Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
nasza-klasa.pl - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Chrześcijanie w Internecie (/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Inne linki (/forumdisplay.php?fid=46)
+--- Wątek: nasza-klasa.pl (/showthread.php?tid=2391)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


nasza-klasa.pl - rafalafar - 07-06-2007 19:12

http://www.nasza-klasa.pl


- Sylwia - 08-06-2007 18:00

Fajne to,ale akurat z moich szkół nigdzie nikogo znajomego.


- marszal222 - 16-01-2008 17:30

a może by tak linki:


- PS - 16-01-2008 18:35

wg mnie za mało zabezpieczeń prywatności. z jednej strony fajne, bo starych znajomych mozna znaleźć, a z drugiej strony tyle zachodu o prywatność, ustawy itd, a tu jeden portal ogałaca chyba nie do końca świadomych zagrożeń użytkowników


- Offca - 16-01-2008 21:13

PS napisał(a):wg mnie za mało zabezpieczeń prywatności.
A konkretnie? Jakie masz na myśli zabezpieczenia?

Ja bardzo sceptycznie na początku podchodziłam do tego portalu, a teraz jak mnie wciągnęło, to się czasami oderwać nie mogę Uśmiech Już kilka razy przeżyłam wielkie zdziwienie, kiedy się dowiedziałam, że ktoś z dawnych znajomych mi osób jest gdzieś w zakonie, albo lata samolotami :mrgreen: O niektórych ludziach można się ciekawych i nowych rzeczy dowiedzieć, naprawdę Uśmiech


- marszal222 - 16-01-2008 21:25

Ja dzięki nasza-klasa.pl zamiast znajomych z klasy znaleźć do znalazłem rodzinę co kontaktu z nimi nie utrzymywałem. i do tam że nawet nie wiedziałem że do rodzina moia Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech


- PS - 16-01-2008 23:19

Offca napisał(a):
PS napisał(a):wg mnie za mało zabezpieczeń prywatności.
A konkretnie? Jakie masz na myśli zabezpieczenia?
- afera z ujawnieniem daych osób związanych z bezpieczeństwem państaw jakis miesiac temu, http://di.com.pl/news/18689,1.html , http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=40354&wid=9548642&rfbawp=1199972773.892&ticaid=15277
-brak połączenia szyfrowanego
ogólnie brak uświadomienia użytkowników, że dane które udostępniają mogą być użyte nie tylko przez kumpli, choc moze się martwię na wyrost


- Tamciulam - 16-01-2008 23:23

jak dla mnie to nasza-klasa to fajna sprawa Uśmiech


- Rachel - 17-01-2008 01:07

Ja to nie wpisywałam się. ;P


- Helmutt - 17-01-2008 10:12

Świetny portal. Dzięki niemu odnalazłem i odnowiłem kontakty z mnóstwem osób z moich starzych szkół, które już "spisałem na straty", organizujemy zjazd klasowy z Technikum, jednym słowem ktoś miał bardzo dobry pomysł.


- Bioman - 22-01-2008 16:55

Znalezione ↓ w ShoutBox'ie. Patrzcie, patrzcie, duchowni "atakują" portal nasza-klasa Duży uśmiech
wiadomosci.onet.pl napisał(a):Księża ewangelizują w serwisie nasza-klasa

"Metro": Popularność serwisu Nasza-Klasa postanowili wykorzystać duchowni. Publikują swoje zdjęcia, udzielają się na forach i wymieniają mailami, a przy okazji - ewangelizują.

W najpopularniejszym w Polsce serwisie społecznościowym zarejestrowało się już ponad 6 mln użytkowników. Wśród nich coraz łatwiej znaleźć księdza. Niektórzy szukają tu kolegów z seminarium, ale coraz więcej rejestruje się po to, by... ewangelizować.

