Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
RP vs E. Mazur - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Inne tematy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Wolne forum (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: RP vs E. Mazur (/showthread.php?tid=2537)

Strony: 1 2 3


RP vs E. Mazur - Ks.Marek - 22-07-2007 06:32

Od kilku lat mnóstwo poszlak, podejrzeń. Przy tym także cała masa niedomówień. Juz się zdawało, że nastąpi przełom, a tu masz babo placek! Ekstradycja zakończona kompletnym fiaskiem.
Nieporozumienie pomiędzy prawnikami, czy może raczej fortuna...

Rafał Pasztelański w serwisie wiadomości.onet.pl napisał(a):Odkryliśmy, że polonijny biznesmen miał nie tylko rozległe kontakty z wysokimi rangą oficerami SB, ale i urzędnikami i dyplomatami III RP. W zeznaniach dotyczących sprawy zabójstwa gen. Papały pojawiła się informacja, że Mazur spotykał się z wysokim rangą oficerem UOP o nazwisku Fox. Człowiek ten był też znajomym Józefa Sasina (generała SB zajmującego się pionem gospodarczym) i wspólnikiem biznesmena w niektórych interesach.

Służby specjalne chyba w każdym kraju cieszą się złą marka...


- Reketier - 22-07-2007 10:03

A domniemanie niewinności?


- Ks.Marek - 22-07-2007 10:08

Reketier napisał(a):A domniemanie niewinności?
Ale to nie koliduje z tym, że władze Polski mają prawo z Panem Mazurem zamienic słówko, czy nawet zdanko z nim, na osobności, bez zbędnych zakłóceń, prawda?
Każdy z nas na 48 godzin może trafić "na dołek" bez słowa "przepraszam" ze strony władz.


- narbukil - 22-07-2007 11:10

Wyrok na Mazura i tak już zapadł. Dzięki ministrowi Ziobro. Wg mnie powinien podać się do dymisji.


- Ks.Marek - 22-07-2007 11:22

narbukil napisał(a):Wyrok na Mazura i tak już zapadł. Dzięki ministrowi Ziobro. Wg mnie powinien podać się do dymisji.
Argumentu żadne, więc i post uważam za niebyły...


- Reketier - 22-07-2007 13:26

Jak to zadne? to miedzy innymi było powodem odmowienia ekstradycji Mazura. Nie bronie go, ale to co wyprawia Ziobro to przegiecie. Myslalem ze nauczył się juz po sprawie z kardiochirurgiuem ze lepiej trzymac buzie na klodke niz oskarzac przed wydaniem wyroku.


- alus - 22-07-2007 15:04

Jeśli to prawda co powiedział sędzia Keys, to jest to totalny blamaż p. Ziobry
http://www.gazetawyborcza.pl/1,75248,4330312.html


- msg - 22-07-2007 21:01

wszystkim uważającym, że Ziobro dał plamę, a chyba tym samym nie są do końca świadomi całego skomplikowania sprawy Papały polecam poczytanie sobie wpisów pana Latkowskiego na jego blogu, bo właśnie jest w trakcie prac nad dokumentem o zabójstwie Papały. Oczywiście nic wprost tam nie przeczytacie, ale może da to pewne szersze spojrzenie na problem.

A blog jest tutaj


- Ks.Marek - 22-07-2007 21:32

alus napisał(a):http://www.gazetawyborcza.pl/1,75248,4330312.html
Tej gazety to akurat bym nie brał jako miarodajnego źródła informacji, no, chyba że w kwestii prognozy pogody...


