Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
apokalipsa - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Nasza wiara (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: apokalipsa (/showthread.php?tid=269)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


apokalipsa - Hallo - 03-01-2005 23:32

Jak myślicie kiedy będzie apokalipsa?


- Rasta - 05-01-2005 18:23

Nie dziwię się, że większość milczy... Bo chyba nikt nie wie kiedy koniec nastąpi.


- Offca - 05-01-2005 19:08

Mnie się wydaje, że czasy ostateczne dzieją się już teraz. Coraz więcej kataklizmów, tzw. fałszywych proroków... Wystarczy poczytać NT, wszystko jest opisane :|


- Rasta - 06-01-2005 13:41

Nie no wydaje mi sie, ze nie mozemy porównywać tego świata do apokalipsy. Zeczywiscie dzieje sie bardzo duzo zla. W TV nie mozna uslyszec nic dobrego jak tylko wybuch, mordy, gwalty.... ale to nie znaczy ze koniec. Trwamy mocno zakożenieni w grzechu. Inaczej tego by nie bylo. Jednioczesnie zgadzam sie Offca. Świat zchodzi sam sobie na zaglade :|


- Futrzak - 06-01-2005 14:07

Rasta napisał(a):Świat zchodzi sam sobie na zaglade :|

"Schodzi", a nie "zchodzi".


- Offca - 06-01-2005 19:04

Apokalipsa Rasto, to nie znaczy od razu, ze za pare dni, tygodni, miesiecy, lat bedzie definitywny koniec swiata, czyli Przyjscie Jezusa. Jezus sam mówił, że zanim TO nastąpi, będzie czas wielu odstępstw, wielkich trzęsień ziemi, nieprawości itd. Odsyłam do lektury Pisma Świętego.

[ Dodano: Czw 06 Sty, 2005 ]
A poza tym zakorzenieni w grzechu jesteśmy od zawsze, ale od zawsze takie rzeczy jak teraz to się nie działy, przynajmniej nie w takim nawale.


- Rasta - 06-01-2005 23:21

No jeśli tak to masz rację. Ale chyba nie powinniśmy sami sobie o tym zaświadczać. To tak jakbyśmy ciagle obserwowali. Jeśli sie troche sypie to znaczy ze koniec jest juz bliski. To tak samo jak Jehowi obserwuja i poraz kolejny zapowiadaja koniec świata. Tak samo moza by powiedziec, ze jak zmienia nam papieza na Czarnego to bedzoie koniec swiata. Co sie stanie jak PO janie Pawle 2 naprawde stolice apostolska obejmnie Czerny ?? Czy ludzie w padna w szal ??


- Offca - 07-01-2005 00:20

Słuchaj, trzeba mieć trochę zdrowego rozsądku. Pożądny chrześcijanin - że się tak wyrażę - nie sugeruje sie takimi bzdurnymi przepowiedniami, ale kieruje sie slowami Jezusa, ktory powiedzial, ze nie będziemy znali dnia ani godziny, bo On przyjdzie jak złodziej. Zatem podobne domysły typu Jehowych, albo ten Czarny papież, to jeden wielki przekręt. A nawet jak będzie papiez-Murzyn to co? O niczym to nie świadczy. Są biskupi-Murzyni, to nie może być papież-Murzyn? Nikt nie może powiedzieć, że zaraz bedzie koniec świata, bo Bóg powiedział, że nie przewidzimy tego!!! Nawet Aniołowie w niebie tego nie wiedzą!!!Bynajmniej ja nie wierzę w tego typu rzeczy (przepowiednie jehowych itd) Wierzę Jezusowi. On powiedział jak będzie, dał wskazówki jasne. A obserwować musimy, żeby przypadkiem nie być zaskoczonym, kiedy Jezus powtórnie przyjdzie. Obserwować, czyli starać się być cały czas gotowym, bo nie wiemy kiedy TO się stanie. A być gotowym to żyć po chrześcijańsku wedle wskazówek Jezusa. Nie daj się zwieść takim głupotom, jakie możesz usłyszeć w TV, przeczytać w brukowcach, albo w książkach o Nostrodamusie czy innym debilu.
A co do jehowych. Prosty przykład na to, że oni już tyle razy starali się przewidzieć (nawet co do godziny!!!), a im nie wyszło, bo Bóg coś na ten temat powiedział i już!


