Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Jaki jest Twój Bóg? - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Nasza wiara (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: Jaki jest Twój Bóg? (/showthread.php?tid=2770)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23


- pokorny - 16-02-2009 04:43

Witam Cie b.serdecznie Omyk ! Przede wszystkim b.dziękuję Tobie za cierpliwość do mnie.
pisałaś:
Cytat:Jeśli widzisz żarty, czy drwiny, to źle odczytujesz moje posty.
Bron Panie Boze nie mialem na mysli Twojej Osoby. Szlo mi o to co widze w postach i za pewne Ty również dostrzegasz... (owych ...nie brak jest nigdzie:)nie zwaracalem sie do Ciebie personalnie. Twoje posty b. cenne są dla mnie.

Dzieki Tobie zainteresowałem się losem Szawala od jego 13 roku zycia.

"Paweł nadal pozostał wyznawcą jedynego Boga, ale
jego pojęcie o Bogu po spotkaniu z Chrystusem pod Damaszkiem było zupełnie inne, niż wcześniej."

Słowa Pawla:
Cytat:„Ja nie mogę mówić inaczej, nie mogę żyć inaczej po tym, co dokonało się pod Damaszkiem”

Nawet mi nie w glowie, żeby równać sie z tym Wybrancem Pana Boga...

Ale pozwól, ze napisze Ci, ze również "ZNAK" dany mi od Samego Boga mobilizuje mnie tak samo jak Sw. Pawla do dedykacji Slow dotyczacych mojej skromnej osoby: „Ja nie mogę mówić inaczej, nie mogę żyć inaczej po tym, co dokonało się w moim zyciu, gdy Bóg obdarzył mnie "Swoja Wielka Łaska" Mnie sie w glowie nie mieści jak mógłbym zapomnieć podczas, gdy Bóg o mnie nie zapomniał.

Odnośnie Slow : że wszyscy modlimy się do tego samego Boga
Wyjasnie, jest to moje osobiste Odczucie, które odczuwam, iż nie pochodzi ono od Złego a od Naszego Boga Ojca Wszechmogacego. Ja za Pana Boga w tej kwesti nie mam prawa sie wypowiadać. Napisalem co mi moje serce podpowiada. Za to, czy moje odczucie jest grzeszne bedzie oceniać mnie Sam Dobry Nasz Stwórca. Mam wrażenie, ze pisząc wam moje wyznanie nie grzeszę.

""przychodzi nam do głowy żeby patrząc na Szawła, prześladowcę Kościoła myśleć źle o starożytnym judaizmie — ale ta pułapka dotyczyła judaizmu późniejszego i dotyczy również chrześcijaństwa. I nie brak również przykładów, że dotyczy również innych religii, bo w imię wierności Panu Bogu albo w imię wierności jego przykazaniom, jego woli takiej, jaką ją człowiek poznał, w imię żar-liwości, gorliwości religijnej można popełniać występki przeciwko miłości bliźniego i to posunięte do granic, które znacznie wykraczają poza konieczność obrony Pana Boga. To jest chyba, można by powiedzieć, najbardziej delikatna, najbardziej subtelna i najbardziej mroczna strona religijności""

„Nie czyń drugiemu, co
tobie niemiłe”. "Tę zasadę znamy od czasów Starego Testamentu, znamy ją po dzień dzisiejszy. A przecież to właśnie w imię obrony Pana Boga i naszego sposobu wierzenia nie brakuje zachowań, nie brakuje postępowania które może się obracać przeciwko drugiemu człowiekowi. Mówiąc prawdę z historycznej perspektywy bardzo rzadko się o tym w Kościele
mówi, bo bywa to również z rozmaitych względów politycznych niewygodne."

Pozdrawiam!


- M. Ink. * - 16-02-2009 08:15

pokorny napisał(a):wszyscy modlimy się do tego samego Boga
hm... a jeśli pod obraz Boga, do którego próbujemy zanosić modlitwy, usiłuje podszyć się szatan...? :-k


- Stahs - 16-02-2009 14:06

Cytat:Nostra aetate stwierdza jasno, że muzułmanie wyznają wiarę w Jedynego Boga.

Jasne ale akurat nie jest nim Jezus.


- pokorny - 16-02-2009 16:02

M. Ink. *.
Cytat:hm... a jeśli pod obraz Boga, do którego próbujemy zanosić modlitwy, usiłuje podszyć się szatan...? :-k

Hiobowi Szatan zabrał niemalże wszystko, skoro "ROZUM" i "Zycie" mu pozostawił, wiec rozumiem ze, gdy czlowiek zachowa tak Wielka Pokorę i Wierność Panu Bogu Szatan przegrywa, wtedy z "Rozumem Wiernego" człowieka Panu Bogu.

Jak, ktoś mysli i czyni jak "Billa den", czy inni dyktatorzy "Owe Rozumy" niewątpliwie Karmi i kieruje nimi Szatan. Infekcje Szatana przyciaga jak MAGNEZ robaczywy MÓZG...
(mozna to ujac tak: mozg przeżarty kornikamiUśmiechz humorem... Szczęśliwy

Stahs
Cytat:Cytat:
Nostra aetate stwierdza jasno, że muzułmanie wyznają wiarę w Jedynego Boga.
Jasne ale akurat nie jest nim Jezus.

My katolicy i muzułmanie modlimy sie do Jednego i tego Samego Swórcy Swiata, lecz innymi Słowami Zwiemy "JEDYNEGO STWÓRCE".

Nikt nie ma wątpliwości, iż SAM BOG Wie najlepiej odnosnie tej Kwestii...uważam, ze częsta spekulacja człowieka czyni go bardzo śmiałym i odważnym względem Boga.


- omyk - 16-02-2009 16:10

Jeśli ktoś tu "spekuluje", to ty - bo piszesz o swoich odczuciach i domniemaniach.
Ja staram się wykładać jasno naukę Kościoła katolickiego, a więc tego, który ma władzę związywania i rozwiązywania.


- pokorny - 16-02-2009 16:24

Witaj Omyk !
Wyrazam głośno moje mysli, nie uwazam ich za spekulacje majac na uwadze Bardzo Ważne Przykazanie Boskie następującej Treści : "SZANUJ SWOJEGO BLIŹNIEGO, JAK SIEBIE SAMEGO" proszę, przemysl Słowa Boze tu przytoczone...

No.. i najwazniejsza GŁÓWNA -"MYŚL BOZA"-
" NASTANIE JEDNA OWCZARNIA KTÓREJ BĘDZIE PRZEWODNICZYŁ JEDEN PASTRZ JEZUS CHRYSTUS" wiec, Zamiarem Boga jest niewatpliwie połączenie NAS WSZYSTKICH.
Czuje, iż ...nie bredzę...Powtarzam Słowa Nauki Bożej.

Proszę, napisz szczerze. czy mzesz powyższym Słowom Bożym zaprzeczyć ?


- omyk - 16-02-2009 16:28

Czemu więc naukę Kościoła uważasz za ludzkie spekulacje, a Twoje zdanie (miejscami sprzeczne z nauczaniem Kościoła) za "głośne wyrażanie myśli"?


- pokorny - 16-02-2009 16:36

Jan Pawel II, za pewne zgodnie z Planem Bozym dążył, aby Nauki Boze wypełniły sie zgodnie z Wola Boza, a dzis Wielu uczonych najzwyczajniej nie pojmując WOLI BOZEJ obecnie przeciwstawia sie dobrym czynom Jana Pawla II, które zapoczątkował.

[ Dodano: Pon 16 Lut, 2009 15:46 ]
Nauk Kosciola nie mam prawa podważać i tego nie czynie. Jedynie glosno zadaje pytanie, jezeli zamiarem Boga jest wszystkich zgromadzić zgodnie z Jego Wola w Jednej Owczarni, wiec "Zamiar Boski" który zaczął próbować REALIZOWAĆ Jan Pawel II zostaje powoli lekceważony i mam zacząć pisać, ze tego nie widze nie slysze i ze jest to w najlepszym dziennym porządku ?


- M. Ink. * - 16-02-2009 17:02

pokorny napisał(a):M. Ink. *.
Cytat:hm... a jeśli pod obraz Boga, do którego próbujemy zanosić modlitwy, usiłuje podszyć się szatan...? :-k

Hiobowi Szatan zabrał niemalże wszystko, skoro "ROZUM" i "Zycie" mu pozostawił, wiec rozumiem ze, gdy czlowiek zachowa tak Wielka Pokorę i Wierność Panu Bogu Szatan przegrywa, wtedy z "Rozumem Wiernego" człowieka Panu Bogu.

Jak, ktoś mysli i czyni jak "Billa den", czy inni dyktatorzy "Owe Rozumy" niewątpliwie Karmi i kieruje nimi Szatan. Infekcje Szatana przyciaga jak MAGNEZ robaczywy MÓZG...
(mozna to ujac tak: mozg przeżarty kornikamiUśmiechz humorem... Szczęśliwy
aaaaa.... dzieki

choć przyznam, że kompletnie nic z tego nie rozumiem :?


- alus - 16-02-2009 17:03

"Świadomie nazywam was (muzułmanów) braćmi; jesteście bowiem nimi, ponieważ jesteście członkami tej samej ludzkiej rodziny, której wysiłki - czy ludzie zdają sobie z tego sprawę, czy nie - zmierzają do Boga i do prawdy, która od Niego pochodzi.
Lecz my jesteśmy szczególnie braćmi w Bogu, który nas stworzył i do którego chcemy dotrzeć naszymi własnymi drogami, poprzez wiarę, modlitwę i pracę, poprzez zachowanie Jego prawa i poddanie się Jego woli", Jan Paweł II.
Swoimi drogami zmierzamy do Jedynego Boga, choć dla muzułman "nie jest nim Jezus".


- M. Ink. * - 16-02-2009 17:06

alus napisał(a):Swoimi drogami zmierzamy do Jedynego Boga, choć dla muzułman "nie jest nim Jezus".
Może oni wolą Boga Ojca zamiast Syna Bożego....? Inni z kolei preferują Ducha Świętego... #-o

ostatecznie to, że dla muzułman "nie jest nim Jezus" nie znaczy jeszcze, ze w ogóle Nim nie jest... 8-[


- pokorny - 16-02-2009 17:39

Na imie mu ...nie JEZUS a innaczej (ich zdaniemUśmiech i zwą Go jak zwą...muzułmanie.

Nie znaczy to, jednak ze nie jest to Jeden Jedyny Stwórca do ktorego wszyscy sie modlimy.


- Stahs - 16-02-2009 18:36

Cytat: lecz innymi Słowami Zwiemy "JEDYNEGO STWÓRCE".

To nie kwestia imion raczej poznania. My jesteśmy synami więc mamy bliższy prawdy i pełniejszy obraz Boga. Muzułmanów przyrównałbym raczej do kogoś kto sporadycznie Go widuje i ma stosunkowo ograniczone o Nim pojęcie.


- pokorny - 16-02-2009 19:15

Wiary, moga miec inne zasady, nakazy itd... lecz kazdy wie ze nie kilku Bogow a tylko ten Jedyny i Jeden Stworzyciel dokonal Stworzenia Swiata. A wiec na zdrowy "ROZUM" rożne wiary przeróżne zawarte w nich Nauki prowazdza ....nie do kilku Stworzycieli ....a do Jednego Wszechmogacego Pana i Stwórcy. "Prawda Zyciowa" to nie ...sfiksowany - sajensfikszyn... na ekranach kin...


- Kyllyan - 16-02-2009 19:22

katolickie Credo zaczyna sie od słów: Wierzę w Jednego Boga;
muzułmańska szahada - nie ma boga oprócz Boga.

Koran,sura 2:62
Zaprawdę, ci, którzy uwierzyli, ci, którzy wyznają judaizm, chrześcijanie i sabejczycy, i ci, którzy wierzą w Boga i w Dzień Ostatni i którzy czynią dobro, wszyscy otrzymają nagrodę u swego Pana; i nie odczują żadnego lęku, i nie będą zasmuceni!.
A więc jeśli mamy żydów nazywać starszymi braćmi, to muzułmanów co najmniej kuzynami.