- msg - 22-07-2007 22:17

a gdzie ja dałem link do gazety wyborczej??? :shock: Ja dawałem tylko link do bloga Latkowskiego

[ Komentarz dodany przez: Ks.Marek: Nie 22 Lip, 2007 22:58 ]
Przepraszam, pomyłka
Duży uśmiech


Re: RP vs E. Mazur - Helmutt - 23-07-2007 10:56

Ks.Marek napisał(a):Od kilku lat mnóstwo poszlak, podejrzeń. Przy tym także cała masa niedomówień. Juz się zdawało, że nastąpi przełom, a tu masz babo placek! Ekstradycja zakończona kompletnym fiaskiem.
Nieporozumienie pomiędzy prawnikami, czy może raczej fortuna...
Marek, a ty wierzyłeś, tak po prawdzie, że ta ekstradycja Mazura dojdzie do skutku.....? Jej albo NIGDY nie będzie, albo nawet jak go sprowadzą do nas to za chwilę "popełni samobójstwo w celi" czy coś takiego Oczko Jego zeznania pogrążyłyby wielu wpływowych ludzi, których ze stanowick nie mogły ruszyć nawet kaczory... Polską cały czas rządzi mafia, rekrutująca się w głównej mierze ze środowisk ubeckich. Oni zrobia wszystko aby ten status utrzymać.


- Polonium - 23-07-2007 11:21

Helmutt napisał:
Cytat:Polską cały czas rządzi mafia, rekrutująca się w głównej mierze ze środowisk ubeckich.

Ta mafia to już prawie Camorra o silnej siatce powiązań.Wystarczy,że taki gangster stanie się bogaty i wtedy w każdym kraju z takim delikwentem problem.Ale momento.W USA mają przecież...Alkatraz.Z tamtąd nikt nie ucieknie.Sąd federalny może tam wysłać.


- Helmutt - 23-07-2007 13:38

SEBASTIANO napisał(a):Helmutt napisał:
Cytat:Polską cały czas rządzi mafia, rekrutująca się w głównej mierze ze środowisk ubeckich.

Ta mafia to już prawie Camorra o silnej siatce powiązań.Wystarczy,że taki gangster stanie się bogaty i wtedy w każdym kraju z takim delikwentem problem.Ale momento.W USA mają przecież...Alkatraz.Z tamtąd nikt nie ucieknie.Sąd federalny może tam wysłać.
U nas nie ma czegos takiego. Niestety, ktoś odpowiednio bogaty i wpływowy jest w zasadzie nietykalny i nie boi się sądów bo wie, że jakie najgorsze draństwo by nie uczynił - wygra.
Oni są nie do ruszenia, i jak pokazuje zabójstwo gen. Papały, który miał ambicję to ukrócić - nie cofną się przed niczym. Przecież dlaczego ostatnio znowu "zamrożono" główne śledztwo w tej sprawie - ludzie je prowadzący zaczęli otrzymywać telefony z pogróżkami. A każdy ma rodzinę i jak dostanie telefon "Jak się mają twoje dzieci" to się głęboko zastanowi...
Ale o takich sprawach trzeba mówić, trzeba pisać.


- Ks.Marek - 23-07-2007 13:42

Pisał ktoś wyżej, że min. Ziobro się skompromitowal. A ja myśle, że gdybym usłyszał gdzieś, np w mediach, że jestem podejrzany o jakies przestępstwo, to z cała pewnością nie uciekałbym za granice, lecz dążył do oczyszczenia z zarzutów, etc. Mazura jest stać na największe autorytety w kwestii oczyszczania zarzutów, więc gośc ma coś na sumieniu, wg mnie.


- Reketier - 23-07-2007 13:50

Ale tu nie chodzi o to czy Mazur jest winny czy nie. Ziobro upolitycznił całą sprawę, organizował konferencje, na których formułował zarzuty przed zapadnięciem wyroku, co doprowadziło do odrzucenia wniosku o ekstradycje. Nie wspominając o sprawie kardiochirurga. Niech ksiądz powie czy tamta sprawa nie była bulwersująca? Mówienie o nim jako o mordercy, spadek liczby przeszczepów? I dalej niczego sie nie nauczył - dowodem ostatnia konferencja Z.