Potop (Chrzest) - CezaryT - 10-01-2005 08:55

Potop (Chrzest)

Ocean indyjski, a tam wyspa Sri Lanca
Europejczyk gładzi nieletnie kolanka
Tajski seks wieki do kultury tu należy
W burdelu na łożu dzika zabawa leży

Chuci rozpusta, na nic prośby lub apele
Tajskimi ślicznotkami pełne są burdele
Demony na plaży boleści żyją w brudzie
Podwójna moralność i rozpasani ludzie

O wagę refleksji błagał, prosił Bóg cały
Na nic Pana naszego petycje tu stały
Rączo, w parę godzin po Bożym Narodzeniu
Zmyła śmieci z plaży tsunami w obrzydzeniu

CezaryT
Berlin 01.01.05


- Ravenloff - 10-01-2005 14:30

Ja tam nie wiem kiedy nastąpi apokalipsa.
Za to jestem ciekaw, czy będzie to zagłada Ziemii, czy może całego wszechświata? A co jak to będzie dopiero za 10 mln lat, jak ludzie będą zamieszkiwać pół naszej galaktyki?

Z drugiej strony po co znać czas końca świata? Czy jak bym wiedział, że nastąpi on np. 3 stycznia 2043 roku, to znaczy, że do powiedzmy Świąt Bożego Narodzenia w 2042 "hulaj dusza", a potem generalna spowiedź, bo już niewiele czasu do końca zostało?
Mamy być gotowi na nasz koniec każdego dnia o każdej godzinie, aby moment przyjścia Jezusa po naszą Duszę nie był dla nas zaskoczeniem. I nie ważne czy to będzie moment w którym będzie koniec świata i Jezus przyjdzie po miliardy ludzi na raz, czy to będzie wypadek, gdzie zginą 3 osoby, w tym ja, czy to będzie śmierć ze starości.


Re: Potop (Chrzest) - Futrzak - 10-01-2005 20:12

CezaryT napisał(a):Zmyła śmieci z plaży tsunami w obrzydzeniu

Sory, że tak nie na temat, ale czy Ty na prawdę uważasz te tysiące osób, które zginęły podczas tsunami, za śmiecie? Cy na Tajlandii tylko prostytutki (żeby nie mówić gorzej) i brudasy Twoim zdaniem żyją!? A nawet jeśli, to trochę szacunku jedynie przez wzgląd na ich śmierć poproszę. No, chyba, że ten wierszyk to TAAAAK głęboka poezja, że ja nie zrozumiałem...

A poza tym wydaje mi się, że "tsunami" jako zjawisko powinno się traktować jak osobę nijaką (tzn. "ono"), więc powinno być Zmyło śmieci z plaży tsunami w obrzydzeniu , a jeśli już chcesz "zmyła", to wtedy musiałbyś zaznaczyć, że tego zmycia dokonała fala tsunami (osoba żeńska).

Przepraszam za te dygresje, ale milczał nie będę.


Futrzak - CezaryT - 12-01-2005 23:08

Futrzak

Handel dziećmi, takimi po 6 latek do domów publicznych, w niewolę do pracy i na części zamienne to w tej części świata normalka i rzecz powszednia. Jeśli chcesz możesz pojechać np. na Sumatrę i sam oficjalnie dzieciaka sobie kupić, ot tak jak parę butów!
Ja tam byłem parę razy zawodowo i jako turysta dawno temu i widziałem i słyszałem, co tam się wyrabiało. Wielu moich znajomych, którzy tam byli podziela moją opinię.