- Trudno się temu dziwić. Wszędzie, gdzie są ludzie, tam też i my powinniśmy pójść, by im pomagać - tłumaczy ks. Wojciech Grzesiak, wikariusz w parafii św. Stanisława B. i M. w Bytomiu. Jest jednym z ponad 80 absolwentów Wyższego Seminarium Duchownego w Katowicach, którzy już zarejestrowali się w Naszej-Klasie. - Tylko z mojego rocznika naliczyłem osiem osób - mówi. W sumie w portalu jest już kilkuset duchownych. Wszyscy oni widzą w nim duży potencjał: - Po tym, jak trzy tygodnie temu umieściłem profil w Naszej-Klasie, zgłasza się do mnie coraz więcej osób z prośbami o różnego rodzaju rady duchowe. To nie tylko znajomi ze szkolnych ław, których nie widziałem wiele lat, ale często zupełnie nieznani mi ludzie - opowiada ks. Eugeniusz Burzyk, pracownik kurii bielsko-żywieckiej.

Z jakimi problemami użytkownicy Naszej-Klasy zwracają się do zarejestrowanych tam duchownych? Jak mówi ks. Burzyk, często są to prośby o praktyczne wskazówki - gdzie odbywają się rekolekcje czy gdzie najlepiej udać się na kościelne spotkania dla małżeństw. Ale nie tylko. - Internauci czują wyraźny głód obecności księdza i nie brakuje też trudnych pytań dotyczących indywidualnych życiowych problemów. W takich wypadkach kapłan zobowiązany jest jednak do dyskrecji - mówi ks. Burzyk.

Otwarty na takie trudne zwierzenia jest o. Adam, jeden z ponad trzydziestu jezuitów, którzy też zapisali się do Naszej- Klasy. - Dopiero co zgłosił się do mnie przez portal znajomy z liceum, który żyje obecnie w związku niesakramentalnym. To dla niego duży problem, więc podałem maila i zaczęliśmy korespondować - opowiada. Jak mówi, zwraca uwagę, by w takich sytuacjach udzielać porad duchowych poza forum Naszej-Klasy, bo te są dostępne dla innych. - W niektórych trudnych przypadkach wiem, że nie obędzie się też bez bezpośredniego spotkania. Wtedy zapraszam do swojej parafii - opowiada gazecie "Metro".
Fajna sprawa, znalazłem księży z mojej parafii :mrgreen:
Teraz przynajmniej wiem jak wyglądają Oczko Duży uśmiech


- marszal222 - 22-01-2008 21:17

Do się nazywa "Nowoczesne metody ewangelizacji" wszędzie można ewangelizować. Nawet na stronie nasza-klasa.pl a nawet fotka.pl.


- Daidoss - 22-01-2008 21:49

Bioman, dzięki za artykuł. Super sprawa Uśmiech


- heysel - 24-01-2008 14:57

Nasza-Klasa.pl - pobierz sobie dane milionów Polaków
Cytat:Już miałem tej notatki nie publikować ale artykuł z Gazeta.pl pt.: "GIODO: Dane osobowe w nasza-klasa.pl są bezpieczne" mnie rozbroił. "Ze wstępnych analiz wynika, że na portalu dane chronione są na bardzo wysokim poziomie". Zapewne przepisy danych osobowych nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Więc do dzieła...
16 stycznia w Faktach i innych programach telewizyjnych obejrzeliśmy informację o tym, że Nasza-Klasa ma zostać skontrolowana przez GIODO. Jeden z właścicieli Naszej-Klasy zapewniał że dane są bezpieczne, umieszczone i chronione w super nowoczesnej, poznańskiej serwerowni (w podziemiach Starego Browaru) - tylko co ma piernik do wiatraka ??
Dane 7 mln (prawie 8 mln) użytkowników, niestety każdy może sobie pobrać na swój własny komputer przy pomocy np. VPS za 5 $. Dane takie jak imię, nazwisko (często również rodowe), ukończona szkoła, zdjęcia, czasem numer telefonu i gg, nie są ukryte. Wątpię czy policja dysponuje lepszą bazą danych.



- Ks.Marek - 24-01-2008 17:45

Każdy ma swiadomo sc tego, jakie dane zamieszcza na portalu.