Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Pogromcy Smoków - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Chrześcijanie w Internecie (/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Ciekawe Tematy (/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Wątek: Pogromcy Smoków (/showthread.php?tid=2409)



Pogromcy Smoków - Ks.Marek - 11-06-2007 23:28

Czytając onegdaj sagę Sapkowskiego o przygodach Geralta z Rivii zrozumiał w czym rzecz, jeśli chodzi o średniowieczne powiastki n/t smoków pokonywanych przez Rycerzy.

Te stwory były niczym innym, jak demonami przeszłości/teraźniejszości, które owych rycerzy nękały, tudzież księżniczki - wybranki tychże wojów.

Czy macie ochotę na stworzenie realnej sagi o smokach naszego życia?


- Rachel - 11-06-2007 23:56

Jak co to ja odrazu wezwe Rycerza na pomoc, aby uratował mnie przed smokiem :mrgreen:


- Ks.Marek - 12-06-2007 00:00

rachel napisał(a):Jak co to ja odrazu wezwe Rycerza na pomoc, aby uratował mnie przed smokiem :mrgreen:
Jam - ci - jest Duży uśmiech
[Obrazek: rycerz.jpg]


- Rachel - 12-06-2007 00:03

Mój Rycerz jest w Krakowie i cenniejszy jest dla mnie niż ten zaprezentowany wyżej Uśmiech i mam pewność że on mnie obroni przed smokami :mrgreen:


- Ks.Marek - 12-06-2007 00:14

rachel napisał(a):Mój Rycerz jest w Krakowie i cenniejszy jest dla mnie niż ten zaprezentowany wyżej Uśmiech i mam pewność że on mnie obroni przed smokami :mrgreen:
To tylko taka rozgrzewka była. Koniec tego :offtopic: .
Żeby rozjaśnić: Geralt był wiedźminem, który zabijał strzygi, wampiry, bazyliszki i inne bajeczne cudactwa. innymi słowy: załatwiaj sprawy za innych. Leczył ich niejako z niepokojów, które smoliły dusze tych, co ją specjalnie na szwank narażali. Myślę, że te wszystkie cudacta, które wiedźmin alienował to nic innego jak wszelkiejk maści zatargi, które rodziły sie miedzy ludźmi, a które często były okraszone krwią, morfem i przemocą. By tak rzec: bronił Geralt ludzi przed nimi samymi.
Jak dziś bronić się przed smokami wspólczesności?


- Rachel - 12-06-2007 00:16

Ks.Marek napisał(a):Jak dziś bronić się przed smokami wspólczesności?
poprzez nie izolowanie sie od ludzi.


- Ks.Marek - 12-06-2007 00:19

rachel napisał(a):
Ks.Marek napisał(a):Jak dziś bronić się przed smokami wspólczesności?
poprzez nie izolowanie sie od ludzi.
Owszem. To na pewno jedna z podstawowych recept. Ale nie sądzę, że jedyna. Poza tym: zerknij do wątku o ojcostwie...


- Rachel - 12-06-2007 00:27

Ks.Marek napisał(a):Poza tym: zerknij do wątku o ojcostwie...
zerkam cały czas, i teraz niech ks zerknie Oczko

odnośnie tej całej walki ze smokami to napewno słuzba innym pomoze walce, szczerośc, autentycznośc, nie uciekanie przed sobą [w sensie swej przesszłości], akceptacja siebie i innych.