Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Czy zakupy przez internet w niedzielę to grzech? - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Katechizm Kościoła Katolickiego (/forumdisplay.php?fid=45)
+--- Wątek: Czy zakupy przez internet w niedzielę to grzech? (/showthread.php?tid=2653)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


- nadinn - 04-02-2009 18:40

jonasz33 moze w sobote sklepy byly kiedys otwarte do 12.00 teraz sie zmienilo, W sobote,
sozywcze czyli tzw. sieci Lidel sa czynne do 20.00, sa tzw,tanie sklepy, duzo ludzi pracuje
Dlatego te i innej sieci sa w sobote otwarte do 20.00,aby zapracowani mogli zakupy zrobic.
W niedziele (dzieki Bogu) wszystkie sklepy mamy zamkniete, a zapominalscy moga zakupy
zrobic na Tanckstelach i troszeczke drozej zaplacic.


- Polonium - 04-02-2009 19:41

kredka198 napisał(a):oj..niestety musze robic czasami zakupy w niedziele.. .Mama mi karze ..i tu mam problem -ona karze -ja słucham(posłuszenstwo matce) a z drugiej strony łamie przykazania... jak ni epojde to ona sie wscieknie ,bedzie krzyczec..i wyzywac od fanatyczek..:/ i co tu zrobic?

Jest możliwość przyjęcia niesłusznego osądu choć to nie łatwe, albo próbować dojść do porozumienia w tej sprawie. Czasem bywa i tak. Po co grzeszyć, zwłaszcza że się wie, że to grzech. Jesteś zatem w trudnej sytuacji, gdy trzeba bronić wiary. Dla mnie nie jesteś żadną fanatyczką, poprostu dzisiaj świat się realnie zagubił. Nawet granice między dobrem i złem się zamazały - co jest dobre według Dekalogu tego nie rozumie świat, co jest złe to toleruje. Bałagan poprostu.

*Wyjątkiem jest tylko sytuacja, gdy kogoś w niedzielę zaskoczy gorączka - wtedy po antybiotyk i leki trzeba iść nawet w niedzielę, ale to wyjątki. Natomiast do sklepów spożywczych można pójść wyłącznie na tygodniu. Ważne jest tu, żeby sumienie było w porządku. Będziemy osądzeni za szacunek do dni świętych (w tym postnych).


- jonasz 33 - 04-02-2009 20:27

nadinn napisał(a):jonasz33 moze w sobote sklepy byly kiedys otwarte do 12.00 teraz sie zmienilo, W sobote,
sozywcze czyli tzw. sieci Lidel sa czynne do 20.00, sa tzw,tanie sklepy, duzo ludzi pracuje
Dlatego te i innej sieci sa w sobote otwarte do 20.00,aby zapracowani mogli zakupy zrobic.
W niedziele (dzieki Bogu) wszystkie sklepy mamy zamkniete, a zapominalscy moga zakupy
zrobic na Tanckstelach i troszeczke drozej zaplacic.
Dokładnie masz rację , ja pisałem to z perspektywy mojego pierwszego kontraktu tzn. rok 2001 , wtedy tak było przynajmniej na Bawarii , a ostatnio jak byłem to faktycznie sklepy były otwarte do 20 w sobotę , a w niedzielę wszystkie sklepy pozamykane oprócz tureckich kafejek internetowych Uśmiech i stacji benzynowych


- Annnika - 04-02-2009 20:50

Helmutt napisał(a):Miałem na myśli takie normalne zakupy, na które żaden katolik w niedzielę nie pójdzie.

Ja do wypowiedzi kredki to dodawałam Duży uśmiech


- kredka198 - 04-02-2009 22:08

Annnika napisał(a):Helmutt napisał/a:
Miałem na myśli takie normalne zakupy, na które żaden katolik w niedzielę nie pójdzie.


Ja do wypowiedzi kredki to dodawałam Duży uśmiech

nie rozumiem...