Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Gedeonici - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Chrześcijanie w Internecie (/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Inne linki (/forumdisplay.php?fid=46)
+--- Wątek: Gedeonici (/showthread.php?tid=2634)



Gedeonici - Anonymous - 12-08-2007 23:24

Witam serdecznie.

Zapraszam na stronę:

gedeonici


- Scott - 13-08-2007 11:21

Mam złe doświadczenia z tymi ludźmi. Chodzili swojego czasu po akademikach w mojej szkole. I mówią że są chrześcijanami, że sie spotykają i zapraszają na te spotkania. Jak sie spytałem czy na nich jest ksiądz, to koleś robił takie wywody żeby wprost nie powiedzieć"nie" że mi szczena opadła. Jakby jasno nie mógł powiedzieć prawdy.

Koleżanka sie ich spytała dlaczego w tym Piśmie Św nie ma imprimatur, to oboje zbledli jak to usłyszeli, zapadła długa chwila ciszy,a po czym z wielkim zakłopotaniem jedne z nich oznajmił: "No, bardzo dobrze że zadajecie takie pytania, i właśnie żeby je wyjaśnić zapraszamy na spotkania".


Wychodzi na to że nie jest to tłumaczenie katolickie, chyba że sie mylę.


- Ks.Marek - 13-08-2007 12:18

webmaster gedeonici.org napisał(a):Międzynarodowe Stowarzyszenie Gedeonitów jest chrześcijańską organizacją ponadwyznaniową zrzeszającą osoby świeckie różnych zawodów, której celem jest rozpowszechnianie Słowa Bożego. Umieszczamy Nowe Testamenty w hotelach, szpitalach, rozdajemy w szkołach, uczelniach, zakładach karnych, domach poprawczych, jednostkach wojskowych i innych miejscach. Na Świecie jest ponad sto tysięcy Gedeonitów, działamy w ponad stu sześćdziesięciu krajach.

1. Jak można być ponadwyznaniowym głosicielem Słowa Bożego, wiedząc, iż takie mnóstwo kościołów i sekt biblijnych rozciąga się na cały świat?
2. Słowo Boże to ona testamenty Stary i Nowy. Odcięcie się od któregoś z nich niesie szereg konsekwencji i to takich, które są znaczące w świetle Nowego Przymierza.


- Sivis Amariama - 13-08-2007 13:03

Statut napisał(a):Międzynarodowe Stowarzyszenie Gedeonitów w Polsce, zwane dalej Stowarzyszeniem jest dobrowolną organizacją świeckich chrześcijan
Nie chcą księży ;P

Cytat:Członkami Stowarzyszenia mogą być mężczyźni mający ukończone 21 lat, przede wszystkim biznesmeni i wykonujący wolne zawody, którzy wierzą, że Biblia jest natchnionym Słowem Bożym, wierzą, że Jezus Chrystus jest wiecznym Synem Bożym i przyjęli Go jako Osobistego Zbawiciela oraz usiłują Go naśladować w codziennym życiu i którzy są czynnymi członkami ewangelikalnego lub protestanckiego kościoła lub zboru.
heh, wcale katolików nie chcą ;/

Cytat:§ 18.

1. Członek Stowarzyszenia może być wykluczony w następujących przypadkach:

a) naruszenia Statutu lub uchwał Walnego Zgromadzenia Członków Stowarzyszenia,

b) nieopłacania składek członkowskich przez okres dłuższy niż 12 miesięcy,

c) zmiany duchowych przekonań,

d) zmiany statusu zawodowego (np. zostania duchownym).


:roll:


- M. Ink. * - 15-08-2007 10:15

Sivis Amariama napisał(a):heh, wcale katolików nie chcą ;/
pfff... na pewno się do nich nie będę pchał Szczęśliwy


- piano - 21-08-2007 21:28

Tak, rzeczywiście, zostawiają Nowy Testament w hotelach, aptekach... widziałam tego mnóstwo :o


- Ks.Marek - 21-08-2007 22:48

Sara napisał(a):Tak, rzeczywiście, zostawiają Nowy Testament w hotelach, aptekach... widziałam tego mnóstwo :o
Mam jeden egzemplarz, i przyznam, że korzystam z niego. Oczywiście, zawsze zaznaczając, że jest to przekład "Badaczy Pisma"


- Annnika - 21-08-2007 23:11

Też mam kilka sztuk do rozdania - jak ktoś nie ma żadnego, to i takie się przydaje.


- Anonymous - 24-08-2007 14:10

Czy jest coś nie tak z tym przekładem Nowego Testamentu które rozdają Gedeonici? czy jest coś niezgodnego ?


- jonasz 33 - 01-11-2007 10:47

Ja nie zauważyłem nic niezgodnego, wiadomo inne tłumaczenie niż popularna w Polsce "tysiąclatka".Warto mieć pod ręką "gedeonitkę" , jest poręczna i zawsze można po nią sięgnąć np. w autobusie , czy w pracy .Ogólnie polecam Duży uśmiech


- Sivis Amariama - 05-11-2007 23:56

mam ich fajne wydanie 3-językowe NT, świetna rzeczUśmiech