Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Odmienne stany świadomości: LD, OOBE [od str. 5] itp. - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Magia, sekty i wszystko inne (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Wątek: Odmienne stany świadomości: LD, OOBE [od str. 5] itp. (/showthread.php?tid=2527)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


- ddv - 04-06-2008 16:54

Deireadh !
Tak się składa, że nasze życie jest związane z ciągłą "drogą ku górze" z ciągłym zdobywaniem wiedzy i doskonaleniem siebie.
Mądry człowiek korzysta z doświadczeń innych osób - szczególnie zaś tych sprawdzonych.
Każdy z nas przeżywa rożne etapy zdobywania wiedzy - najpierw zainteresowanie [później fascynacja później ochłoniecie później wnioskowanie i sprawdzanie ze stanem faktycznym- na koniec przekazanie zdobytej wiedzy innym.
Mądry człowiek potrafi korzystać z doświadczeń innych - nierozsądny próbuje wyważać drzwi otwarte już przez innych.
Tak się składa, że temat "oobe" jest już na etapie wnioskowania i przekazywania wiedzy innym- Ty widzę jesteś jeszcze na etapie fascynacji.
Kościół nie zabrania bądź nie przestrzega tylko dlatego bo ma taką na to ochotę - lecz przestrzega przed realnymi zagrożeniami przynoszącymi realne skutki.
Może lepiej skorzystać z wiedzy i doświadczenia innych ? :?:


- heysel - 08-06-2008 00:31

ddv napisał(a):Może lepiej skorzystać z wiedzy i doświadczenia innych ?
Problem się zaczyna wtedy kiedy są przynajmniej dwie grupy osób i każda ma inne doświadczenia, sprzeczne ze sobą, dotyczące tego samego. I kto to wtedy może mówić prawdę ? :diabelek:
A może stara prawda jest w mocy, wszystko jest dobre jeśli wiesz jak z tego korzystać i korzystasz z umiarem :diabelek: .


- ddv - 08-06-2008 08:00

Prawda jest jedna Heysel ...


- heysel - 08-06-2008 12:28

Być może jest i jedna, ale jeszcze nie widziałem sytuacji aby była w posiadaniu jednej grupy ludzi.


- ddv - 08-06-2008 13:34

trochę chęci do obiektywnego spojrzenia na świat czasem wystarczy.


- heysel - 08-06-2008 15:07

A owszem :
Cytat:Nie wierzcie w jakiekolwiek przekazy tylko dlatego, że przez długi czas obowiązywały w wielu krajach. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że wielu ludzi od dawna to powtarza. Nie akceptujcie niczego tylko z tego powodu, że ktoś inny to powiedział, że popiera to swym autorytetem jakiś mędrzec albo kapłan, lub że jest to napisane w jakimś świętym piśmie. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że brzmi prawdopodobnie. Nie wierzcie w wizje lub wyobrażenia, które uważacie za zesłane przez boga. Miejcie zaufanie do tego, co uznaliście za prawdziwe po długim sprawdzaniu, do tego co przynosi powodzenie wam i innym.



- ddv - 08-06-2008 15:40

nic tylko brak szacunku dla autorytetów :?
i do zastanowienia:
Cytat:"Skąd więc pochodzi mądrość i gdzie jest siedziba wiedzy?"



- heysel - 08-06-2008 15:55

"Mądrość zaczyna się tam gdzie kończy się wiara w autorytety, a zwłaszcza w te autorytety, które same siebie nazwały autorytetami."


- ddv - 08-06-2008 16:12

Cytat:"Mądrość nie wejdzie w duszę przewrotną, nie zamieszka w ciele zaprzedanym grzechowi."



- heysel - 08-06-2008 16:22

"mądrzy możemy być jedynie własną mądrością" ponieważ "mądrość to córka doświadczenia"
I to by było na tyle.


- ddv - 08-06-2008 19:06

Cytat:"Cała mądrość od Boga pochodzi, jest z Nim na wieki."
Syr 1:1 BT
Zauważ , że ta Boża mądrość doskonalsza jest od tej ludzkiej.
I to oczywiste - o tyleż razy ileż razy Bóg większym i mądrzejszym jest od człowieka ...


- Marek MRB - 08-06-2008 19:11

heysel napisał(a):"Mądrość zaczyna się tam gdzie kończy się wiara w autorytety"
(...)
"mądrzy możemy być jedynie własną mądrością" ponieważ "mądrość to córka doświadczenia"
Dokładnie tak postąpili Adam i Ewa.
Stwierdzili że nie będą "wierzyć Autorytetowi" (Bóg) tylko sami staną się autorytetem (będą jako Bóg).
W rezultacie postąpili tak jak chciał antyautorytet (Szatan).


Jeśli "mądrość to córka doświadczenia" to
1/ Dlaczego KAŻDY starszy, doświadczony człowiek nie jest mądrzejszy od KAŻDEGO młodzieńca ?
2/ Jak się ma Twoja mądrość (Twoje doświadczenie) do mądrości (doświadczenia) Boga ?
i wreszcie:
3/ Dlaczego zabierasz głos przeciw mnie - skoro jestem starszy i bardziej doświadczony od Ciebie ? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


- heysel - 08-06-2008 21:19

ddv napisał(a):Zauważ , że ta Boża mądrość doskonalsza jest od tej ludzkiej.
To oczywiste. Skoro Bóg zawiera w sobie wszystko inne to zawiera w sobie także każdą mądrość.
Marek MRB napisał(a):Jeśli "mądrość to córka doświadczenia"
A jest tam słówko "tylko" ? Błędnie zakładasz jednego rodzica Szczęśliwy .


- Chadkeren - 18-12-2008 02:06

No więc ja kiedy byłam dzieckiem często miewałam coś podobnego. Gdzieś kiedyś przeczytałam, że u dzieci jest to normalne, z wiekiem coraz rzadsze. Obecnie nie miewam LD, chociaż kilka lat temu miałam takowe. Śnił mi się koniec świata, woda zalewa wszystko i gdy byłam już w sytuacji bez wyjścia, uświadomiłam sobie, że śnię i mogę robić wszystko, więc udało mi się uratować, po czym straciłam świadomość.
Moja mama mówiła mi że też czasami ma świadome sny.


- Glowa - 18-12-2008 20:41

LD jest stanem umysłu, ćwiczeniem umysłu i doskonaleniem umysłu. Dla mnie tym jest, bo doświadczam. Dla tych, którzy czytają tylko fanatyczne teksty o tym, że to prowadzi do narkomanii, opętania, śmierci, potępienia itd. będzie czymś innym..

Druga sprawa: często w spontanicznych rozmowach z różnymi ludźmi zauważam, że wiele z nich doświadcza różnych, niezwykłych, czasem "mistycznych*" stanów.

* w dużym cudzysłowiu