Poza tym są to kraje tak zwanej taniej turystyki seksualnej. Zjeżdżają się tam pedofile, homsy i inni zboczeńcy z całego świata na tak zwany tani seks, a szczególnie dużo się ich zjeżdża w te okolice w różne święta i wakacje. O powstrzymanie tego procederu apelowały organizacje pozarządowe, wiele kościołów, również Watykan apelował.

W Szwecji zaprzestano publikacji nazwisk ofiar tsunami, by się źle nie kojarzyły opinii publicznej.

„Zmyła śmieci z plaży tsunami w obrzydzeniu”

Gubienie słów to sprawa normalna, czyli dodałeś słowa fala prawidłowo.

To do czytającego należy ocena, kto jest ofiarą fali tsunami, a kto był śmieciem.
Tragedia i dramat trwał tam jeszcze przed nadejściem tsunami.
Bo te dzieci same się przecież nie sprzedawały do tych domów publicznych, byli kupcy, sprzedawcy, agenci, pośrednicy, cały wielki przemysł handlowy itd.......
Przed nadejście fali tsunami tam już były ofiary i oprawcy, ofiary pozostały ofiarami, a oprawcy śmieciami niezależnie od fali tsunami i to ich właśnie, zmyła z plaży tsunami w obrzydzeniu.

Mam nadziej, że, kiedy oczy całego świata patrzą w tamtą stronę to i z tym obrzydliwym procederem ( handlem dziećmi) coś w końcu zrobią. Ostatnio TVP doniosła, że handel dziećmi został „czasowo” zakazany.
Wiele osieroconych dzieci już zostało sprzedanych, uratowano tylko te, które są zarejestrowane w obozach dla uchodźców, to paradoksalne dobrodziejstwo fali tsunami, bo to dzięki niej te dzieci nie spotka los niewolnika.

Pozdrawiam
CezaryT


Re: Futrzak - Futrzak - 14-01-2005 18:25

CezaryT napisał(a):To do czytającego należy ocena, kto jest ofiarą fali tsunami, a kto był śmieciem

Ale w wierszu nie znalazłem nic o ofiarach. Żadnej wzmianki, że oprócz tych "śmieci" były także ofiary. I wybrzmiało to dla mnie tak, jakby wszyscy, których ta fala zmyła, byli śmieciami. Dlatego tak się oburzyłem, ale teraz, po Twoim objaśnieniu, rozumiem, o co Ci chodzi, więc przepraszam, jeśli Cię uraziłem.


Futrzak jest OK. - CezaryT - 17-01-2005 09:10

Futrzak
:aniol: :aniol: :aniol:
Być może ten tekst nie jest zbyt jasny. To się nazywa awaria wspólna.
Jest OK.
:aniol:
Oglądałem wczoraj film dokumentalny powstały z amatorskich nagrań fali tsunami w Tajlandii i na Sumatrze, w prowincji Acze. Miałem wrażenie, że oglądam Hiroszimę albo Nagasaki....................... Nie wiem czy znajdę słowa mogące opisać tę tragedię.

Rząd Tajlandii zakazał odbudowywania nadmorskiej infrastruktury lokalnej ludności.
Czyli jest nadzieja, że nie odrodzi się ponownie dzikie budownictwo, speluny, „bary”, ”restauracje”, „salony” itd.......

Serdecznie Ciebie Futrzak pozdrawiam :aniol:
CezaryT


- Harpoon - 25-03-2005 02:29

Biorąc pod uwagę wszystko co dzieje sie na świecie teraz... można sądzić, że apokalipsa się zaczyna... Nawet co niektóre przepowiednie na ten temat wszystko dokładnie opisują.
Bardzo możliwe, że to się już zaczęło...
Ale kto nam to może powiedzieć :?: I tak nikt nie wie... :roll: