Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Medjugorie - ostrożność Kościoła - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Nasza wiara (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: Medjugorie - ostrożność Kościoła (/showthread.php?tid=2545)

Strony: 1 2 3 4


- Ks.Marek - 03-08-2007 15:07

pafni napisał(a):A każda religia może się okazac jeszcze jednym cierniem w koronie Chrystusa.
Za wyjątkiem Katolicyzmu, rzecz jasna.


- nieania - 03-08-2007 15:13

pafni napisał(a):ak to już jest, że MOJA WIARA JEST NAJMOJSZA, i zawsze będe szukał potwierdzenia swoich racji i odżucenia racji innowierców..- jakie to płytkie i egoistyczne.
A ja kiedyś myślałam tak. "Moja wiara nic a nic nie jest mojsza. Trzeba znaleźć prawdziwą Mojszą religię... szukałam, szukałam i nie znalazłam, a potem wróciłam do swojej i wtedy moja wiara stała się Najmojsza i nie błądzę już jak owieczka... bo mam pasterza.


- pafni - 03-08-2007 16:26

nieania napisał(a):
pafni napisał(a):ak to już jest, że MOJA WIARA JEST NAJMOJSZA, i zawsze będe szukał potwierdzenia swoich racji i odżucenia racji innowierców..- jakie to płytkie i egoistyczne.
A ja kiedyś myślałam tak. "Moja wiara nic a nic nie jest mojsza. Trzeba znaleźć prawdziwą Mojszą religię... szukałam, szukałam i nie znalazłam, a potem wróciłam do swojej i wtedy moja wiara stała się Najmojsza i nie błądzę już jak owieczka... bo mam pasterza.

Taka łatwizna. Kolega mój na ten przykład twierdzi, że każdy wierzy w to co musi, ja bym jeszcze dodał, że w to co mu wygodnie.


- nieania - 03-08-2007 17:35

pafni napisał(a):Taka łatwizna.
Że niby ja poszłam na łatwiznę...


- pafni - 03-08-2007 21:10

nieania napisał(a):
pafni napisał(a):Taka łatwizna.
Że niby ja poszłam na łatwiznę...
Troszke...Cóż mogli Ci zaoferowac rodzice i znajomi kiedy dorastałaś?
Raczej Koranu do ręki Ci nie dali, z reguły pierw człowiek czyta co ma pod ręką. Nie sądzę, że to źle, ale tak jest.


- nieania - 03-08-2007 22:15

Cytat:Raczej Koranu do ręki Ci nie dali, z reguły pierw człowiek czyta co ma pod ręką. Nie sądzę, że to źle, ale tak jest.
Mimo to znam Koran, Torę itp. itd. Gdybyś poszperał troszkę na tym forum to znalazłbyś posty w których pisałam o tym, że poznawałam inne religie, że z KK był pod moją ostrą krytyką... Moimi rodzicami mogliby być SJ. a ja jestem pewna, że i tak byłabym katoliczką. Wierzę w to, co uznałam za prawdę... bynajmniej dociekliwość moja nie zna granic.. dlatego wdaję się w takie dyskusje...


- Ks.Marek - 03-08-2007 22:16

pafni napisał(a):Taka łatwizna. Kolega mój na ten przykład twierdzi, że każdy wierzy w to co musi, ja bym jeszcze dodał, że w to co mu wygodnie.
Serio? To do żołądka też zawsze pchasz to co musisz? Jak cię zmuszą do wcinania żwiru, to będziesz się nim zajadał? Zyczę zatem smacznego twemu koledze.
Takie stanowisko to nic innego, jak rzeczywisty obraz rozkładu polskiej rodziny. Zaczyna się od anihilacji odpowiedzialności. Później wszystko leci na łeb, na szyję.
Zresztą, słowa
pafni napisał(a):Raczej Koranu do ręki Ci nie dali, z reguły pierw człowiek czyta co ma pod ręką.
zdają się to doskonale potwierdzać.


- pafni - 04-08-2007 09:17

Ks.Marek napisał(a):
pafni napisał(a):Taka łatwizna. Kolega mój na ten przykład twierdzi, że każdy wierzy w to co musi, ja bym jeszcze dodał, że w to co mu wygodnie.
Serio? To do żołądka też zawsze pchasz to co musisz? Jak cię zmuszą do wcinania żwiru, to będziesz się nim zajadał? Zyczę zatem smacznego twemu koledze.
Takie stanowisko to nic innego, jak rzeczywisty obraz rozkładu polskiej rodziny. Zaczyna się od anihilacji odpowiedzialności. Później wszystko leci na łeb, na szyję.
Zresztą, słowa
pafni napisał(a):Raczej Koranu do ręki Ci nie dali, z reguły pierw człowiek czyta co ma pod ręką.
zdają się to doskonale potwierdzać.

Nie pisałem o sobie , tylko o moich rodakach, o typowych pomysłach na wiare a raczej religie.
A przy okazji , jak powinnna wyglądac polska rodzina, bo nie mam żadnego widocznego autorytetu , prócz fantazji Pana Giertycha.

[ Dodano: Sob 04 Sie, 2007 09:18 ]
nieania napisał(a):Mimo to znam Koran

No to dobrze, że tak chłoniesz otaczający świat, moje słowa nie miały byc atakiem na Ciebie, ale tylko zapytaniem.


- Wojtek37 - 07-08-2007 15:34

alus napisał(a):Nie padło w moim poście słowo "wszyscy protestanci" - uściślenie: pewne Kościoły protestanckie (nie mam takiego rozeznania, aby wskazywać z nazwy).
Może zamierzona manipulacja, a może niewiedza - trudno zdefinjować.

Niewiedza?. niby jakim cudem, skoro protestanci chwalą się swoją znajomością Biblii?. :shock: :diabelek:


- nieania - 07-08-2007 16:24

Wszystkie religie chrześcijańskie i sekty opierające się na Piśmie Św. chwalą się swoją znajomością PŚ, co nie musi oznaczać, że e tak dobrze znają.


- Wojtek37 - 07-08-2007 16:53

nieania napisał(a):Wszystkie religie chrześcijańskie i sekty opierające się na Piśmie Św. chwalą się swoją znajomością PŚ, co nie musi oznaczać, że e tak dobrze znają.

Nie zrozumiałaś mijej intencji, ci biskupi Luterańscy co udzielają ślubu homoseksualistom, czy wybierają ich na biskupów - to co może są z sekt?.


- nieania - 07-08-2007 17:03

Wojtek, ja czegoś takiego nie napisałam Czytaj ze zrozumieniem.


- Wojtek37 - 07-08-2007 17:08

nieania napisał(a):Wojtek, ja czegoś takiego nie napisałam Czytaj ze zrozumieniem.

Myślę, że dobrze zrozumiałem, lecz w/g tego coś napisała (z całym do Ciebie szacunkiem) wynikało by, że Ci Biskupi nie znają się dobrze na Biblii, bo napisałaś.....

Cytat:Wszystkie religie chrześcijańskie i sekty opierające się na Piśmie Św. chwalą się swoją znajomością PŚ, co nie musi oznaczać, że e tak dobrze znają.

:diabelek: :wink: - nie bierz tego tak do siebie... Uśmiech


- nieania - 07-08-2007 17:12

Owszem mogło wynikać, że nie do końca dobrze znają Biblię, ale nie że są sektą...


- Ks.Marek - 09-08-2007 11:19

Ówczesny Prefekt, Kard. Ratzinger pisał: <<możecie nadal rozszerzać jej pisma, lecz zawsze z rozeznaniem, które jest konieczne...>> odnosząc się do pism Vassuli Ryden.