zawsze sa od rodzica zalezne.

nie wiem czy slyszliscie o porwaniu 4 letniej maddie w portugalii. zostala uprowadzona z apartamentu jej rodzicow anglikow jakies poltorej miesiaca temu. w sumie mozna obwiniac za to rodzicow malej maddie bo zostawiili ja sama w mieszkaniui poszli na kolacje do restauracji. byli nawet u papierza na audiencji, sa katolikami wiec szukaja wspacia w modlitwie.


- Offca - 14-06-2007 11:51

kumbaja napisał(a):w sumie mozna obwiniac za to rodzicow malej maddie bo zostawiili ja sama w mieszkaniui poszli na kolacje do restauracji.
Chyba niekoniecznie obwiniać. Zdarzyć się to w sumie może każdym rodzicom, takie rzeczy ciężko przewidzieć po prostu :/ Jak przestępca będzie chciał to i tak uprowadzi, mamy na to pod wieloma względami mały wpływ :/